Çevreci projeler TEKNOFEST 2022'de yarışıyor

Çevreci projeler TEKNOFEST 2022'de yarışıyor

İzmit'te Aquaparkı’a ilgi hizmet saatlerini uzattırdı

İzmit'te Aquaparkı’a ilgi hizmet saatlerini uzattırdı

Kocaeli İzmit'te KPSS adayları yalnız bırakılmadı

Kocaeli İzmit'te KPSS adayları yalnız bırakılmadı

Malatya'da güvenlik görevlilerinden örnek davranış

Malatya'da güvenlik görevlilerinden örnek davranış

Bursa Gürsu'da gençlerin yetkinliklerine 'kulüp' katkısı

Bursa Gürsu'da gençlerin yetkinliklerine 'kulüp' katkısı

İzmir'de iştah açan 'doğal' buzlu menü

İzmir'de iştah açan 'doğal' buzlu menü


 • BIST 100

  2.795%1,62
 • DOLAR

  17,9578% 0,05
 • EURO

  18,3073% 0,05
 • GRAM ALTIN

  1.031,0% 0,79
 • Ç. ALTIN

  1701,15% 0,79

Batman Sason’da LGS başarısına tablet

Yunanistan'ın Ege'ye geri ittiği göçmenler İHA'ya yakalandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 'Togg' paylaşımı

Emniyet'ten turizm bölgelerinde 'Kaan' eğitimi

Diyarbakır Valisi'nden ilçe turlarına devam

Kayseri Talas'ta 'Avşar' tarihi konuşuldu

Bakan Bozdağ: KPSS'deki duruma derhal müdahale edildi... Adalet terazisi hak ettiğini verecektir

Kayseri'ye yeni yatırım müjdeleri

 • Salı 30.4 ° / 24.1 ° bulutlu bulutlar
 • Çarşamba 31.3 ° / 24.1 ° Bulutlar
 • Perşembe 27.5 ° / 23.5 ° Dağınık bulutlar

2022 yılında burçları neler bekliyor? Covid dünyayı terkedecek mi?

Astrolog ve Yaşam Koçu Pınar ÇELİK, 2022 yılında bizleri nelerin beklediği konusunda düşüncelerini paylaştı.

2022 yılında sihirli kelimenin ‘’tasarruf’’ olduğunu belirten ÇELİK, harcamalar, yeni iş kurma, iş değiştirme gibi konularda ‘’tedbirli’’ ve ‘’tasarruflu’’ olmayı önerdi.

2022 burç yorumları. 2022 yılı Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Balık, Oğlak ve Kova burcu yorumları. Aşk mı? Kariyer mi? Sağlık mı? Hangisi size göz kırpacak. 

Astrolog ve Yaşam Koçu Pınar ÇELİK, genel olarak yaptığı yorumlardan sonra burçlara göre 2022’de bizleri nelerin beklediğini anlattı.

İşte Astrolog ve Yaşam Koçu Pınar ÇELİK’in yorumlarından satırbaşları…

 • 2022 en önemli konusu ekonomi, kariyer, iş ve kazanç olacak. Bu sene tutulmalar Boğa ve Akrep aksında olacak. Boğa Burcu bereket ve üretkenlikle ilgili olduğu için tutulmaların bu alanda gerçekleşmesi üretimle ilgili gündem yoğun olacak. Tarım gelecek yılların en önemli konusu olacak.

 

 • Bu yıl büyük borçlardan ve girişimlerden uzak durmamız gerektiğini düşünüyorum. Bir değişim dönüşüm yaşayacağız. Bu değişim ve dönüşümü en az maliyetle sağlamalıyız. Güvenli ufak adımlar atmak en doğrusu olacak.

 

 • Covid konusunda tedbiri elden bırakmamalıyız. Yılın yarısından sonra farklı tedavi yöntemleri ile tedavi süreci daha da gelişecek.

