Ligler ne zaman başlayacak?

(HİBYA) – Sağlık Bakanlığı, Bakan Fahrettin Koca’nın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile görüştüğünü belirti.

Bakanlığa göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, liglerin devam kararının federasyon iradesi ile alınması gerektiğini ifade etti.

Fahrettin Koca’nın sözleri:

“Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız ile bir görüşme yaptık. Bu, Pandemi tedbirleri kapsamında, futbol maçlarının artık seyircisiz olarak oynanmasının da söz konusu olamadığı tarihten sonra kendileriyle yaptığımız ilk görüşme.
 
Görüşmede Federasyon Başkanımız, yaptıkları planlama ile ilgili bilgiler aktardı.
Bakanlığımızın çalışmaları hakkında ve salgının seyri ile ilgili bilgiler Federasyon başkanımıza iletilmiş ve durum değerlendirmesi yapılmıştır.
 
Koronavirüsle mücadelenin halen bütün toplumda ana gündem maddesi olduğu, diğer konuların Pandemi tedbirleri kriterine göre ele alındığı bir dönemdeyiz.
 
Bugünkü görüşmede, müsabakaların devamı konusunda somut bir talep gündeme gelmemiştir. Tarafımızdansa herhangi bir yönde öneride bulunulmamıştır.
 
Görüşmemiz, bir talep ve o talebe dönük karar hazırlığı yönünde değil, daha çok istişare amaçlı olarak gerçekleşmiştir.
 
Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilmesi durumunda sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir.”


Hibya Haber Ajansı