Şarkıcı Gülay Kanserle Boğuşuyor

Gülay'ın sağlık durumu nasıl? Kanser olmuştu hastaneden haber geldi

Türk halk müziğinin eşsiz sezlerinden Gülay, apar topar hastaneye kaldırılmıştı, son durumuna ilişkin haber geldi.

Cesaretin var mı aşka şarkısıyla 90'lı yıllara damgasını vuran şarkıcı Gülay, geçmişte iki kez kanseri yenmişti. Halk müziğine geçiş yaptıktan sonra sesini daha geniş kitlelere duyuran Gülay apar topar hastaneye kaldırıldı. Ünlü sanatçının sevenlerini endişelendiren bu haberden sonra iyi gelişmeler var.

Yüksek enfeksiyon sebebiyle hastaneye kaldırılan şarkıcı Gülay'ın kan değerleri normale döndü. Ünlü sanatçının bir hafta sonra taburcu olması bekleniyor. 

Ne olmuştu?

49 yaşındaki şarkıcının trombosit seviyesinin düşmesiyle rahatsızlandığı tespit edildi. Ünlü şarkıcının yapılan tetkiklerde kanında yüksek oranda enfeksiyon çıktı.

Hastaneden yayınlanan görüntülerde şarkıcının moralinin iyi olduğu ancak belli bir süre hastanede tedavi görmesi gerektiği belirtilmişti. 

Destek için saçlarını kazıtmıştı: 10 sene önce böbrek kanserine yakalanarak tek böbreğini kaybeden Gülay, Geçtiğimiz yaz aylarında da, kemoterapi hastalarına destek amacıyla düzenlenen Saçım Saçın Olsun kampanyaya katılmış, sevilen şarkıcı, saçlarını kazıtmıştı. 

Kanser hastalarının tıbbi tedavi kadar morale de ihtiyacı olduğunun altını çizen Gülay, kanserle mücadele kapsamındaki tüm kampanyalara da dahil olacağını açıklamıştı.

Şarkıcı Gülay, kimdir?

24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müzik hayatına, babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer’in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi. Gülay aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği yaptı fakat müziğe olan tutkusundan dolayı teknisyenliği 2000 yılında tamamen bırakıp, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde kompozisyon eğitimi almaya başladı. 2007 yılında okuduğu bölümden, birincilikle mezun oldu.

Gülay'ın, Gülay Sezer adıyla 1988'de çıkardığı arabesk albümü "Her Akşam"ı, 1995 yılında BMG Müzik'ten çıkan "Cesaretin Var mı?" ve 1997'de yine BMG'den çıkan Bir Sevi Masalı adlı pop albümleri izledi. Daha sonra BMG Müzik'ten ayrılan Gülay, albüm çalışmalarına ara vererek 1999 yılında BRT Televizyonu için "Damlalar" isimli halk müziği programını hazırlayıp sundu. 

2001 yılında Kalan Müzik'ten Damlalar, 2003 yılında Damlalar 2 adlı halk müziği albümlerini ve 2005 yılının başında da Adı Yok isimli pop albümünü çıkardı. 2006 yılında Seyhan Müzik imzasıyla Dalgalar isimli halk müziği albümünü, 2011 yılında ise yine bir pop albümü olan Aşkhane'yi çıkardı. 

Bunun dışında İstanbul Kanatlarımın Altında adlı filmin "Aşk" adlı şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Ayrıca Yaşama Hakkı adlı filmin aynı adı taşıyan şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Hamam isimli film için "İstanbul Uyurken" adlı besteyi ve tüm bunların yanında birçok televizyon dizisinin jeneriklerini seslendirdi.

2008 yılında Düğün Şarkıcısı adlı dizide rol aldı. Gülay, Konya Selçuk Üniversitesi'nden 3 yıl boyunca müzik dalında "Yılın İletişimcileri" ödülünü, 1996 yılında "İFA Müzik Ödülü"nü, 2000 yılında Motif Halk Bilim Ödülleri'nden "Müziğe Teşvik" ödülünü, yine 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği'nden "Yılın Programcısı" ödülünü, 2001 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nden "En İyi Halk Müziği Programı" ödülünü, 2007'de "34. Altın Kelebek En İyi Türk Kadın Solisti Ödülü"nü aldı

15 Şubat 2015 tarihinde, müzisyen Serkan Boran ile evlenen Gülay'ın 1992 doğumlu Nilban adında bir kızı vardır.