SENFONİ ORKESTRASI CANLI YAYIN İLE ON BİNLERE ULAŞTI

Üreten kadınlara Büyükşehir

Bazı Ülkeler Maske Takarken Diğerleri Neden Takmıyor? İşte Sebebi…

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yeşilay bağımlılıkla mücadele için güçlerini birleştirdi

KALBİ GÜÇLENDİREN DOĞAL BESİNLER!

TÜRKÇE POP’UN “DAMAR" I MUSTAFA SANDAL’DAN YENİ ŞARKI SÜRPRİZİ!

QNB Finansbank’tan bireysel ihtiyaç kredisi

Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, stres ve fazla kilo derken günümüzde kalp hastalarının sayısı artıyor

İzmir

27.09.2020

  • İMSAK 05:35
  • GÜNEŞ 06:57
  • ÖĞLE 13:07
  • İKİNDİ 16:29
  • AKŞAM 19:08
  • YATSI 20:24
  • Pazar 30 ° / 24 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 21 ° Güneşli
  • Salı 29 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış


Erdoğan:Sanatçılar Başımızın Tacı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan 'Selahattin Kara Resim Sergisi'nin açılışına katıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kazlıçeşme'deki Zeytinburnu eski belediye binasında Selahattin Kara Resim Sergisi'nin açılışına katıldı. Erdoğan, "Tüm ilçeleriyle İstanbul'umuzun sanatın her dalında ortaya koydukları eserleriyle taçlandıran sanatçılarımızın her biri başımızın tacıdır." ifadelerini kullandı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kazlıçeşme'deki Zeytinburnu eski belediye binasında Selahattin Kara Resim Sergisi'nin açılışına katıldı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Başkan Erdoğan, "Tüm ilçeleriyle İstanbul'umuzun sanatın her dalında ortaya koydukları eserleriyle taçlandıran sanatçılarımızın her biri başımızın tacıdır." ifadelerini kullandı.

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları ve sergi alanından kareler:

Sevgili İstanbullular, sanat dünyamızın gerçekten gerek duayenleri gerekse sanat dünyamıza her yönüyle kendisini adayanlar sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Bizleri bu müstesna sergi vesilesiyle bir araya getiren Zeytinburnu Belediyemize, Sayın Başkanımıza ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Resimlerinde İstanbul manzaralarını sanata dönüştürmesiyle gönlümüzde müstesna bir yer edinen Selahattin Kara'ya ülkemiz kültürüne yaptığı katkılar için, şahsım milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan 'Selahattin Kara Resim Sergisi'nin açılışına katıldı

Malum Zeytinburnu İstanbul'un 2. Dünya Savaşı sonrası hızla göç almaya başladığı dönemde ortaya çıkmış bir yerdir. Bu sürecin tüm sancılarını, sıkıntılarını yaşayan Zeytinburnu; özellikle son çeyrek asırda hızla kendini toparlayarak şehrin güzide ilçelerinden biri haline gelmiştir. Açılışını yapmakta olduğumuz sergi Zeytinburnu'nun yeni ve aydınlık yüzünün bir işaretidir. Tüm ilçeleriyle İstanbul'umuzun sanatın her dalında ortaya koydukları eserleriyle taçlandıran sanatçılarımızın her biri başımızın tacıdır.

Çünkü medeniyetler diğer unsurların yanı sıra ve hatta onlardan önce; kültür, sanat, edebiyat gibi değerler üzerinde yükselir. Resim tarihi insanlığın ilk dönemlerine kadar uzanan bir kadim sanattır. Mağara duvarlarından ilk şehirlerin evlerine sokaklarına kadar her yerde resim sanatının izlerine rastlıyoruz. Hele hele karşınızda İstanbul gibi "Bu şehr-i Sitanbul ki bi-misl ü bahadır, bir sengine yek-pare Acem mülküne fedadır" denilen bir şehir varsa o resim bir başka anlam kazanır.

Bir kez daha ressamımızı ve İstanbul'u bu sergiyle buluşturan Zeytinburnu Belediyemizi tebrik ediyorum. Şimdi de zaten eserleri yerlerinde gezip görmek suretiyle resimlerle hemhal olacağız.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy , Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a tablo hediye etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan 'Selahattin Kara Resim Sergisi'nin açılışına katıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan 'Selahattin Kara Resim Sergisi'nin açılışına katıldı