Pandemi ile birlikte Bahçe Mobilyaların İlgi Arttı

Pandemi ile birlikte evlerde geçirdiğimiz zamanın yerini bahçe ve balkonlar aldı. Tatile gitmeyen veya tatil tercihini bu yıl erteleyenler evlerinde ve açık alanlarda daha sık vakit geçiriyor.

Bahçe mobilya tercihlerini de etkileyen bu süreçle ilgili Siesta Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar, ‘Müşterilerin tercih ettikleri ürünler ve bahçe mobilyası almak isteyenler için önerilerde bulundu. ‘Geçtiğimiz mart ayından bu yana dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Hayatımızda birçok alışkanlığımız değişti ve artık ‘yeni normal’ kabul ettiğimiz bir süreçle karşı karşıyayız. Bu değişen alışkanlıklarımız, mobilya ve dekorasyon tercihimize de yansıdı. Mobilya satın alırken daha işlevsel ve kullanışlı olmasına dikkat ediyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bahçe ve balkonlarda vakit geçirmeye başladık. Konforlu, fonksiyonel ve uzun ömürlü, dayanıklı ürün tercihleri bahçe mobilyalarında öne çıkıyor.’ dedi. Olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen, istiflenebilir özellikte ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Tuncay Işıldar, hijyen konusunda da gösterdikleri hassasiyetin altını çizerek, ürünlerin paketlerinin vakumlanarak ve dezenfekte edilerek müşteriye ulaştırdıklarını vurgularken,  su ve sabunla kolaylıkla temizlenebilen ürünler ürettiklerini de sözlerine ekledi.

Bahçe mobilyası alacak olanlara da önerilerde bulunan Işıldar, ‘Bu yazın trendleri arasında tercih edilen ürünlerimizden, lego mantığında yapboz ürünler Mykonos set koleksiyonu, açık ve pastel tonlardaki ürünler ile kullanımı kolay ve işlevselliğin öne çıktığı Dream katlanır sandalyelerin de her yaşam alanına uygun rahatlıkla kullanılabilecek ürünler olarak tercih edilebileceğini vurguladı.

Siesta, antibakteriyel özelliğiyle kir tutmayan, tozdan ve olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen UV katkılı içerikleriyle üretimlerini gerçekleştiriyor. 100’den fazla ülkede 500 satış noktasına ulaşan Siesta, kaliteli ve dayanıklı ürün geliştirme misyonuyla tüketicisinin beklentilerine odaklanarak faaliyetlerine devam ediyor.