 

 • 2022 yılına Venüs Retrosu ile başlıyoruz. Venüs aşk, para, sevgi gezegenidir. 19 Aralık 2021’de geri dönüşüne başladı, 30 Ocak 2022’ye kadar devam edecek. Bu retro bizi ilişkiler ve finansal konularda fazlaca düşünceli yapıyor. Bu dönemde ilişkilerde herkes gücü elinde tutmak isteyecek. Takıntılı tavırlar sergileyenlerin ilişkileri zarar görebilir, bitebilir.

 

 • 2022 yılı Venüs retrosuyla başlayıp Mars retrosuyla bitecek. 30 Ekim 2022’de Mars Gezegeni, İkizler Burcunda retroya başlayacak ve 12 Ocak 2023’te son bulacak. Mars Gezegeni gayret etmekle ilgilidir. 30 Ekim 2022’den sonra ani tepkiler vermemek gerekiyor. Öfke kontrolüne dikkat etmek kesinlikle hayatımızı kolaylaştıracak.

 

 • Tutulmalara bakacak olursak, Boğa ve Akrep akslarında tutulmalar olacak demiştik. 2022 yılında 4 tane tutulma var. 30 Nisan’da Boğa Burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulmadan sonrası ilişkileri geliştirmek, ilişkileri düzenlemek adına  ve evlenmek isteyenler için doğru zamanlar, doğru tarihler olabilir.

 

 • 16 Mayıs 2022’de Akrep Burcunda bir Ay tutulması olacak. Bu tutulma iletişim krizlerine, karşımızdaki kişiler tarafından anlaşılmamamıza sebep olabilir.

 

 • 25 Ekim 2022’de Akrep Burcunda Güneş tutulması olacak. Bu tutulma bizi kişisel olarak değişime itecek. O tarihlerde değişmeye, dönüşmeye başlayacağız. Kendimizle ilgili farkındalığımız artabilir.

 

 • Son tutulma 8 Kasım 2022’de Boğa Burcunda Ay tutulması olacak. Bu da yine kişisel değişimle ilgili. Egolarımızı bir kenara bırakarak sonucu ne olursa olsun sevdiğimiz kişilere durumlara daha olumlu yaklaşacağız.

 

 • Birçok ülkede depremler olacak bizim ülkemizde dahil buna. Ancak ülkemizde ciddi bir deprem öngörmüyorum.

 

 

 • Yine 2022 yılında 4 tane Merkür retrosu olacak. Merkür iletişimle alakalıdır ve bu Retroların olduğu süreçlerde seyahatlerle ilgili engeller, sorunlar çıkabilir.

 

 • 14 Ocak – 3 Şubat arasındaki birinci Merkür retrosu Kova burcunda başlayıp Oğlak Burcunda ilerleyecek. Bu retroda eski sevgililer geri dönebilir ve aşk konusunda endişeler yaşayabiliriz.

 

 • İkinci Merkür retrosu 10 Mayıs – 3 Haziran arasında yer alacak. Bu Retro İkizler Burcunda başlayıp Boğa Burcuna gerileyecek. Bu dönemde yeni adımlar atma konusunda korkularımız olacak. Ticari konularda kaygılar olabilir. Yeni bir işe başlamamak en doğrusu olabilir.

 

 • Üçüncü Merkür Retrosu 9 Eylül’le 2 Ekim tarihleri arasında olup, Terazi Burcunda gerileyip Başak Burcuna gerileyecek. Bu gerilemede özellikle iletişim konusunda sert olacağız. İletişim dilimize dikkat etmemiz gerekebilir.

 

 • Dördüncü ve son Merkür retrosu 29 Aralık 2022 – 18 Ocak 2023 arasında olup Oğlak Burcunda gerçekleşecek. Yıl sonuna denk geldiği için yine istediklerimi yapamadım deyip yeni planlamaların içine girebiliriz.

