Türk Kızılay´ı Sultangazi´de Görgülü Dönemi

Türk Kızılayı Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul´un bazı ilçelerinde yenilenmeye gitti

Bu kapsamda  yapılan genel kurulda Türk Kızılay´ı Sultangazi Şube Başkanlığı´na uzun yıllar ilçede STK ile vakıflarda kurucu ve başkanlık yapan Mesut Görgülü getirildi. Şube üyelerinin katılımıyla gerçekleşen kongrenin ardından gazetemize açıklamalarda bulunan yeni başkan Görgülü, ?Hedefimiz hayırseverler ile yoksul vatandaşlarımız arasında gönül köprüsü oluşturmak? Diye konuştu.

?MAĞDUR VE MUHTAÇLARIN YANINDA OLACAĞIZ?

Tevdi edilen bu görevin kendisine yüklediği zorluk ve mesuliyetin farkında olduğunu söyleyen başkan Görgülü, ?Ekibimizle birlikte büyük bir coşku ve heyecanla ilçede yaşayan her mağdur ve muhtaç ailelerin yanından olmaya gayret edeceğiz.? Diye konuştu

?TÜRK KIZILAYI SULTANGAZİ AİLESİ BÜYÜYECEK?

Göreve gelir gelmez kolları sıvayarak çalışmalara başlayan Mesut Görgülü ve ekibi öncelikle ilçede ihtiyaç sahiplerini belirlemeye başladı. Ellerindeki aynı yardımları vatandaşlara ulaştırmaya başlayan yeni yönetim diğer yandan da ilçe genelinde teşkilatlanma çalışmalarına başladı. İlçenin her noktasındaki yoksula ulaşmayı hedefleyen Türk Kızılayı Sultangazi Şubesi başta kadın komisyonu gençlik ve her mahallede mahalle yönetimleri oluşturmak için düğmeye bastı.

?HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ´

Yoğun bir şekilde yapacakları çalışmaların planlamasına odaklandıklarını söyleyen başkan Görgülü, ?Bizler Sultangazi ilçemizde başta yoksullarımıza destek olmakla birlikte sosyal ve kültürel etkinliklerde halkımız ile birlikte olmayı arzu ediyoruz? Diye konuştu. Hayırsever iş adamlarını da Kızılay´ın çalışmalarında bulunmaya davet eden Görgülü, gelin hep birlikte yoksul ile hayırseverler arasında ?Gönül Köprüsü´ oluşturalım? şeklinde konuştu.