Başkan Erdoğan´dan Rekor Performans

Başkan Erdoğan: 31 Mart´ta ya Kandil´i sevindireceğiz ya da Türkiye´ye umut bağlayan mazlumları

 

Başkan , bugün ´da 8 miting gerçekleştirecek. Bu kapsamda Tuzla, Pendik, Maltepe, Sultanbeyli, Çekmeköy ve Ümraniye, Beykoz mitinglerini gerçekleştiren Başkan Erdoğan´ın bir sonraki durağı ise Sarıyer oldu. Erdoğan burada coşkulu bir kalabalığa hitap ederek, İstanbul´daki 8 duraklık seçim maratonunu tamamladı. Başkan Erdoğan yarın da istanbul Avrupa Yakası´nda mitinglerine devam edecek.

Başkan Erdoğan´ın Sarıyer´deki açıklamalarından satırbaşları:

Bu 8.mitingim. Yarın da 6 ilçemizi daha ziyaret ederek 8 Şubat´ta başladığımız seçim çalışmamızı nihayetine ulaştıracağız. Pazar günü milletimiizn takdirini bekleyeceğiz. Bazıları anketler yapıyor hiç kafanıza takmayın. Pazar günü anketleri göreceğiz.

Siz İstiklal Marşı´mızı dahi okumayan bu adamları mı belediye başkanı seçeceksiniz?

Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye´nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrasında ya daha pervazsızlaşacaklar ya da milli iradenin karşısında mum gibi olacaklar, Cumhur İttifakı karşısında mum gibi olacaklar. Gelin bu dörtlü mekanizmaya pazar günü sandıklarda bir Osmanlı tokadı atalım. CHP´nin adayı Binali Yıldırım ile aynı teraziye konulabilir mi?

"TÜRKİYE´NİN GÜÇLENMESİNİ HAZMEDEMEYENLER..."
Türkiye´nin güçlenmesini hazmedemeyenler, 31 Mart sonrasında ya daha da azgınlaşacaklar ya da kendilerine çekidüzen verecekler. 31 Mart akşamında ya Kandil´deki terör ağalarını sevindireceğiz ya da Türkiye´ye umut bağlayan mazlum ve mağdurları sevindireceğiz.

2040 yılına kadar İstanbul´da su sıkıntımız yok. CHP bunları neden yapmadı, bizi susuz bıraktı. Bize maske dağıtmadılar mı? Çöp dağları patladı, 39 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yavuz Sultan Selim Köprüsü nerede diye sorsan bilmez. Kağıthane´ye ne diyordu Kağıttepe. Pazar günki seçimde onu koltuğundan da edebilir.

Başkan Erdoğan´ın Beykoz´daki açıklamalarından satırbaşları

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sabah, akşam güya anket açıklıyoruz diyerek, millete psikolojik operasyon çekenlerin şimdiden yürekleri hopluyor. Anket burada. Gerçek anket, pazar günü sandıkta." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Beykoz´da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, ilçe halkına, 24 Haziran´da verdikleri güçlü destek dolayısıyla teşekkür etti.

31 Mart´ta Beykoz´dan daha büyük destekler beklediğini aktaran Erdoğan, alanda toplanan kalabalığın coşkusunun kendilerine büyük bir coşku aşıladığını dile getirdi.

Aralarındaki muhabbet ve coşkunun birilerinin adeta dizlerini titrettiğini kaydeden Erdoğan, "Sabah, akşam güya anket açıklıyoruz diyerek, millete psikolojik operasyon çekenlerin şimdiden yürekleri hopluyor. Anket burada. Gerçek anket, pazar günü sandıkta. Beykoz, tüm İstanbul´la beraber inşallah yeni bir rekora imza atmak için sabırsızlanıyor. Beykoz, bölücü örgütün uzantılarıyla ittifak kuranlara ders vermek için pazar gününü bekliyor. Beykoz, İstiklal Marşı´nı okumayacak kadar bu milletin değerlerinden kopuk marjinallere hadlerini bildirmek için 31 Mart´ı adeta iple çekiyor. Adalar ilçesini izlediniz değil mi? Bay Kemal´i, yanındakileri ve bir de Adalar adayını CHP´den. Adam İstiklal Marşı´nı söylemiyor. Ey Bay Kemal! Sen kimlerle yol yürüdüğünün farkında değilsin." diye konuştu.

