Fransa BM´yi Türkiye Konusunda Uyarı

Terör sevici Fransa´dan panikte! BM´ye Türkiye çağrısı: Güç dengeleri değişiyor vaziyet alın.

 

Fransız diplomat, Soçi´de varılan Suriye mutabakatıyla ilgili olacak çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Fransız diplomat, Türkiye´nin Rusya ile yakınlaşmasının uluslararası güç dengesinde değişime neden olacağını belirterek AB´nin jeopolitik stratejisini yeniden değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin´in Soçi´de görüşerek Suriye konusunda mutabakata varmasının yankıları sürüyor. Rusya´da gerçekleştirilen iki liderin tarihi görüşmesini dünya yakından takip etti. Soçi´de kabul edilen mutabakatın Suriye´nin kuzeyinde uygulanmaya başlamasıyla bir çok ülkeden yorumların gelmesine neden oluyor. Bu bağlamda Fransız bir diplomat Türkiye ve Rusya´nın kabul ettiği Suriye mutabakatıyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

"ULUSLARARASI GÜÇ DENGESİNDE DEĞİŞİME NEDEN OLUR"
Bloomberg´e konuşan Fransız diplomat, Türkiye´nin Rusya´ya yakınlaşmasının uluslararası güç dengesinde değişime neden olacağını söyleyerek Avrupa Birliği´ne çağrıda bulundu.

AB JEOPOLİTİK STRATEJİSİNİ YENİDEN DEĞERLENDİRMELİ
Fransız diplomat, Türkiye´nin, Rusya ile yakınlaşmasının, uluslararası güç dengesinde Avrupa´yı jeopolitik stratejisini yeniden değerlendirmeye zorlayacak bir değişime neden olabileceğini söyledi.