Whatsapp´da Yeni Özellikler Çok İşinize Yarayacak

WhatsApp´a iki bomba özellik birden!

 

Bu özellikler WhatsApp kullanıcılarının çok işine yarayacak

WhatsApp´ta yenilikler son hızla devam ediyor. Dünya üzerinde oldukça popüler olan WhatsApp´ta kullanımı daha esnek hale getirmek için yapılan geliştirmeler meyvesini veriyor. Hatırlarsanız kısa süre önce Androidbetasından kaldırılan gece modu geri döndü. Kullanıcıların oldukça işine yarayacak bir özellik. Kısa bir süre içinde gece modunun tam sürüme ekleneceği tahmin ediliyor. Şimdi ise WhatsApp yeni bomba özellikleriyle gündeme geldi. Söz konusu yeni yetenekler kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak cinsten. Lafı daha fazla uzatmadan bu özelliklerin neler olduğuna daha yakından bakalım.

Instagram´la birlikte Facebook çatısı altında yer alan WhatsApp´ta yine bir takım değişiklikler var. 1.5 milyar aktif kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması, ilk çıktığı günden bu yana oldukça değişim geçirdi ve farklı özelliklerle donatıldı. Geliştirici ekip daha fazla yeteneği WhatsApp´a kazandırmaya devam ediyor. Şimdi gündemde olan yenilikler var.

WhatsAppAndroid sürümü için 2.19.151 güncellemesini yayınladı ve kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak iki yeni özelliğin ipuçlarını verdi.

WhatsApp´a iki bomba özellik birden! Bu özellikler WhatsApp kullanıcılarının çok işine yarayacak

Söz konusu özelliklerden ilki, WhatsApp durumlarını Facebook Hikayeler´de paylaşmanızı sağlıyor.

İkinci özellik ise kullanıcıların QR kod kullanarak diğer WhatsApp kullanıcıları ile profilinizi paylaşmasına imkan veriyor.

WHATSAPP´IN AZ BİLİNEN MUHTEŞEM ÖZELLİKLERİ!

Peki WhatsApp´ın bütün özelliklerine hakim misiniz? İşte mutlaka bilmeniz gerek 10 WhatsApp özelliği...

EMOJİ TARAMASI

WhatsApp´ta çok fazla emoji var, evet. Bazen doğru anda doğru emoji´yi bulmak çok zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji´yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak. Ancak bu özelliği kullanmak için ´auto correct´ özelliğinizin açık olması gerekiyor.

DAKİK HESAPLAMALAR

Eğer sürekli konuşmalarınızı takip etmiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan "Bilgi" opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz. Aynı işlemi attığınız mesajı kaydırarak da yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde attığınız mesajın karşı tarafa iletilip iletilmediğini ve okunup okunmadığını takip edebiliyorsunuz.