İyi Parti´de Şok İstifa

Meral Akşener´in TBMM konuşmalarını yazan Bahadırhan Dinçaslan istifa etti

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in TBMM konuşmalarını yazan Bahadırhan Dinçaslan, partisinin Siyasi İşler Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu´nun 2013 yılında yaptığı bir açıklamanın partinin Twitter hesabından paylaşılması sonrasında istifa etti.

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu, 2013 yılında sarf ettiği, "Öcalan, PKK´ya silah bırakma çağrısı yaparsa iyi olur" sözleriyle gündeme gelince yazılı bir açıklama yaptı. Bu açıklama da İYİ Parti´nin Twitter hesabından paylaşıldı. Akşener´in TBMM konuşmalarını yazan Bahadırhan Dinçaslan da bu olaya tepki göstererek istifa etti.

İstifasını Twitter hesabından açıkladı

Dinçaslan, Twitter hesabından İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu´nun açıklamalarına tepki gösterip istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti, Twitter hesabı üzerinden paylaşılan Ensarioğlu´nun açıklamasını alıntılayan Bahadırhan Dinçaslan, sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı:

"İYİ Parti´nin kurumsal hesabından, Ensarioğlu´nun çözüm süreci demeçlerini savunan bir paylaşım gördüm. İYİ Parti´den istifa ediyorum. Ağzıma gelen acı suyu, her şeye rağmen Akşener´den şahsi bir kötülük görmediğim için yutuyorum. Siyasetten bir halt anlamadığımı gördüm, dolayısıyla yanlış yönlendirdiğim herkesten özür diliyorum."

Bahadırhan Dinçaslan@bdincaslan1
 
 

Bunu yeni gördüm. İYİ Parti´den istifa ediyorum. Ağzıma gelen acı suyu, her şeye rağmen Akşener´den şahsi bir kötülük görmediğim için yutuyorum. Siyasetten bir halt anlamadığımı gördüm, dolayısıyla yanlış yönlendirdiğim herkesten özür diliyorum. https://twitter.com/iyiparti/status/1161657489345134592 ?

İYİ Parti
 
?@iyiparti
 

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanımız Mehmet Salim Ensarioğlu´nun basın açıklamasıdır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Resmi Twitter´da görüntüle
Resmi Twitter´da görüntüle
Resmi Twitter´da görüntüle
Resmi Twitter´da görüntüle