Erdoğan, bugünkü 7. mitinglerini Beykoz´da gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "16 Şubat´tan bu yana sadece İstanbul´da 21 ilçemizi ziyaret ettik. Türkiye genelinde ise Sivas´tan Hakkari´ye kadar, 59 ilimizin misafiri olduk. Kimseyi dışlamadan, hiç kimseyi ayırmadan, milletimizin tüm fertleriyle kucaklaştık, dertleştik, hasret giderdik. 50 gün boyunca muhalefetin yaptığı gibi meydanları iftira kürsüsüne çevirmedik. Sadece eserlerimizi anlattık. Devam eden projelerimizin hangi aşamada olduğunu, ne zaman biteceklerini, insanlarımıza izah ettik. Vatandaşlarımızın bizden beklentilerini, taleplerini, şikayetlerini de tek tek not ettik. Eksikleri, hataları bizzat sahada yerinde tespit etme imkanı bulduk." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek 4,5 yıllık dönemde tüm bu meselelerin üzerine gideceklerini, ekonomiden ticarete, siyasetten yatırımlara kadar, yaşanan tüm aksaklıkları, problemleri çözmeye çalışacaklarını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun ve diğer CHP´lilerin "Ekonomi çok kötü. Ekonomiyi çözeceğiz." dediğini aktaran Erdoğan, "Biz yerel seçim yapıyoruz. Yerel seçimde sen hangi ekonomiyi çözeceksin? Sende ekonominin hangi anahtarı var? Sen yerel seçimde bir defa personelinin maaşını nasıl ödeyeceksin onu konuş. Ekonominin şu anda dümeninde ben varım ben, devletin başkanı olarak ben varım, kabinem var. Senin ekonomiyle ilgili yapacak bir şeyin yok ki. Bu yerel yönetim seçimi. Kimi aldatıyorsun? Onun için benim vatandaşımı, halkımı aldatmak isteyen bu cahillere pazar günü öyle bir ders verin ki... ´Biz size bu ülkeyi emanet edemeyiz´, bunu demeniz lazım." değerlendirmesinde bulundu.

"ARAPÇA YAZDIĞI ZAMAN NİYE RAHATSIZ OLUYORSUN?"

Son 17 yılda olduğu gibi el birliğiyle oynanan oyunları bertaraf edeceklerini anlatan Erdoğan, "Fatih´te adayları çıkmış, ne diyor? ´Şuraya bak, üzerinde Arapça yazıyor, beğendin mi?´ diyor. Lafa bak, ahlaksıza bak, terbiyesize bak. İngilizce yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun? Fransızca yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun?" dedi.

 

Erdoğan, Arapça´nın beynelmilel bir dil olduğuna dikkati çekerek, "Birleşmiş Milletler´in statüsünde olan bir dildir. Senin bunlardan bir defa haberin yok. Bu cahiller şu anda Fatih´te belediye başkan adayı, sözde İYİ Parti´den. Ne günlere kaldık aman Yarabbi. Hani yine Ziya Paşa´nın güzel bir sözü var, ´Ne günlere kaldık ey Gazi Hünkar/Eşek vezir olmuş katır silahtar.´ Ben söylemiyorum, Ziya Paşa söylüyor. İşte bunu CHP´nin başındaki zat gibi, genel müdürlüğü döneminde SSK´yı batırmış birisi olarak değil Türkiye´yi son 17 yılda 3,5 kat büyütmüş bir siyasetçi ve devlet adamı olarak söylüyorum. Bunu CHP´nin başındaki zat gibi, 9 yılda 9 seçim kaybetmiş birisi olarak değil, sizlerin desteğiyle 17 yılda 14 seçim zaferi yaşamış bir siyasetçi olarak ifade ediyorum." diye konuştu.

