Twitter´da Süper Yenilik

Twitter´dan flaş hamle! Tasarımı değişiyor....

 

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal paylaşım platformu Twitter geçtiğimiz günlerde teknik bir sorun nedeniyle dünya genelinde devre dışı kalmasının ardından sert bir karar aldı. Sosyal medya devi Twitter, yeniden tasarım değişikliğine gidileceğini duyurdu. Kullanıcıların yeni arayüze geçişi ise kademeli olarak gerçekleşecek.

Sosyal medya devi Twitter, dünya genelinde yaşanan teknik sorunlarla devre dışı kalmasının ardından yeniden tasarım değişikliğine gidileceğini duyurdu

Dev şirket bugünden itibaren masaüstü bilgisayarlardan Twitter´a girenleri yeni ara yüzüyle karşılamaya başladı. Mobil uygulama ile de uyumlu olan yeni tasarımla ilgili şirketten yapılan açıklamada Twitter´ın daha hızlı çalışması ve kişilleştirme söz konusu olduğunda kullanıcılara daha çok seçenek sunmak için tasarım değişikliğine gidildiği bildirildi.

Yeni tasarımla birlikte kullanıcılar, konumlarına bağlı olarak daha fazla canlı yayın izleme şansı yakalıyor. Ayrıca bilgisayardan Twitter´a girenler artık keşif özelliğini de kullanabiliyor.

Twitter´da dikkat çeken bir diğer yenilik ise karanlık tema oldu. Farklı hesaplar arasında geçiş de yeni tasarımla daha kolay bir hale getirildi.

Kullanıcıların yeni arayüze geçişi kademeli olarak gerçekleşecek. Yani kullanıcıların tamamı bugün yeni arayüzü göremeyecek.