DP Lideri Çok İddialı,Bir Çok İlçeyi Alıyoruz

DSP Lideri Aksakal: Şişli´de yüzde 56´nın üzerindeyiz

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Şişli´de yüzde 56´nın üzerinde bir oya sahip olduklarını açıkladı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 31 Mart seçimlerine iddialı bir şekilde girdiklerini anlattı. Şişli´de yüzde 56´nın üzerinde bir oya sahip olduklarını belirten Aksakal, "İstanbul´da özellikle Şişli, Kadıköy, Beşiktaş ve Adalar´da çok iddialıyız." diye konuştu.

Aksakal´ın açıklamalarından satır başlıkları şöyle:

DSP´nin ilkelerine uygun davranabileceğine güvendiğimiz, hizipçi kadro olmaması lazım, devletin bölünmez bütünlüğüyle ilgili sıkıntısı olmaması gerekiyor, hakça paylaşımını siyaseten ayakta tutabilmiş, DSP´yi aşağılamış kişiler olmayan kişileri belirledik. Kabul etmediğimiz adaylar oldu. Bize sadece CHP´den katılanlar yok. AK Parti, MHP, BBP ve Liberal Demokrat Parti´den katılanlar var.

"Ocak ayının başında görüştük"

Mustafa Sarıgül CHP´den aday gösterilmeyen bir aday adayı değildi. Adaylık başvurusunu yapmış, beklemekten yorulmuş, oradaki ayak oyunlardan artık bıkmış birisi olarak bize başvurdu. Mustafa Sarıgül değerli bir siyasetçidir. Üretken birisidir. Kendisine Eyüp´ü önerdik, kabul etmedi. İstediği yer için açıklama yaptı. Mustafa Bey´le adaylık olayını yanlış hatırlamıyorsam Ocak ayı başında görüştük. Kendisiyle uzun yıllara dayalı arkadaşlığımız, dostluğumuz var.

"Şişli´de yüzde 56´nın üstündeyiz"

Mustafa Sarıgül siyasetteki üretkenliği itibarıyla başkalarının önüne geçebileceği korkusuyla mümkün mertebe aday yapılmama durumu vardı. Son dakikaya kadar bekledi. Tabii biz ona bakmıyoruz. Anketlerde Şişli´de yüzde 56´nın önündeyiz. Şişli´yi alacağız. İstanbul´da çok ilçeyi alacağız. CHP Şişli´de ´ranta ve soyguna son vereceğiz´ diye sloganı var. Şişli CHP´nin değil mi? Rantın peşinde koşan bir siyasi anlayış var. Gürsel Tekin ´İstanbul´un rantını bunlara mı yedireceğiz?´ demişti.

"Beşiktaş, Kadıköy ve Adalar´da çok iddialıyız"

Beşiktaş, Kadıköy´de iddialarımız çok iddialı. Adalar´da diğerlerinden çok daha iddialı. Sarıyer´de çok çalışkan bir adayımız var.