SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak

Boş bulunan 50 müfettiş yardımcısı kadrosuna yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre atama yapılacak.

26.12.2017 08:22:50

Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) boş bulunan 50 müfettiş Yardımcısı kadrosu için yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre personel alınacak. 

Resmi Gazete´de yayımlanan ilana göre, 657 sayılı Devlet Memurları  Kanunu´nun 48´inci maddesinde yazılı nitelikleri taşıyanlar, sınavın yapılacağı  2018 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar, en  az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler,  iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara  denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki  yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar ile ÖSYM tarafından 2017 yılında  yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS); KPSSP22 veya KPSSP48 puan  türlerinin birinden 80 ve üzerinde puan alanlar ve müracaat eden adaylar arasında  en yüksek puanlı 250 kişi içinde bulunanlar sınava katılmaya hak kazanacak.

Adaylar SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından ya da "www.sgk.gov.tr"  sitesinden temin edebilecekleri "Aday Başvuru Formu" ile şahsen veya posta ile  başvuruda bulunabilecek. Posta ile yapılacak başvurularda evrakın 9 Şubat 2018  günü mesai bitiminden önce "SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Simon Bolivar  Caddesi No: 23 Çankaya/Ankara" adresine ulaştırılması gerekiyor.

Başvuru formunu dolduran adayların beraberinde iki fotoğraf, KPSS  sonuç belgesi, diploma veya bitirme belgesinin aslı veya onaylı suretini  ulaştırmaları isteniyor.

Postadaki gecikmeler ya da eksik belgeler ile yapılan başvurular  dikkate alınmayacak.

Sınav ve değerlendirme süreci

Sınava girecek adaylara Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca, sınav  zamanı ve yerini belirten fotoğraflı "Sınav Giriş Belgesi" adayların adreslerine  posta ile gönderilecek. Sınava girecek adaylar, sınav esnasında, bu belgenin yanı  sıra kimlik tespitinde kullanılmak üzere, resmi makamlarca verilmiş geçerli bir  kimlik belgesi bulundurmak zorunda olacak. Sınava katılabilme şartlarını  taşımayanlara sınav giriş belgesi gönderilmeyecek.

Yazılı sınav sonuçları ile yazılı sınavı kazananları, başarı sırasını  ve sözlü sınavın yerini, gününü ve saatini gösterir liste kurumun internet  sitesinde yayımlanmak suretiyle açıklanacak.

Yazılı sınavlar, kompozisyon dışında test usulüyle yapılacak.  Sınavlarda başarılı sayılmak için SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı  Yönetmeliğinin 29, 32 ve 33´üncü maddelerinde asgari olarak öngörülen puanları  almak gerekiyor.

İlanda, giriş sınavını kazanan adaylardan istenilecek belgelerin  ayrıca duyurulacağı, gerçeğe aykırı beyanda bulunanların sınavının geçersiz  sayılarak atamalarının yapılmayacağı, atamaları yapılmış olsa dahi iptal  edileceği belirtildi.

Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen kişiler  hakkında Türk Ceza Kanunu´nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet  Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı kaydedildi.

 
 Anahtar Kelimeler: SGK, 50, müfettiş, yardımcısı, alacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ´Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız.´ dedi.
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İstanbul Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR, bin 78 büro personeli, bin 141 İMD olak üzere toplam 2 bin 219 sözleşmeli personel alacak.
KTÜ 15 Personel Alacak
KTÜ 15 Personel Alacak
Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Bakanık 935 personel alacak! İşte ayrıntılar.
Bakanık 935 personel alacak! İşte ayrıntılar.
Maliye 935 personel alacak! İşte ayrıntılar.
KPSS İle 3 Bin Komiser Yardımcısı Alınacak
KPSS İle 3 Bin Komiser Yardımcısı Alınacak
Polis Akademisi Başkanlığı, 3 bin komiser yardımcısı alacağını açıkladı. Başvurular ile ilgili detaylar KPSS sonrasında netleşecek
Kredi Yurtlar 10.900 memuru Alacak?
Kredi Yurtlar 10.900 memuru Alacak?
Kredi Yurtlar 10.900 memuru ne zaman alacak?
17 Bin Bekçi  Alınacak
17 Bin Bekçi Alınacak
Emniyet Teşkilatı, 17 bin bekçi alınacağını duyurdu. Bekçi alımları için ilanın ne zaman yayımlanacağı ise henüz açıklanmadı.
Bakanlık Bilişim Personeli Alacak
Bakanlık Bilişim Personeli Alacak
İçişleri Bakanlığı 21 bin 187 TL ücretle sözleşmeli bilişim personeli alıyor
Bakanlık 17 Bin Uzlaştırmacı Alacak
Bakanlık 17 Bin Uzlaştırmacı Alacak
Adalet Bakanlığı 17 bin yeni uzlaştırmacıyı sınavla alacak
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 uzman yardımcısı alacak
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 uzman yardımcısı alacak
Bakanlık Uzman Yardımcısı alımı için ilan yayınladı
1300 Kişi İşe Alınacak
1300 Kişi İşe Alınacak
Halkbank´tan bin 300 kişiye iş
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
-Burnunuzla basparmagini ayni boydadir

İNSAN VÜCÜDU
1963 Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu´nun (TÜBİTAK) kuruluş yasası kabul edildi