Siirt Federasyonundan Diyarbakır annelerine Destek

Siirt Federasyonu Üyeleri dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine destek için Diyarbakır´a gitti.

 

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül´de sorumlu tuttukları HDP´nin il binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi devam ediyor.

Siirt Federasyonu  üyeleri HDP İl Binası önünde eylem yapan çocuklarını isteyen anneleri ziyaret ederek, desteklerini iletti.

Siirt Federasyonu Başkanı Metin Canpolat,Başkan Yardımcısı Süreyya Gültekin,Kadın Kolları Başkanı Figen Yoğurtçu´nun da aralarında bulunduğu 13 kişilik ekiple Diyarbakır´a giden heyet ,çocukları için sesini yükselten annelerle görüşüp ,yanlarında olduklarını belirttiler.

ELİ ÖPÜLESİ ANNELERİN YANINDAYIZ

Federasyon adına açıklama yapan Başkan Canpolat",Diyarbakır´da analarımızın, yürekleri dağlayan feryatlarını dindirmek, yeni bir tarih yazmak ve safları sıklaştırmak için omuz omuzayız. Yaşama hakkımızı haykırmak, insanlık onurunu korumak için buradayız. Diyarbakır´da evlat nöbeti tutan annelerimiz, sizlerin gözyaşı bizim gözyaşımızdır. Bu eylem, zulme başkaldırıdır. Yıllardır sessiz bir çığlık vardı, o çığlık artık patlama noktasına geldi. Anneler artık seslerini duyurmak istiyor. Onların yanındayız, yaşadıkları acıyı hissediyoruz, mücadelelerine ortak olduğumuzu buradan haykırıyoruz. Yakın zamanda Hacire anne gibi onların da yüzü gülecek. Bunun ümidiyle dua ediyoruz. Cesaretiyle bir çığır açan annelerin ellerinden öpüyoruz" dedi.

Annelere karanfil veren heyet daha sonra kurum ziyaretleri için Siirt´e geçti.

/resimler/2019-10/20/2307339885331.jpg