Erdoğan ,Yeni Parti Kuracaklara Ateş Püskürdü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Şehir Üniversitesi açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Şehir üniversitesi tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, "Şehir Üniversitesi'nin tahsisini Başbakanlığım döneminde yapan benim. Daha sonrasında malum zat Başbakan olunca bu tahsisi Şehir Üniversitesi'ne mülkiyet devrine dönüştürmüştür. Hiçbir üniversitenin daha önce mülkiyet devri olmamıştır. Öksüz ve yetimin hakkını orada gözetmeksizin devir gerçekleştirdiler." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlnen partisinin İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Başkan Erdoğan Şehir Üniversitesi tartışmalarına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TARTIŞMALARINA İLİŞKİN ÖNEMLİ MESAJLAR!

Şehir Üniversitesi'nin tahsisini Başbakanlığım döneminde yapan benim. Daha sonrasında malum zat Başbakan olunca bu tahsisi Şehir Üniversitesi'ne mülkiyet devrine dönüştürmüştür. Hiçbir üniversitenin daha önce mülkiyet devri olmamıştır. Öksüz ve yetimin hakkını orada gözetmeksizin devir gerçekleştirdiler.

Bunlar Halkbank'ı da dolandırmaya çalıştılar. Banka bunlara ciddi bir kredi veriyor fakat ödeme planlarında bunlar bankaya ödeme gerçekleştirmiyorlar. Bu defa da banka kendilerini devamlı olarak uyarıyor. Şuan bankaya borçları 417 milyon noktasında. Şimdi yapılandıralım diyorlar, yapılandıralım diyorlar. Bunu nasıl yapacaksınız? Sen Halkbank'a teminat bile vermedin.

Bizi eski Cumhurbaşkanı aradı, dedim ki keşke benim yerimde olsaydınız. Siz bankaların nasıl battığını biliyorsunuz, dedim ki biz de kasayı boşaltamayız ve tabi işin başından itibaren Ülker grubu buraya ciddi destekler verdi. Ülker grubu bizim verdiğimiz desteklerle ilgili bunu açık ve net bir şekilde söyledi.

BURANIN HAMİSİ MARMARA ÜNİVERSİTEDİR

Buranın hamisi Marmara Üniversitedir. Marmara Üniversitesi Türkiye'nin en büyük üniversitelerindendir. Şimdi diyorlar ki Marmara Üniversitesi tüm borçları ödesin ve mütevelliyi de bırakmayız diyorlar. Biz ne oradaki akademisyenlerin ne de öğrencilerin düşmanıyız. Hiçbir vakıf üniversitesinde buradaki uygulama gibi bir uygulama yok. Çok da teferruata girmek istemiyorum burada Halkbank'ın adeta bir dolandırılması söz konusudur. Benim bir muhalefetim olsaydı zaten orayı tahsis etmezdim.

2,5 MİLYARLIK BU ARAZİNİN TAPU DEVRİNİ GERÇEKLEŞTİRDİLER!

Burası tabi 2,5 milyarlık bir bedele sahip önemli bir yer ve tapu devri yapıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Hani dürüsttünüz? Bir de bunun altında başka imza atanlar da var. Bunlar bu propagandayı biraz daha yaparlar ama dün MKYK'da da görüştük kararlı bir şekilde adımlarımızı atacağız. Bu işin Danıştay'a müracatını yapan da Mimar ve Mühendisler Odasıdır. Bunları ziyaret edenler de CHP'lilerdir. Parti sözcüleri, genel başkan yardımcıları bunlara ziyarette bulunuyorlar. Bu durumu tabanımıza anlatalım.