"1 NUMARA OLDUK"

Girdikleri her seçimi kazandıklarını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Partimizi kurduk, 16 ay sonra girdiğimiz seçimde 1 numara olduk ve parlamentonun yüzde 63´ünü biz aldık. Bunu CHP´nin başındaki zat gibi 15 Temmuz gecesi tankları görünce FETÖ´cülerin yardımıyla tankların arasından kaçırdılar, Bakırköy Belediyesi´ne götürdüler. Ne dedi biliyor musunuz açıklamasında, ´Otellerde yer bulamadığımız için Bakırköy Belediyesi´ne gittik.´ Kahveyi orada yudumladı ve darbeyi de oradan izledi. Saat 23.15, Bay Kemal, Atatürk Havalimanı´na geldi. Ben de 01.15´te Atatürk Havalimanı´na indim. On binler havalimanındaydı. Ben milletimle beraber oldum. O ise kaçarak Bakırköy Belediyesi´nde kahvesini yudumladı. Kardeşlerim, önemli olan şu; ´Bana da haber verseydiler ben de orada olurdum.´ diyor. On binler oraya geliyor, sen niye gelemedin? Korkak, ürkek... Bunlardan bir şey olmaz. Bunlara bu vatan teslim edilmez ve bizler ekonomide, ulaşımda, sağlıkta, tarımda, eğitimde, demokrasi ve özgürlüklerde cumhuriyet tarihinin en büyük reformlarına imza atmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Kaşgarlı Mahmut, ´Dağ kement ile eğilmez, denizin önü kayıkla kesilmez.´ diyor. Şayet siz 31 Mart´ta iradenize yine güçlü bir şekilde sahip çıkarsanız, inanın bizim önümüzü kimse kesemez."

Başkan Erdoğan´ın Ümraniye´deki açıklamalarından satırbaşları:

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye´nin savunma sanayisinin nasıl bir evreye ulaştığını, dost, düşman herkese bir kez daha gösterdiklerini belirterek, "Daha birkaç yıl öncesine kadar devletimizi tehdit eden Kandil´deki terör baronları, şimdi kaçacak delik arıyor. 50 bin insanımızın hayatına kasteden bu caniler, şimdi kendi hayat ve canlarını kurtarmanın yoluna bakıyor. Ne kadar korksalar, kaçsalar, saklansalar da inlerine girdik, giriyoruz, gireceğiz. Bu milletin gündeminden terör meselesini tamamen kaldırana kadar durmayacağız." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti´nin Ümraniye´de düzenlendiği mitingde halka hitap etti.

Ümraniye ile beraber tüm İstanbul için çalışmaya devam edeceklerini aktaran Erdoğan, Ümraniyelilerin emanetini 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi canları pahasına muhafaza edeceklerini söyledi.

Erdoğan, ne içerideki vesayetçilerin ne de dışarıdaki Türkiye düşmanlarının milletin iradesini gasbetmesine asla göz yummayacaklarını vurgulayarak, "Her karışında nice kahramanların kanı olan bu güzel vatanı, dünyanını en büyük 10 ekonomisinden biri yapma hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. FETÖ´den PKK, HDP´ye kadar, bize silah doğrultan, evlatlarımızın kanını döken katillerin tepelerine binmeye devam edeceğiz. Cudi, Gabar, Tendürek, Kandil´de bindik mi? Yine binmeye devam edeceğiz. Afrin´de tüm tünellerine varıncaya kadar yerle yeksan ettik. Zeytin Dalı Operasyonu´nda Cerablus´da aynısını yaptık ve aynen yola devam. Terör koridoru diye bir şey bırakmadık ve bırakmayacağız. Önceki gün, kırmızı listede olan bir PKK´lı grubunu Irak´ın Kuzeyi´nde hiç beklemedikleri bir anda imha ettik. Her zaman söylüyorum ya bir gece ansızın gelebiliriz ve geldik. Hem de CHP´li gafillerin ´orada terörist yok´ dediği yerde yok ettik. Bay Kemal öyle diyor ya. Bay Kemal işte bak gördün mü? Hem de lider kadro, en kafa adamları şu anda ağır yaralı. Diğer 4 tanesi gitti." diye konuştu.

