TSK Hala Temiz Değil

TSK´da hâlâ 1 dolar´lık hain var

 

FETÖ´nün TSK´daki kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden bazılarında FETÖ elabaşının gönderdiği 1 dolar çıktığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ´nün kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada ilginç bir gelişme yaşandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan TSK´daki kripto yapılanma içerisinde olduğu tespit edilen şüphelilerden bazılarında 1 dolar çıktığı öğrenildi. 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren birçok örgüt mensubunun evinde, iş yerinde ve üzerinde yapılan aramada Pensilvanya´daki FETÖ elebaşı Fetullah Gülen´in gönderdiği 1 dolarlar çıkmıştı. Darbe girişimine katılan, aralarında generallerin de bulunduğu üst rütbeli FETÖ´cülerde çıkan 1 dolarların, özellikle FETÖ elebaşının adının baş harfi F serisi olduğu dikkat çekmişti. Örgüte olan aidiyeti gösteren 1 dolarların, özel olarak örgüt mensuplarına gönderildiği ve sözde paralarının bereketlenmesi için örgüt toplantılarında verildiği belirlenmişti.

?ÇEKİRDEKTEN? YETİŞTİRİLMİŞLER

Bugüne kadar başta kamu kurumlarında görev alanlar olmak üzere bir çok örgüt mensubunun üzerinde 1 dolar bulunmuştu ancak örgütün kripto yapılanmasına yönelik operasyonlarda şüphelilerden 1 dolar çıkmamıştı. Bu kapsamda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ´nün TSK´daki kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada bir ilk yaşanmış oldu. Kripto FETÖ´cülerde 1 dolarlar çıktı.
Hâlâ 1 dolara inanan TSK´daki kriptoların örgüt içerisinde ?çekirdekten? itibaren yetiştirildiği kaydedildi. Mahkemelerde birçok örgüt mensubu 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ´nün gerçek yüzünü gördüğünü ifade ediyor. Ancak TSK´daki bazı kripto FETÖ´cülerin 15 Temmuz darbe girişiminde bile örgütün gerçek yüzünü görmek istemediği dikkat çekti.