Denizli´de Korkutan Deprem,Can Kaybı Yok

.Denizli´de saat 14.19´da şiddetli bir deprem meydana geldi

 

Deprem Antalya, Burdur ve Isparta´da da hissedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 6 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi´nde yer alan verilere göre deprem 5.7 büyüklüğünde

Denizli´nin Bozkurt ilçesinde, Richter ölçeğine göre, 6,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Denizli´nin yanı sıra bölge illlerde de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı olup, olmadığının belirlenmesi için araştırma başlatıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı´nın merkez üssünü Denizli´nin Bozkurt ilçesi olarak saptadığı deprem, bugün saat 14.25´te meydana geldi.

YERİN 7.09 KM DERİNLİĞİNDE!

Yerin 7,09 kilometre derinliğinde olan deprem, Denizli´nin yanı sıra, Aydın, Antalya, Muğla, Burdur, Uşak ve Isparta´da da hissedildi. Deprem büyük paniğe neden olurken, vatandaşlar ponik içerisinde dışarı çıktı.

Yetkililer, depremin yıkım ve can kaybına neden olup olmadığının belirlenmesi için çalışma başlattı.

DENİZLİ VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Denizli Valisi Hasan Karahan, Bozkurt merkezli depreme ilişkin hasar tespit çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 büyüklüğündeki depremin Bozkurt ve Baklan ilçelerinde yoğun olarak hissedildiğini belirtti.

Deprem sonrasında başta AFAD olmak üzere sağlık ekipleri, UMKE ve diğer birimlerin bölgeye intikal ettirildiğini vurgulayan Karahan, "Bazı evlerde hasar olduğu belirtiliyor. Hasar tespit çalışmalarına başlandı. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi gelmedi. Sağlık ekiplerimiz de bölgede. Bilgi geldikçe kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

23 KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

AFAD ilk belirlemelere göre 23 kişinin hastanelere başvurduğunu açıkladı. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada deprem sırasında korkarak camdan atlayan bir kişi hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Sarsıntılar Afyon, Antalya, Burdur ve Isparta´da da hissedildi. Afyon´un Dazkırı ilçesindeki 3 köyde hasar gören binalar olduğu bildirildi.