"EN BÜYÜK ŞAMARI ATACAĞIZ"

Erdoğan, bu başarılı operasyonun başından sonuna kadar milli imkanlarla yürütüldüğünü hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Emeği geçen Savunma Bakanımdan, Genelkurmay Başkanıma, MİT´e, tüm yönetici kadrolarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye´nin savunma sanayisinin nasıl bir evreye ulaştığını, dost, düşman herkese bir kez daha gösterdik. Daha birkaç yıl öncesine kadar devletimizi tehdit eden Kandil´deki terör baronları, şimdi kaçacak delik arıyor. 50 bin insanımızın hayatına kasteden bu caniler, şimdi kendi hayat ve canlarını kurtarmanın yoluna bakıyor. Ne kadar korksalar, kaçsalar, saklansalar da inlerine girdik, giriyoruz, gireceğiz. Bu milletin gündeminden terör meselesini tamamen kaldırana kadar durmayacağız. Bunu, CHP´ye rağmen, CHP´nin Kandil güdümlü ortaklarına rağmen başaracağız. Bunu, Türkiye´yi yıllardır terörle hizaya sokmaya çalışan güçlere rağmen yapacağız. Bunu, İstanbul´un ortasında, bölücü örgütün sembolleriyle kutlama yapanlara rağmen gerçekleştireceğiz. Bunu, sırf 3-5 daha fazla oy almak için Kandil´in kapı kullarını belediyelere sızdırma pazarlıklarına rağmen başaracağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli´nin sözlerini ekrandan vatandaşlara izleterek, "Şimdi gördüğünüz Bay Sezai aslında Kürt de değil, ne idiği belirsiz. ´İstanbul´da 3 milyon Kürt´ var, onlara rağmen belediye başkanlığı yapamazsınız.´ diyor. Kime diyor bunu, CHP´nin adayına diyor. Ne hallere kaldık. Ümraniyeli kardeşlerime diyorum ki bu Pazar, İstanbul´da büyükşehirde Binali kardeşimize desteği vereceğiz ve bunlara buradan en büyük şamarı atacağız." diye konuştu.

 

"BUNLAR KARMAKARIŞIK BİR GÜRUH"

Demokrasinin 15 Temmuz´da başlayan Cumhur İttifakı ile güçlendirileceğini aktaran Erdoğan, "15 Temmuz gecesi Bay Kemal hava laanına 23.15´te indi. Biz de 01.15´te indik. Bay Kemal, FETÖ´cülerin nezaretinde, tankların arasından Bakırköy Belediyesi´ne gitti. Bütün darbeyi oradan izledi. Biz de 01.15´te oraya indik, 10 binler orada. F-16 üzerimizde ama biz milletimizle beraberdik. Ne dedi Bay Kemal, ´oteller doluydu boş yer bulamadık.´ dedi. Bunu yutmak mümkün mü? Bunların bu millete aşkı yok, utanmadan diyor ki ´darbe olursa tankların önüne önce ben çıkarım.´ Gördük, her zaman yaptıkları iş bu. Bunlar ödlek, korkak, bunların, millete sevda, hizmet aşkı yok. Zaten dikili ağaçları yok. Şimdi ben şu coşku, şu heyecanı Ümraniye´nin meseleyi ne kadar iyi kavradığını buradan anlıyorum. Ümraniye 31 Mart´ta sandığa, ülkemize, ezanımıza, bayrağımıza, İstiklal marşımıza, sahip çıkıyor muyuz?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, CHP´nin Adalar belediye başkan adayının İstiklal Marşı okunurken gösterdiği tavrı hatırlatarak, "Bay Kemal ve arkadaşları Adalar´da bir törene katıldılar. CHP´nin Adalar belediye başkan adayı İstiklal Marşı´nı okumuyor. Bunlar, karmakarışık bir güruh. Zira HDP, Kandil sevicileri bunlar, İstiklal Marşı´na karşı tavırlıdır. Bunlar, Türk bayrağını kendi kongrelerinde bile zor asarlar korkularından." dedi.

