İlkokul Mezunu 500 Kişi Alınacak

2019 İŞKUR kamuya ilköğretim mezunu kura ile 500 personel alım ilan başvuru şartları nedir.

 

İŞKUR üzerinden kamu kurumlarına geçici personel alımları yapılacak. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden arama yapılarak başvuru yapılabilecek. Başvurular 14 Haziran tarihine kadar devam edecek. Toplum Yararına Programı kapsamında Türkiye genelinde bulunan bir çok kamu kurumun bulunduğu farklı uygulama alanlarında personeller istihdam edileceği açıklandı. İŞKUR milli istihdam projesi kapsamında kamu kurumu daimi personel alımı özel firmalara yapılacak olan istihdamlar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR), Türkiye´de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuştur. Peki İŞKUR kamuya ilköğretim mezunu kura ile 500 personel alım ilan başvuru şartları nedir? İşte detaylar

2019 İŞKUR kamuya ilköğretim mezunu kura ile 500 personel alım ilan başvuru şartları nedir? İŞKUR yeni ilanlar yayınlandı. Eğitim düzeyinde en az ilköğretim mezunu olan, tecrübesiz adayların başvuru yapabileceği 500 personel alımı yapılacak. Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurumlarına geçici personel istihdamlarına ait detaylar haberimizde.. Kamu kurumlarına ihtiyaç bulunan alanlardaki personel alımlarının bir kısmı TYP alımları ile sağlanıyor. Sosyal Çalışma Programı, Kamu memur alımı, kurum dışı kamu işçi alımı, iş başı eğitim programı, engelli istihdamı, girişimcilik programı eğitimi yanı sıra TYP ile istihdam ise İŞKUR´un düzenlediği programlardır. Buna göre Toplum Yararına Programı Kapsamındaki istihdamlarda Haziran ayına ait ilanlar bugün işkur e-şube üzerinden açıklandı.

HANGİ İLLERDE ALIMLAR YAPILACAK?

Sinop, merkez ve ilçelerinde, Karaman Merkez, Siirt ilçelerinde çevre temizliği uygulama alanında, kamusal alt yapının yenilenmesi, uygulama alanlarında istihdamlar yapılacak. Başvurular 14 Haziran tarihine kadar devam edecek

Sinop merkez ve ilçelerindeki personel alımlarında 24 Haziran tarihi ile 23 Aralık tarihine kadar görev yapacaklar. Karaman merkezde 1 Temmuz ile 31 Aralık tarihine kadar görevlendirilecek. Siirt ilçelerinde ise 1 Temmuz ile 27 Aralık tarihleri arasında görevlendirilecekler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden arama yapılarak başvuru yapılabilecek. Başvurular 14 Haziran tarihine kadar devam edecek.

İŞKUR´A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır.

İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR´a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.