Ahmet Hakan´dan Akşener´e Beceriksiz İthamı

Meral Akşener itiraf etti Ahmet Hakan beceriksizlikle eleştirdi

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan´ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında "sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?" sorusunu yöneltti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya´ya yaptığı açıklamalar tartışma konusu oldu.

Yeni parti ile ilgili değerlendirme yapan Akşener, ?Tek eksiğimiz muhafazakâr dindarlara ulaşmak... Çünkü Erdoğan, aramıza kalın bir duvar koydu. Babacan ve Davutoğlu´nun partisi, muhafazakâr dindar seçmene çabuk ulaşmayı kolaylaştıracak yapılar olacak. Çünkü Erdoğan, onlarla dindarların arasına duvar öremez?. ifadelerini kullandı.

Akşener´in polemiğe davetiye çıkaran açıklamasını Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşe yazısında ele aldı ve eleştirilerini sıraladı. Muhafazakar bir çevreden gelen Akşener´in AK Parti´nin kuruluşunda kurucu olarak neredeyse yer alacağını hatırlatan yazar, yazısına şöyle devam etti:

Madem Erdoğan´ın ördüğü kalın duvarları yıkamayacaktınız

"Sizinle muhafazakâr dindarlar arasına kalın duvarlar ördüğünü söylediğiniz Erdoğan, aynı duvarları Babacan ve Davutoğlu için de öremez mi?

Madem Erdoğan´ın ördüğü kalın duvarları yıkamayacaktınız... O halde ne diye parti kurup toplumun önüne çıktınız ki?

Duvarları parçalamaktan aciz bir siyasetçinin, duvarların parçalanması konusunda başkalarından medet umması nasıl bir şey?

Muhafazakâr dindarlara ulaşamamak, Erdoğan´ın ördüğü duvarlar nedeniyle değil de sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?"

Ahmet Hakan´ın yazısının tamamı