AK Parti belediyeciliğinin en yakın tanığının Ümraniye olduğunu dile getiren Erdoğan, "Ümraniye yatırım siyasetinin kıymetini bilir. Ümraniyeli hizmetin değerini, diğer ilçelerimizden çok daha iyi bilir. Ümraniyeli kardeşlerim CHP zihniyetinin İstanbul´da açtığı yaraları da gayet iyi bilir. CHP zihniyetinin İstanbul´da açtığı yarları da gayet iyi bilir. Bizden önce CHP´nin bu şehri yönettiği o karanlık günlerde Ümraniye yokluklar, yoksulluklar, mahrumiyetler bölgesiydi. Ümraniye´de bunlar var mıydı?" şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan´ın Çekmeköy´deki açıklamalarından satırbaşları:

Çekmeköy´ün hikayesi aslında Türkiye´nin hikayesidir. Sancaktepe´ye şehir hastanesi yapıyoruz, yatak sayısı 3 bin 600, Anadolu Yakasına hitap edecek. El ele vereceğiz Çekmeköy´ü daha ileriye taşıyacağız.

ONLAR ÖNCE BELEDİYEYİ NASIL YÖNETECEK ONU DÜŞÜNSÜN

Büyümek önemlidir ama asıl önemlisi nasıl büyüdüğünüzdür, CHP ekonomiyi konuşuyor, belediyeler kalkıp da ekonomiyi mi düzeltecek? Onlar önce belediyeyi nasıl yönetecek onu düşünsün, birçoğu maaş ödeyemiyor.Vatandaşımı aldatmaya kalkıyorlar, bundan sonra rapor yayınlamayacaklarmış, akılları şimdi yerine geldi, bunun bedelini ödeyecekler.

BU YATIRIMLARIN MI İNTİKAMINI ALACAKSINIZ?

Bize nasıl saldırdıklarını görüyorsunuz, onların doları varsa bizim de Allahımız var. Bir beyni sulanmış çıkmış pazar günü için intikam günü diyor, akıl git gel yapıyor. Kendine gel terbiyesiz, bu yatırımların intikamını mı alacaksınız? İstanbul Türkiye´nin en önemli markası, her alanda şehri geleceğe taşıyacak yatırımlar yaptık.

HDP´ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Biz ırkçı olmayacağız, vatansever olacağız ve bu oyunu birlikte çözeceğiz. Bunlar terör sevici, HDP´ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, siz bunlarla mı bir olacaksınız?

Başkan Erdoğan´ın Sultanbeyli´deki açıklamalarından satırbaşları:

Sultanbeyli 35 yılda neredeyse 100 kat büyümüş bir ilçemizdir. Pazar günkü seçimi birileri intikam aracı haline getirmenin peşinde.Bizden intikam almak isteyen çok. Bay Kemal de istiyor, Bayan Meral de.Bölücü terör örgütü bizden intikam almak istiyor çünkü kafalarını ezdik. Son olarak Kandil´de üst kadrodan bir ekibi imha ettik. Bizden FETÖ de intikam almak istiyor.

BU İHANET ÇETESİNİN 40 YILLIK HESABINI BOZMAKLA KALMADIK, DARMADAĞIN ETTİK

Bu ihanet çetesinin 40 yıllık hesabını bozmakla kalmadık, darmadağın ettik. Son umutları Pazar günkü seçimler. Bu seçimden size mama çıkmaz. Bu yerel seçim. Türkiye´nin başında Tayyip Erdoğan 4.5 yıl daha var.

Şimdi çıkardılar, bir şeyler daha geveliyorlar. Türkiye olmazsa Kudüs´ü, Golan Tepeleri´ni istedikleri gibi işgal edebileceklerini düşünenler bizden intikam almak istiyor.

AYASOFYA´YI TEKRAR MÜZEDEN İSİM OLARAK CAMİYE ÇEVİRECEĞİZ

Geçenlerde açıkladım. Şimdi biz de seçimden sonra inşallah Ayasofya´yı tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz. Bazı planlarımız var ve bunları da uygulamaya koyacağız.

Erdoğan´ın ağzından laf bir kere çıkar. Golan Tepeleri Kudüs üzerinde plan yapanlar bilsinler ki o planların üstünde başka bir plan var.

Milletimiz de bize sahip çıkmasaydı inanın bugün belki hayatta bile olmayacaktım. Darbecilerin hakkından gelip cezaevlerine tıkıyoruz. Bunlar içerde yargılanıyorlar. Nereye giderlerse gitsinler. Kimi kaçtı ABD´ye Avrupa´ya gitti. Gittikleri yerden yakalayıp alıyoruz. ABD bu FETÖ´yü bize halen vermedi.