 

 • Bu yılın öneli olaylarından biri de Jüpiter’in 12 yıl aradan sonra Balık Burcuna geçmesi. 29 Aralık 2021’de geçiyor. Jüpiter şans gezegenidir. Genişlemeyi, iyimserliği, bereketi ve özgürlüğü temsil eder. Jüpiterin Balık Burcuna geçmesiyle sağlık açısından olumlu gelişmelerin olacağını bekliyorum. İyi karması olanlar beklediklerine kavuşurken, kötü karması olanlar ise cezalarını çekecekler.

 

 • 2022 yılı ödül ve ceza yılı gibi. Çalışan hakkını alacak. Kolaydan para kazanılmayacak.

 

 • 2022 aşk dolu bir yıl olacak, Çok fazla aşklar gündeme gelecek. Süpriz birliktelikler, sürpriz evlilikler duyabiliriz. 2022’nin ilk üç ayında yaralı ve güvensiz ilişkiler bitebilir. Uzatmalı, birbirine güvenmeyen, yaralar almış evli çiftler boşanabilir.

Burçları, Ay düğümleri transiti ve tutulmalar üzerinden inceleyelim.

 

Koç ve Yükselen Koç 2022 Yorumu

Finansal konularda akıllı ve dikkatli olmaları gerekiyor. Gelir gider konusunda denge sağlayamayabilirler. Miras, nafaka gibi başka kaynaklarda artış olabilir. Ayaklarını yorganlarına göre uzatmaları gerekiyor. Hobilerinden ve kişisel yeteneklerinden para kazanabilirler. Arkadaşlık ve dostluk konularında sınanacakları bir yıl olacak. Zarar veren kişilerden ve sosyal çevreden uzaklaşacaklar. Sadeleşme dönemine giriyorlar. 2022’nin sonuna doğru öfke patlamaları olabilir. Kendilerini kontrol etmek anlamında destek alabilirler.

Boğa ve Yükselen Boğa 2022 Yorumu

2022 yılında hayatı en çok değişecek olan burç Boğa Burcu. Ay düğümleri Boğa-Akrep hattına geçiyor. Tutulma transitleride Boğa-Akrep üzerinden olacağı için hayatlarına çok yoğun etki edecek. Özgüvenleri artacak, yaşam tarzları değişebilir. Genel olarak değişime direndikleri şeyleri değiştirecekler. Bazı alışkanlıklarından vazgeçecekler. Bunlara ‘’kişi’’ alışkanlıkları da dahil olabilir. Tutulma zamanlarında yürümeyen ilişkilerini bitirebilirler. Özgür olmak isteyebilirler ancak hızlı bir ilişkiye başlayabilirler ve ani evlilik kararı alabilirler. Akışına bırakırlarsa özgürlüklerini, kimliklerini bulacaklar. Kariyer alanında bir basamak daha yukarıya çıkabilirler. Yıl sonuna doğru para harcamalarına dikkat etmeleri önerilir.

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler 2022 Yorumu

2022’de İkizler biraz yorulacaklar. Çok çalışacaklar ve rutin işleri artabilir. Sağlıkla ilgili sorunları olabilir. Ruhsal olarak değişim yaşayacaklar. Bunlar olurken kontrollerinin dışında oluyormuş gibi rahatsız olacaklar. Kontrol altına almak isteyecekler, izole olmak isteyecekler. Bedensel yorgunlukları olacak. Sağlıkla ilgili sorunları varsa mutlaka üzerine gitsinler.

Kendileri ile ilgili olumsuz tutum ve davranış sergileyenleri 2022’de İkizler çok net görecekler, yüzleşecekler.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç 2022 Yorumu

Yengeçlerin kendilerini geliştirdikleri bir yıl olacak. Hobilerini geliştirebilirler, sanatsal faaliyetlerde bulunabilirler. Yeteneklerinin üzerine gitmeleri onlar için faydalı olacak. Sosyal ilişkilerini yapılandıracakları bir sürece giriyorlar. Yeni çevre ve arkadaşlıklar kuracaklar. Bu sosyal çevre onlara fayda getirecek. Kendilerine uygun kişilerle iletişim kuracaklar.

