Bahçeli´den Çok Sert İmamoğlu Açıklaması

Devlet Bahçeli´den flaş açıklamalar

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı´nda konuştu. Bahçeli, İstanbul´daki seçim tartışmalarıyla ilgili, "CHP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart´tan 17 gün sonra mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından veri tabanı ve altyapıyı kopyalama teşebbüsüne kadar mazbatalı şahıs faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak olağanüstü itiraz süreci çalışmaktadır. İstanbul´daki seçimlere şaibe karışmıştır." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Antalya´da düzenlenen İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı´nda 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi.

Bahçeli´nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Yurdumun dört bir köşesinden heyecanlarıyla buraya teşrif eden dava arkadaşlarıma hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. İnsana hizmet siyasette ana amacımızdır. Yerel yönetimler insanımıza hizmetin ilk ve en öncelikli zeminidir. Demokrasinin kökleşmesi, kurumsallaşması yerel yönetimler sayesinde gerçekleştirilmektedir. İnsanımızla doğrudan temasın ilk yüzü yerel yönetimlerdir.

"KUTUPLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Kalp kırmayacağız, kimseyi incitmeyeceğiz, kutuplaşmaya izin vermeyeceğiz. ´Ben´ değil ´biz´ diyeceğiz. Ama biz içindeki sayısız beni görmezden gelmeyeceğiz. Mert olacağız, namerde eyvallah etmeyeceğiz. Hukukun çizgisinden helalin yolundan asla savrulmayacağız. Millet sevdasından bir an olsun ayrılmayacağız. Çalışmaktan gocunmayacağız.

"BELEDİYE HAKSIZ KAZANÇ KAPISI DEĞİLDİ"R

Varsın birileri dedikodu yapsın, biz işimize bakacağız. Dikkat ediniz, belediye haksız kazanç kapısı değildir. Belediye partizanlık, yandaşlık, yağcılık, beleşçilik, bencillik, beş yıllık saltanat demek hiç değildir. Allah korkusu olmayan belediye yönetimlerinin sonu karanlıktır. Geçmişte bu yola sapanlar, aramızdan birer birer ayrılıp gitmişlerdir.´´

Cumhur İttifakı 31 Mart´tan zaferle çıkmıştır. Bu başarı milletimizin bize duyduğu güven duygusunun müessir eserliğidir. 31 Mart´ta 1389 belediyenin 987´si Cumhur İttifakı´nın siyasi sorumluluğuna teslim edilmiştir. Belediye başkanlıklarının yüzde 72´si Cumhur İttifakı´nı oluşturan MHP ve AK Parti´nin yönetimine geçmiştir. Samanlıkta iğne arayanlar, çalı gibi yoklayanlar, karanlıktan aydınlığa taş fırlatanlar bu gerçeği örtemezler. Hakikatın ışığını perdeleyemezler.