İstanbullulara Uyarı,Saat:15.00´te Geliyor

Meteoroloji´den kar uyarısı: Saat 15:00´a dikkat

 

İstanbul Balkanlar´dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisinde. Yağış yer yer kar ve sulu kar olarak kendisini gösteriyor. Meteoroloji´nin açıklamasına göre saat 15.00´ten sonra hava daha da soğuyacak ve kar yağışı il genelinde etkili olacak.

Meteoroloji´den kar uyarısı: Saat 15:00´a dikkat - Sayfa 1

İstanbul´da gece saatlerinden itibaren başlayan ve gece boyunca devam eden sağanak, bazı bölgelerde yerini kar yağışına bıraktı. Karla karışık yağmur zaman zaman kar şeklinde etkili oluyor.

Meteoroloji´den kar uyarısı: Saat 15:00´a dikkat - Sayfa 2

Yağış, Avrupa Yakası´nda karla karışık yağmur, yüksek yerlerde kar, Anadolu Yakası´nda ise yağmur şeklinde devam ediyor. Kentin batısında ise kar daha etkili. Çatalca kısa sürede beyaza büründü. Yağışla birlikte etkili olan rüzgar, sıcaklığın da hissedilir derecede düşmesine neden oldu.

Meteoroloji´den kar uyarısı: Saat 15:00´a dikkat - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nden de yeni bir açıklama geldi. Öğleden sonraya kadar bu şekilde devam edecek yağışların, havanın biraz daha soğumasıyla il genelinde 15.00´ten sonra kara dönüşeceği tahmin ediliyor

Meteoroloji´den kar uyarısı: Saat 15:00´a dikkat - Sayfa 4

Karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklindeki yağışların yarın da süreceği öngörülüyor. İstanbul´da rüzgarın gün içinde kuvvetini arttırarak kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde esmesi, rüzgarın hızının yer yer 90 kilometreye kadar çıkması, pazar günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji´den kar uyarısı: Saat 15:00´a dikkat - Sayfa 5

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin (İBB), kar küreme ve yol temizleme araçları da kar ve sağanağa karşı hazır bekletiliyor.