Türkiye´nin İş Yapma Endeksinde rekor Yükseliş

Bakan Albayrak duyurdu! Türkiye 10 basamak birden yükseldi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İş Yapma Kolaylığı Endeksi´nde Türkiye´nin 10 basamak birden yükseldiğini duyurdu. Albayrak açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye´nin, Dünya Bankasının hazırladığı İş Yapma Kolaylığı Endeksi´nde 43. sıradan 33. sıraya yükseldiğini belirterek, "Reformlarımızı sürdüreceğiz. Özellikle maliyetlerin daha da düşmesini, iş hayatında verimliliğin artırılmasını sağlayarak Türkiye´nin yatırım iklimini en üst seviyeye çıkaracağız." ifadesini kullandı.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye´nin, Dünya Bankasının hazırladığı İş Yapma Kolaylığı Endeksi´nde (Doing Business Index) geçen yıl sağlanan 17 basamaklık yükselişle 60. sıradan 43´üncü sıraya çıktığını anımsattı.Bankanın bugün açıklanan 2020 raporuna göre Türkiye´nin 10 sıra daha yükselerek 33. sıraya yerleştiğini bildiren Albayrak, şunları kaydetti: "Bakanlığımız liderliğinde yürüttüğümüz iş yapma kolaylığı reform çalışmalarına katkı sağlayan tüm mesai arkadaşlarımı, ilgili tüm bakanlıklar ile kamu kurumlarındaki çalışanlarımızı ve TOBB´u tebrik ediyorum. Reformlarımızı sürdüreceğiz. İşe başlama, vergi ödeme ve dış ticaret gibi alanlardaki kazanımları ileri taşıyacağız. Özellikle maliyetlerin daha da düşmesini, iş hayatında verimliliğin artırılmasını sağlayarak Türkiye´nin yatırım iklimini en üst seviyeye çıkaracağız."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da "Türkiye, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi´nde 190 ülke arasında 43. sıradan 33. sıraya yükseldi." dedi

 

.