Geleceğe yönelik yatırımlarını gözden geçirmeliler. Birikimleriyle yatırım yapmalılar. Aşk hayatlarında değişim rüzgarı esecek. Tutulmaların etkisiyle beraber yeni bir ilişkiye başlayabilirler. Bu ilişkilerinin de yeni girecekleri sosyal çevreden olma ihtimali yüksek. Evli ise yeni çocuk sahibi olma ve çocukları ile ilgili yatırım kararı alabilirler.

Aslan Burcu ve Yükselen Aslan 2022 Yorumu

2022 yılı bu burç için kariyer anlamında yenilikler getirebilir. Yeni bir iş, görev, statü değişimi olabilir. İşten ayrılmak yeni bir iş aramak için ani kararlar alabilirler. Kariyer kaynaklı yaşam alanlarında değişiklik olabilir. Miras mal paylaşımı gibi konular gündeme gelebilir. Hak edişlerini alacaklar bir yıl olacak. Kazanımları ve yatırımları artabilir. Ancak her durumda harcamalarına dikkat etmeleri gerekmekte. Yani aksi halde borçları da büyüyebilir. Ekim ayından sonra arkasından konuşanlarla yüzleşebilirler.

Başak Burcu ve Yükselen Başak 2022 Yorumu

İletişimlerine dikkat etmeleri gereken bir yıl olacak. Yakın çevresiyle ilgili problemler yaşayabilir. Krizsel durumlar olabilir. Düşünmeden konuşursa başı çok ağrıyabilir. Eğitim kaynaklı yolculuklar yapabilir şehir ve ülke değişimleri olabilir.

Evlilik ve boşanma yoluyla da şehir ve ülke değişimleri olabilir. Hukuki sorunları varsa Mayıs ayından itibaren çözülebilir. Kendilerinin lehine sonuçlanabilir. Abartılı harcamalar yapmaması gereken bir burç.

Borçlanmaması gereken burçlardan birisi başak burcu. Kredi veya herhangi bir borç olayına girmemeleri faydalı olacaktır. 2022 hayallerindeki gibi kolay olmayacak. Başakların biraz zorlanacakları bir yıl olacak. Mücadele oranları artacak.

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi 2022 Yorumu

Kazanç yolları ve iş değiştirebilecekleri bir yıl olabilir. Geçmişte yaptıkları işleri tekrar yapabilirler. Geçmişteki yetenekleri ile ilgili yeni kazanç yolları oluşturabilirler. Riskli yatırım yapmadan, akıllı yatırım yaparlarsa çok güzel sürpriz kazançları olabilir. Ortaklaşa kazançlar elde edebilirler. Evli ve çocuklu ise Teraziler, çocukları ile ilgili sorumluluklar alabilirler, evlilikleriyle ilgili sorunlar yaşayabilirler.

Aşk hayatlarında bazı sınavlar verebilirler. Teraziler bu yıl çok gezemeyecek, sosyal yaşantılarından ödün verecekler.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep 2022 Yorumu

Akreplerin bu yıl ortaklıklar ve ilişkiler konusunda zorlanacakları bir yıl olacak. Uzun süreli ilişkisinde veya varsa işinde sorun yaşadıkları durumlarda ayrılık noktasına gelebilirler. İlişkilerde büyük gerginlikler olabilecek gibi görünüyor. Bu nedenle duygularını iyi yönetmeleri gerekiyor. Eğer duygularını iyi yönetebilirlerse ilişkilerini evliliğe götürebilirler.

Akreplerin ilişkiye bakış açıları değişiyor bu yılda. Ani kararlar verebilirler. Sezgileri güçlü olan bir burç. Bu yıldan daha da güçlü olabilirler. Spiritüel konulara eğilebilirler. Kendilerini ruhsal olarak huzura erdirebilecekleri bir yıl olacak.

