Peygamber Sevdalıları Yenikapı´da Buluştu

Peygamber Sevdalıları Yenikapı´da Peygamberi Anlama ve sünnetini yaşama programında buluştu

 

Her yıl düzenlediği etkinliklerle yüzbinleri meydanlara toplayan Peygamber Sevdalıları Vakfı, İstanbul´da da gerçekleştirdiği "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" programıyla bir kez daha Peygamber âşıklarını bir araya getirdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Marmara Koordinatörlüğü, "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği düzenledi. Burada Peygambere sadakatte buluşan on binlerce İstanbullu fahri kâinata duydukları özlemi dile getirdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Marmara Koordinatörlüğü tarafından geleneksel hale getirilerek düzenlenen etkinlikte, on binlerce Peygamber aşığı buluştu.

Etkinliğe; HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl, İlçe Başkanları, alimler, kanaat önderleri, STK temsilcileri katıldı.

"Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla düzenlenen programa, on binlerce Peygamber sevdalısı katıldı.

Programda bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Mehmet Göktaş, İstanbul´un İslam´la, Hazreti Muhammed ile aziz olduğunu vurguladı.

"İstanbul Peygamber sevdalısı Müslümanlarıyla da azizdir"

İstanbul´un İslam´la aziz olduğuna işaret eden Göktaş, "Hazreti Muhammed Aleyhisselam ile aziz olmuştur. Fakat İstanbul sadece tarihi yapılarıyla, kubbeleriyle, minareleriyle ve sütunlarıyla aziz değil, sadece bunlarla Hazreti Muhammed Aleyhisselam´ı hatırlatmaz, Peygamber sevdalısı Müslümanlarıyla da azizdir, Peygamber sevdalılarıyla Peygamber Sallallahu Aleyhi Vesellem´i hatırlatır. İstanbul İslam ulemasının en yoğun olduğu merkezdir, İslami ilimlerin en alt basamağından tutun en üst seviyede kadar en yoğun bir şekilde tahsil edildiği yerdir. İstanbul, İslami medyanın, her türlü İslami yayıncılığın yapıldığı ve yayıldığı merkezdir. Yani İstanbul gerçekten Aziz İstanbul´dur. İstanbul şu anda yüzlerce medresenin, yüzlerce zaviyenin faaliyet gösterdiği, yüzlerce mürşidin irşad faaliyetinde bulunduğu koskoca bir âlemdir." diye konuştu.