KANDİL´DEKİ TERÖR BARONLARINDAN PENSİLVANYA´NIN BORAZANLARINA KADAR...

Biz onların değirmenine su taşıyanlardan dolayı üzüntülüyüz. Kandil´deki terör baronlarından Pensilvanya´nın borazanlarına kadar herkes bu hesabı ifşa etti. Bay Sezai seçilirseniz bizim sayemizde seçileceksiniz diyor.

TEMELİ OLMAYAN BAY SEZAİ BU KÜRT DEĞİL HA?

Temeli olmayan Bay Sezai bu Kürt değil ha? Ne idüğü belirsiz. Ne diyor Kürdistan´da oyu malum yere vereceklermiş. Batı´da AK Parti ve MHP´ye verilmeyecekmiş. Türkiye´de Kürdistan diye bir bölge var mı? İstiyorsan Irak´ın kuzeyinde var. Al yanına arkadaşlarını defolun oraya gidin. Ama siz bu topraklarımızı bölemeyeceksiniz. Ha ne olur, işte o zaman Cudi´ye nasıl indiysek, Kandil´de inlerine kadar girdik, yine gireriz. Devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bunlara karşı acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz.

 

Bunlar değil mi bizim camilerimizi yakanlar. Pazar günü beka meselesi derken bunu kastediyoruz. Vereceğiniz oylar bu hesabı sormak içindir.
Bay Kemal ve hanımefendiyle anlamaya vardıkları Büyükşehir belediyesi eş başkanını da açıklayın bakalım kimmiş? HDP her yerde öyle yapıyor ya.

ŞİMDİDEN CHP ADAYLARINA FATURA KESİYORLAR

Sezai Efendi şimdiden CHP adaylarına fatura kesiyor. Seçimden sonra belki bodrum katlarında sorguya çekip tokatlayacaklar. Bilemiyoruz böyle çalışıyorlar.

CHP doğrudan ezanımıza, bayrağımıza düşmanlık çizgisine gelmiştir. Dünya Kadınlar Günü´nde meydana ezanda düdüklerle çıkmadılar mı?
Adalar´da adayları İstiklal marşını söylemedi. Bunlar bayrağımızın, istiklal marşımızın düşmanı İnşallah Pazar günü milletimiz bu maskeli baloya bir son verecektir.

BİNALİ YILDIRIM BENİM YOL ARKADAŞIM

Binali Yıldırım ben başbakan oldum, ulaştırma bakanı oldu. Cumhurbaşkanı oldum, başbakan oldu. Beraber yürüdük, yol arkadaşım. Şimdi tüm birikimini İstanbullulara sunmak için huzurlarınıza geldi.

Bay Kemal İstanbul´dan bir ara aday oldu Kağıthane´ye Kağıttepe dedi. Hızlı trene zaten yetişemiyor. Osman Gazi´den geçemiyor. Geçerse görecek. Bunun kılavuzu karga ya. Tehlike burada. Gelin Pazar günü bunlara gelin güzel bir ders verelim.

Başkan Erdoğan´ın Maltepe´deki mitingindeki açıklamalarından satırbaşları:

Maltepe Fatih Sultan Mehmet´in son nefesini verdiği yer öyle sıradan bir yer değil. Maltepe İstanbul´un kadim ve seçkin semtlerinden bir tanesidir.

Şimdi çıkıyor Bay Kemal ekonomiden bahsediyor. Ya tamam da belediye başkanı ekonomiyi mi yönetecek önce o kendi kasasını yönetsin kasasını Türkiye ekonomisini yönetmek bizim işimiz. Bunların hepsinin defterleri biz de ağalanacak halleri var. Biz bu işin başında oldukça bunlara prim vermeyiz.

YEDİ DÜVEL SALDIRDI EKONOMİMİZİ ÇÖKERTEMEDİ. BUNDAN SONRA DA ÇÖKERTEMEZLER...

Kur, faiz, enflasyonla çökertemezler bu seçimin anlamını en iyi bilen bu kardeşinizdir. Maltepe´de siz hizmetkar olmaya hazırız. Büyükşehir Belediye başkan adayı sıradan değil, Maltepe adayımız da kendini bu ilçeye adamış görevi bize vereceğinize inanıyorum.

