12 Dev Adam Olimpiyat Yolunda

A Mll Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası O Grubu klasman maçında Yen Zelanda le karşı karşıya gelyor

 

12 Dev Adam, rakibini yendiği takdirde olimipyat elemelerne katılma hakkı elde edecek

12 Dev Adam, Çin´n ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2019 FIBA Dünya Kupası´ndaki son maçında... Milliler, olmpiyat elemeler hakkı elde etmek için O Grubu klasman maçında Yeni Zelanda ile karşılaşıyor.

TÜRKİYE: 14 - YENİ ZELANDA: 16 (İlk peryot oynanıyor) SALON: Dongguan Spor Salonu SAAT: 14.30

Türkiye, Dünya Kupası´nın ilk turunda oynadığı 3 maçta bir galibyet ve 2 yenilgi aldı. Topladığı 4 puanın üçünü klasman grubuna taşıyan milliler, bu turdak ilk karşılaşmasında Karadağ´ı 79-74 yendi. Milli takım, Yeni Zelanda´yı yendiği takdirde turnuvanın sıralamasında 17-20 arasında yer alma şansını yakalayarak olimpyat elemelerne katılma hakkı yakalayacak. Ay-yıldızlı ekip, rakibine mağlup olduğu takdirde, olmpiyat elemeler için Dünya Kupası´ndaki sıralamanın netleşmesini bekleyecek. Milli takımın Dünya Kupası´nı 21. bitirmesi halinde de elemelere katılma ihtimal bulunuyor. Dünya Kupası´nda 17- 21 sırası arasında birer Asya ve Afrika ekibi olduğu takdrde, bu takımlar kıtalarının en iyisi olarak doğrudan olmpiyatlara gidecek. Bu durumda milli takımın 24´üncülüğü de elemeler için yeterli olablecek.

993. MİLLİ SINAV

A Mll Erkek Basketbol Takımı, tarihindeki 993. karşılaşmasında... Tarihindeki ilk maçını Yunanistan ile 24 Haziran 1936´da yapan A Milli Takımi, 83 yıllık tarihinde 992 karşılaşmada sahaya çıktı. Bunların 510´unu kazanan Türkiye, 481 karşılamadan mağlup ayrıldı. Milliler, bir müsabakayı da beraberlkle tamamladı.

UFUK SARICA İLE 23. RESMİ MAÇ A Milli Takım, 2017´de başantrenörlüğe getrlen Ufuk Sarıca yönetmnde Avrupa Şampyonası, Dünya Kupası elemeler ve Çin´dek organzasyon olmak üzere 22 resmi karşılaşmaya çıktı. Sarıca´nın başantrenörlüğünde 12 galibiyet alan milliler, 10 karşılaşmada rakiplerne mağlup oldu. Milliler, Sarıca dönemnde Çin´dek 2019 FIBA Dünya Kupası´nda ise oynadığı dört karşılaşmada ikişer galbyet ve yenlgi aldı.