HDP´den Skandal S-400 Açıklaması

HDP´li Pervin Buldan´dan skandal S-400 açıklaması

 

Türkiye, sınır içinde ve sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlarla PKK´ya darbe üstüne darbe vurdukça HDP´den skandal açıklamalar geliyor. Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, S-400´lere de F-35´lere de ihtiyaç olmadığını söyledi

Türkiye´nin Rusya´dan aldığı ve Amerika, NATO ve AB´nin karşı çıkmasına rağmen sevkiyatına başlanan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin onikinci uçağı da Mürted Hava Meydanı´na indi.

S-400´lerle savunma sistemlerini güçlendirirken aynı zamanda terör örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlara da tam gaz devam eden Türkiye, Pençe ve Pençe-2 harekatı ile PKK´nın belini kırdı.

PKK´YA VURDUKÇA HDP´DEN SES GELİYOR

Türkiye, PKK´ya darbe üstüne darbe vurdukça HDP´den skandal açıklamalar geliyor.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi

"TÜRKİYE´NİN S-400´E İHTİYACI YOKTU"

Türkiye´nin silahlanmasına karşı olduklarını dile getiren Buldan, S-400´lere de F-35´lere de ihtiyaç olmadığını söyledi.

Terör örgütü PKK´nın siyasi kanadında yer alan Pervin Buldan, "Yargı paketi dediler, S-400 paketi getirdiler. Halkın kaynaklarını savaş rejimine harcamaktadırlar. Türkiye İttifakı dedikleri S-400 ittifakıdır. Halkın ihtiyacı ise barış ve demokrasidir. En geniş demokratik ittifakı oluşturmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.