Yay Burcu ve Yükselen Yay 2022 Yorumu

Kariyer ve sağlık konuları onlar için ön planda olacak. Yeni bir meslek sahibi olmak, görev değişikliği, terfi gibi bir durum olabilir. Ayrıca yazarlık eğitim alırlarsa yeni kazanç fırsatları oluşabilir. Kariyer hayatlarına büyük fayda sağlayabilir. Çevresindeki kişilerle ilgili temizlik yapacakları bir yıl olacak. Yılın ilk altı ayında aile ve kardeş ilişkileri konusunda sınavları olacak. Tutulma zamanlarında sürpriz iletişim sorunları ortaya çıkabilir. Kendilerinin de başkalarından sakladığı gizli saklı şeyler varsa tutulma zamanlarında onların ortaya çıkma ihtimali çok yüksek. Ekim ayından sonra evlilik ortaklık gibi durumlar varsa bunlarla ilgili bir bozulma yaşanabilir. Yani kesinlikle yayların iletişim konusunda dikkat etmesi gereken bir yıl.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak 2022 Yorumu

Oğlakların sosyal çevre ve aşk hayatında değişimler olabilir. Ayrıca geleceğe yönelik plan ve projeleri olacak. Hayattan zevk alacakları bir döneme giriyorlar. Zevk aldıkları işleri yapmak isteyebilirler hobilerine yönelebilirler. Planların içinde çocuk sahibi olmakta yer alabilir. Tutulmanın etkisi ile sosyal çevrelerinde arkadaşlık ilişkilerinde güven teması ön plana çıkacak. Güven duymadıkları ilişkileri arkadaşlıkları bitirecekler.

Kova Burcu ve Yükselen Kova 2022 Yorumu

Bu yıl gündemleri aile ve kariyer olabilir. Hayatlarında önemli değişimler olabilir. Evli ise kovaların sorumlulukları artacak. Sorunlu evlilik varsa boşanma söz konusu olabilir. Aile büyükleriyle birlikte yaşayanların ayrı bir eve çıkma planları olabilir. Sorumlulukları artacak. Hem kendileri için hem aileleri için bir şeyler yapmak isteyecekler ve sorumluluk alacaklar. Ailenin desteğiyle gayrimenkul sahibi olabilirler diğer akrabalarından bir fırsat yakalayabilirler. Kazanç yolları değişebilir. Sektör değişikliği yapabilirler. Yılın başında sağlık sorunları olabilir. Yine yılın başında finansal konularda temkinli davranmaları gerekebilir.

Balık Burcu ve Yükselen Balık 2022 Yorumu

Yılın en şanslı burcu. 29 Aralık’ta Jüpiter balığa geçti. Jüpiter şans gezegeni olduğu için şanslılar. Balıklar dilekleri için mücadele etmeliler. Yılın başında biraz zorlanacak gibi olsalar bile yılın sonları çok iyi olabilir. Her konuda şanslı olacaklar. Sürpriz bir kariyer fırsatı doğabilir. Birkaç ay içinde kimlerle yol yürüyebileceğine karar verebilir. Balıklar ne istediklerine, ne söylediklerine çok dikkat etsinler. Olumlu düşünsünler, olumlu konuşsunlar.

Kazançları ile ilgili olumlu gelişmeler olacak. Kendilerini disipline ettikleri bir yıl olacak. Bunu gerçekleştirenler daha mutlu olabilirler. Yıl sonuna doğru ekimden sonra aile içerisinde görüş farklılıkları olabilir. Bu süreçte üslubuna ve diline dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yılın en şanslısı balıklar olacak.

Astrolog ve Yaşam Koçu Pınar ÇELİK son olarak, ‘’ Umarım 2022 yılı sağlıklı başarılı ve mutlu bir yıl olarak geçer. Herkesin hayallerini kavuşmasını temenni ediyorum. Umarım herkes hak ettiğini alır. Herkesin şansı bol olsun. ’’ ifadelerini kullandı.

Marmara Haber