Ülkücüler Meral Akşener´in İzmit´teki Toplantısını Bastı
Bir grup ülkücü Meral Akşener´in konuşma yaptığı yeri bastı ve alandaki pankartları indirmek istedi
Tarih: 19.3.2017 11:25:17/ 116okunma / 0yorum

 

Toplantıyı basan gruba engel olan polis, Akşener´in bulunduğu tarafa yaklaştırmadı. Ancak toplantıda bulunanların da olaya müdahil olmasıyla ortalık karıştı.

MHP´nin eski milletvekili Meral Akşener, İzmit´te düzenlenen "Milli İradeye Saygı" etkinliğinde konuşurken bir grup ülkücü toplantının yapıldığı yeri basarak pankartları indirmek istedi. Polis toplantıyı basan ülkücüleri, Akşener´in bulunduğu tarafa yaklaştırmadı. Alanda bulunanlarında toplantıyı basanlarla karşı karşıya gelmesiyle ortalık karıştı. Akşener bu sırada ortamı yatıştırmaya çalıştı.

Kocaeli Aydınlar Ocağı´nın İzmit Fuarı´nda bulunan bir restoranda düzenlediği "Milli İradeye Saygı" konulu toplantıya konuşmacı olarak Meral Akşener katıldı.

Toplantıya CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Ümit Küçükkaya, MHP´li eski ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Salondaki tüm sandalyeler Türk Bayraklarıyla donatılırken, girişte küçük keseler içinde kınalar ve Ümit Özdağ´ın "Türk Milliyetçilerinden Başkanlığa Hayır" adlı kitapçık dağıtıldı.

Konferansın yapılacağı salonda ve bahçede bomba olması ihtimaline karşı polisler arama yaptı.

Akşener salona girdiği sırada sarılmak isteyenler kısa süreli izdihama neden oldu.

500 kişilik salonda izdiham yaşanması üzerine Akşener, konuşmasını salonun dışında yaptı.

Salondakiler de dışarı çıktı.

MHP eski milletvekilleri Lütfü Türkkan ve Cumali Durmuş konuşması sırasında Akşener´in yanında yer aldı.

Meral Akşener, Türkiye´nin bekasının oylandığının söylendiğini belirterek, şunları anlattı: "16 Nisan akşamı Türkiye´nin bekasının oylandığını söyleniyor. Doğrudur, bu bekanın ne olduğu anlatılmıyor."

"Biliyoruz ki sandalyelerin bekası oylanacak. Parlamenter demokratik sistemin yerine tek adamın eline bırakılmış, kaderlerimizin teslim olacağı bir referandum sürecine OHAL şartlarında gidiliyor."

"Kocaeli aydın ve münevver insanların yaşadığı bir şehirdir."

"Onlar bilir ki demokrasinin olmazsa olmazı milli iradenin tecellisidir."

"Milli iradenin tecellisi seçimdir. Ama seçimlerdeki rekabet ortamının da eşit şartlarda yapılması, o seçimin meşruluğunu belirtir."

"Yıllarca üniversitelerde bunu anlattım öğrencilerime. Sayın başbakan bir bilim kadını olarak anlattığım bu gerekçeleri yalan haline getirmiştir."

"OHAL şartlarında referanduma gidilmez. Ama biz her zorluklarda bunu söylemeyi başararak, sizlerle buluşarak bu referandum meşruluğunu da sağlayan, garanti eden insanlarız."

Akşener hükümeti eleştirerek, şöyle devam etti: "Sayın başbakan diyor ki hayır diyenler teröristtir."

"Yuhlamak yok. Şu meydanı dolduranlar arasında teröristlerle masaya oturan var mı? Bebek katiline bilge lider diyen, sayın Öcalan diyen var mı? Habur´dan davulla zurnayla teröristler karşılanırken, çadır mahkemesi kurulurken öğrencilerim arasından bir öğrencim aradı dedi ki, ´hocam çadır mahkemesi kuruldu. Ama Atatürk resmi ve Türk bayrağı çıkarıldı. Bunu kamuoyuyla paylaşın´ dedi."

"O gün bakana soru sorduk. Bunlar çıktı mı diye? Ama cevap alamadık. Sizlerin içinde o çadır mahkemelerine hadi gidin kurun diye terörist karşılayan var mı? Oslo´da bu ülke kepaze edilirken, bu devlet kepaze edilirken ´Apo´yla görüşen şerefsizdir´ diyen, ´gönderdiysem gönderdim´ diyip bununla övünen bir yönetim anlayışının sahibi var mı?"

"Dolmabahçe´de süs biberi gibi, cami ibriği gibi dizildiniz. Apo´nun on maddelik talimatı okundu. Peki o Dolmabahçe´de bırakın oraya gitmeyi, Tayyip beyin izni olmadan o bakanlar içeri bile giremez. O bakanların arasından buradan bir kişi var mı?"

"FETÖ´cü deniyor. Sayın başbakan şimdi soruyorum. Türkçe Olimpiyatları´na katılıp ağlaya ağlaya ´gel hoca efendi´ diyeniniz var mı? Türkçe Olimpiyatları´na sizin bizim paramızla, örtülü ödenekten para veren var mı? O gün ´Hoca efendi´ dediniz bugün FETÖ´nün başından liste alarak milletvekili listesine konulanlar var. O listelere konulması için dahili olanınız var mı?" 

Ülkücüler Meral Akşener´in İzmit´teki toplantısını bastı

Akşener, Cumhurbaşkanı´nı eleştirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "OHAL bahane edilip herkesin ekmeğiyle tehdit edildiği bir dönemdeyiz. Her zaman bir Bolu Beyi vardır, her zaman da bir Köroğlu vardır. Siz Bolu Beyi´nin torunu olabilirsiniz ama bu cesur insanlar Köroğlu´nun torunlarıdır. