Eski Yayın Yönetmeni Şoför Oldu

Zaman´ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici ABD´de Uber sürücüsü oldu

 

FETÖ´nün yayın organı Zaman´ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici, Uber şoförü olarak Akşam gazetesinin Washinghton Temsilcisi Yavuz Atalay´ın karşısına çıktı. Uber´e çağrı yapan yolcunun Türk olduğunu fark eden Bilici, ?kaza yaptım? diyerek gelmekten vazgeçti.

ABD´nin ?DMV? (DC bölgesi, Maryland ve Virginia eyaletleri) olarak adlandırılan bölgede Uber şoförlüğü yapan Bilici´ye tesadüfen Yavuz Atalay çağrıda bulundu.

Uber´e şikayet edildi

Kendisini çağıran yolcunun ismini sistem üzerinden gören ve mesaj atan Abdülhamit Bilici, başka bir taksi çağırmasını istedi. Bilici´ye, ?Neden olduğunuz yerde bekliyorsunuz? Neden gelmiyorsunuz? şeklinde mesaj atan Atalay´a, Bilici, ?Bu aracı sistem üzerinden iptal edin ve başka araç çağırın? cevabını verdi.Uber ile iletişime geçen Atalay, Bilici´yi şikâyet etti.

Türk yolcu kabul etmiyor

Bilici´nin Uber profilinde, 1 yıldır Uber şoförlüğü yaptığı yazıyor. Bilici´nin kendisini tanımladığı bölümde de, ?Arkadaş canlısı, dinlemeye hazır ve öğrenmeyi seven? ifadeleri yazıyor. Kimi FETÖ üyeleri ABD´de zengin bir hayat sürerken kimileri de taksi şoförlüğü gibi işlerde çalışıyor. Atalay´ın çağrısına gitmeyen Bilici´nin, Türk ismi taşıyan yolcuların çağrılarına cevap vermediği ortaya çıkmış oldu.