Ceylan Gittiginiz her yerde; Söylediğiniz her şarkıda biz variz

Türkiye Değişim Partisi Kadınlar Günü Programı Düzenliyor

Türk siyasetin Yükselen Yıldızı

İstanbul'un değişim meşalesi Yusuf Polat'ta

SİYASETTE BAŞARI, EMEK VE SABIR İSTER

Polat’dan Muhasebeciler Günü Mesajı

Türkiye'nin artık bir değişime ihtiyacı var!

SİYASET SAHNESİNDE YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR

  • Pazar 8 ° / 3 ° Bulutlu
  • Pazartesi 10 ° / 1 ° Güneşli
  • Salı 11 ° / 1 ° Güneşli


Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka kavramı ilk olarak  1956 yılında ortaya çıktı ve günümüzde gelişen teknoloji ve veri tabanındaki algoritmalar ile kullanılabilir hale geldi. 1960 yılında ise insanların fonksiyonlarını yerine getirebilecek bilgisayarlar üretildi. Kişisel asistanlar sayesinde insan yetileri tanımlandı ve yapay zeka alt yapısı temel alınarak  günümüzde mobil ve akıllı cihazlar üretildi.

Dijital çağın gözde konusu olan ve şirketlerin artık ayak uydurmak zorunda olduğu bu Yapay Zekanın kullanım alanları nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

Yapay Zeka sayesinde kişiselleştirilen uygulama ile ilaç listeleri ve günlük rutin kontroller yapılıyor ve sağlık analizi ile olağan durumlar belirlenebiliyor. Perakende sektöründe ise yapay Zeka sanal alışveriş imkanları sunar ve site yerleşim alanında büyük kolaylık sağlar. Yapay zeka imalat  veri raporu çıkararak süreci kolaylaştırır. Sporda yapay zeka kullanımı antrenörlere oyunun stratejisi ile ilgili verileri toplamak için kullanılmakta. Yapay Zeka teknolojisi ile eğitim sürecinde öğrenciler gereksinimlerine teknolojiyi kullanmakta ve eğitimin işleniş yöntemini değiştirecek gücü sunuyor.

Yapay Zekanın sunduğu imkanlar sadece bunlarla sınırlı değildir. İnsan sesini tanıma, otonom otomobillerin üretimi, sanal oyunların alt yapısı ve istatiksel verilere ulaşım yapay zeka teknolojisi ile gerçekleşmekte ve gelecekte ise bunlarla sınırlı kalmayacak ve daha yapay zeka çalışmalarına imza atılacak.