Bu süreçte öyle ittifaklar kuruldu ki öyle kirli pazarlıklar yapıldı ki? Pazar günü sandıktan çıkacak sonuç çok farklı bir anlam taşıyacak. Biz 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısında milletimizin kurmuş olduğu ittifakı cumhur ittifakı olarak sürdürüyoruz.

FETÖ´CÜLER TANKLARIN ARASINDAN BAY KEMAL´İ BAKIRKÖY´E KAÇIRDI

15 Temmuz gecesi Bay Kemal 23:15´te Havalimanı´na geld. FETÖ´cüler tankların arasından Bay Kemal´i Bakırköy´e kaçırdı kahvesini yudumladı Biz 16 saat Havalimanında mücadele ettik. Darbeciler derdest ettik. Bayan Meral de Mehmetçikler içerde diyor yandık o zaman senin o Mehmetçik dediklerin bomba yağdırdı. Sen istikametini kaybettin hani sen milliydin? Gerçek Mehmetçiklere biz laf söyletmeyiz. Bay Kemal ile dolaşa dolaşa Bayan Meral de istikametini kaybetti. Pazar günü beka meselesi diyoruz ya bunların hesabını soracağız.

BİZ TALİMATI MİLLETİMİZDEN ALIYORUZ...

Biz talimatı ne 

Kandil´den ne Pensilvanya´dan alıyoruz. Biz talimatı milletimizden alıyoruz. Cudi´ye Gabar´a Tendürek´e Kandil´e girdik. İnlerinde bunları vurduk vurmaya da devam edeceğiz. Artık İHA´larımızı SİHA´larımızı kendimiz üretiyoruz. İşte televizyonda da izlediniz. Geçen gün kafa adamlarını vurduk vurmaya da devam edeceğiz. Lider kadrolarını vurduk Bay Kemal çok rahatsız olmuştur yanındaki de çok rahatsız olmuştur, ama onların inadına vurmaya devem edeceğiz işte onun için pazar günü bir beka meselesidir.

 

ÖYLE BİR GAYRET EDELİM Kİ BUNLARIN BÜTÜN HESAPLARINI BOZALIM

Öyle bir gayret edelim ki bunların bütün hesaplarını bozalım. AK Parti tabanına sesleniyorum burada taviz vermememiz lazım. MHP´li kardeşlerime de sesleniyorum! Dargınlık, küskünlük yapıp oy kaybı olmasın. Sandıkta Osmanlı tokadını atacağız. Gayet şeffaf onurlu bir ittifakla sizin karşınızdayız gizlimiz saklımız yok. İnşallah bizim bu ittifakımız pazara kadar değil mezara kadar sürecek dedik.

Şimdi karşımızda kim var görünüşte CHP var bir de ittifak ortağı bir parti var ama bir de sürekli gizlemeye çalıştıkları bir ortakları daha var. Kandil´in emrinden çıkmayan bu parti CHP´ye olan desteğini her seviyede ve defalarca ilan etti.

16 SAATTE DARBEYİ GERİ ÇEVİRDİK

Pendik siyasi hayatımda hep yanımda yer aldı. Pendik´te girdiğimiz bütün seçimlerden birinci çıktık. CHP, çöp, çukur, çamur, çarpık kentleşme demek; bunların hepsini tersine çeviren hep biz olduk. Bizi Cumhur İttifakı´nda bir araya getiren 15 Temmuz darbe girişimidir. 15 Temmuz gecesi Bay Kemal, FETÖ´cülerin, tankların arasından Bakırköy´e gitti. Biz havaalanına indiğimizde milletimizle bir olduk, 16 saatte darbeyi geri çevirdik. İnşallah bizim bu ittifakımız pazara kadar değil mezara kadar sürecek dedik.

Şimdi karşımızda kim var görünüşte CHP var bir de ittifak ortağı bir parti var ama bir de sürekli gizlemeye çalıştıkları bir ortakları daha var. Kandil´in emrinden çıkmayan bu parti CHP´ye olan desteğini her seviyede ve defalarca ilan etti.

