Meteoroloji Uyardı,Yağmur Şiddetli Geliyor

Meteoroloji´den bir son dakika uyarısı daha: Dikkat! Başladı geliyor! 17 Ağustos 2019 hava durumu.

 

Edirne´yi etkisi altına alması beklenen sağanak başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara´nın doğusunda Kocaeli, SakaryaBilecik ve Bursa´da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın cumartesi sabah saatlerinden gece saatlerine kadar etkili olacağı uyarısında bulunmuştu.17 Ağustos 2019 Cumartesi son dakika hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün internet sitesinden yayınlandı. Meteoroloji´nin son verilerine göre bugün İstanbul´da da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte Türkiye geneli hava durumu tahminleri

Edirne´de kuvvetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kentte kuvvetli sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokakları su bastı. Su birikintilerinin trafik akışına engel olması nedeniyle İlhami Ertem ile Muammer Aksoy Caddeleri ve bazı tali yollar trafiğe kapatıldı.

Suların biriktiği bazı alt geçitlerde mahsur kalan araçlar çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.

"DEVAM EDECEK"
Meteoroloji yetkilileri, kuvvetli sağanağın aralıklarla devam edeceğini kaydetti.

Meteoroloji yetkilileri, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli davranılması konusunda uyarı yapmıştı.

 

İSTANBUL DA LİSTEDE
Meteoroloji´nin son verilerine göre Cumartesi İstanbul´da da yerel olmak üzere sağanak bekleniyor.

 

BURSA 20°C, 26°C

 

Parçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

İSTANBUL 22°C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 17°C, 27°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı