Ahmet Hakan Bayan İmamoğlu´na Saydırdı

Ahmet Hakan Dilek İmamoğlu´nu çok fena ti´ye aldı

 

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Beylikdüzü´nde mutlu bir Hollandalı" başlığını açtığı yazısında Dilek İmamoğlu´nun Beylikdüzü ile ilgili açıklamalarına ti´ye aldı.

Ahmet Hakan´ın, yeni yazısında gündem başlıklarından biri de Ekrem İmamoğlu´nun eşi Dilek İmamoğlu´nun Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajdı.

İmamoğlu´nun "Beylikdüzü, başta Hollanda olmak üzere Avrupalıların turlar düzenleyip geldikleri, en çok konut aradıkları ilçe" sözlerine takılan Ahmet Hakan, "Beylikdüzü´nde bir konut bulmak için yanıp tutuşan Hollandalılar... İnsan hayret bile edemiyor." diye yazdı.

Yazısının ilgili bölümünde Hakan şu ifadeleri kullandı: 

"İnsan hayret bile edemiyor"

Vay vay vay! Sırf Beylikdüzü´nü görmek için turlar düzenleyen Avrupalılar... Beylikdüzü´nde bir konut bulmak için yanıp tutuşan Hollandalılar... İnsan hayret bile edemiyor.

"Beylikdüzü´nde mutlu bir Hollandalı"

80´li yıllarda turizmi gazlamak için tek kanallı siyah-beyaz televizyonlarımızda bir şarkı çalınırdı. Sözleri şöyleydi: ?İnsanlar bir arada hayattan zevk almalı / Düşünün: Antalya´da mutlu bir Hollandalı?.

Şarkının sözlerini ?Düşünün: Beylikdüzü´nde mutlu bir Hollandalı? diye değiştirmeye kalkıştım... Bunu düşünmeye kalkışanların beyinlerinin yanma ihtimalini aklıma getirerek... Bir an korkup ürperdim.