Emeklinin de Memurunda Gözü Bu Haberde

Emekliye 830, Memura 2 bin 630 TL! Emekliye ek ödeme geliyor!

 

Kurban bayramı ikramiyelerine kavuşan milyonlarca emeklinin gözü - kulağı toplu sözleşme görüşmelerinden çıkacak kararlarda. Toplu sözleşmede zam oranlarının yanısıra, memurlara 2 bin 630 TL bayram ikramiyesi ile emeklilere 830 TL aile yardımı kararlarının verilmesi bekleniyor. Böylece emekli vatandaşlar ayrı bir ek gelir elde etmiş olacak. İşte toplu sözleşme zammı ve emekliye ek ödeme ile ilgili tüm detaylar

Milyonlarca memur ve emekli toplu sözleşme sürecini merakla izliyor. Bu ay tamamlanacak görüşmelerde hem memurların hem de memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarında maaşlarında yapılacak artışlar belirlenecek.

Ayrıca gelirleri artıracak pek çok talep de karara bağlanacak. Bunlar arasında memurlara bayram ikramiyesi ve emeklilere aile yardımı başı çekiyor.

Memur-Sen, memurlara da emekliler gibi dini bayram ikramiyesi ödenmesini, tutarının da 2 bin 630 lira olmasını talep ediyor.

 Yine memurların eş yardımının 295,47 liradan 553,83 liraya, çocuk yardımının da 34,61- 69,22 liradan yaş ayrımı yapılmaksızın 138,46 liraya yükseltilmesini talep eden Memur-Sen, "Aile yardımından emekliler de yararlanmalı" diyor.

Kabul edilirse, memurlar ikramiyeye kavuşurken, aile yardımları da artacak. 

Emekliye 830, Memura 2 bin 630 TL! Emekliye ek ödeme geliyor!

AİLE YARDIMI VAR

Emekliler de aile yardımı ile ek gelire kavuşacak. 2 çocuğu olan ve eşi çalışmayan bir kişi aylık 830,75 lira ek gelir elde edecek. 

Talep hayata geçerse, sadece memur emeklilerini değil, tüm emeklileri kapsaması bekleniyor.