ŞİMDİ BE MALTEPE´DE TÜM TÜRKİYE´YE SESLENİYORUM!

Şimdi be Maltepe´de tüm Türkiye´ye sesleniyorum. Allah rızası için samimiyetle soruyorum Türkiye´de Kürdistan diye bir bölge var mı? Böyle bir bölge yok. Bunların derdi ülkemizi bölmek be hey gafiller vatan topraklarımızı bölemeyeceksiniz. Çok seviyorsan Irak´ın kuzeyinde var, al sevicilerini defol oraya git. Bu can bu bedende olduğu sürece biz buna müsaade etmeyiz. Bu günler iyi günleriniz bunun hesabını ağır vereceksiniz.

MADEM BU PARTİYLE BİRLİKTE OLMAKTAN UTANIYORSUNUZ NİYE İTTİFAK İÇİNDESİNİZ?

Biz kefenlerimizi giyerek yola çıktık, bunlar gibi değil, bizim önümüzde şehadet diye bir makam var. Bugün tehdit ediyorlar yarın Mardin´de Diyarbakır´da olduğu gibi seçilen belediye başkanını sorguya çekip tokat atarlar.

Buradan CHP yönetimine soruyorum... Madem bu partiyle birlikte olmaktan utanıyorsunuz niye ittifak içindesiniz? Madem ittifak kurdunuz hangi pazarlıklar karşılığında yapıldığını neden açıklamıyorsunuz? Adaylarınızın bir kısmının listesi bu parti üzerinden Kandil´den mi gönderildi. Söylemezseniz de zaten biz bunları çıkarıp ilan edeceğiz.

Başkan Erdoğan´ın Pendik´deki mitinginden satır başları:

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Karanlık listeler var ama artık mızrak çuvala sığmıyor, gizli saklı taraf kalmadı. Başkan adaylarını tehdit etmeye kadar götürdüler. Siz CHP´nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız ama belediyeyi Kandil yönetecek. Çıkmış ne diyor? Trabzonluyum. Ya sen ´Trabzonluyum´ diyerek benim Trabzonlu hemşehrilerimi mi aldatacaksın? Yani eğer işe oradan bakıyorsan şu anda benim Hazine ve Maliye Bakanım Trabzonlu. İçişleri Bakanım aynen Trabzonlu. Sanayi ve Teknoloji Bakanım Trabzonlu. Aynı şekilde Grup Başkanvekilim Muş, o da Trabzonlu.

ADAM OLUP OLMADIĞIN ÖNEMLİ

Yani burada mesele hangi şehirden olup olmadığın değil, adam olup olmadığın önemli. İstanbul´a sıradan biri olmaz. "Binali Bey gel, seni İstanbul´a belediye başkanı yapacağız" dedik. Burada kalite, vasıf, dünyayı tanımak önemli. Rastgele kişilerle bu iş yürütülmez. Binali kardeşim dünyayı tanıyor, Bay Ekrem sen neresini tanıyorsun? Bu iş öyle kolay değil. İnşallah pazar günü sandıklara hakim olacağız, gitmeyen olursa tutup sandıklara getireceğiz. Binali Bey´in tek borcu İstanbul´adır. Hiç kimse Binali Bey´e Kandil´dekiler gibi gelip de diyet ödetmeye kalkamaz. Pendik´te sizlere hizmet siyaseti taahhüt ediyoruz.

Onların burada en ufak bir eseri yok. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Sabiha Gökçen çalışmıyordu, biz geldik çalıştırdık. Yetmedi, şimdi yeni bir pist daha yapıyoruz. 26 kilometrelik metro hattını ilçemize kazandırıyoruz. Millet bahçeleriyle, millet kıraathaneleriyle buraları daha da zenginleştireceğiz. Bir yarınımız var, koşalım, çalışalım.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan´ın Tuzla´daki açıklamalarından satırbaşları:

Türkiye´yi büyütmeyi sürdüreceğiz. İstanbul´un sıkıntılarını, sorunlarını çözmeye devam edeceğiz

Cumhur güçlü olursa, Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Cumhurbaşkanı´nın yanında olduğu belediyeler de güçlü olur. 4,5 sene bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı. Sizlerle birlikte bu yolda emin adımlarla yürümemiz lazım.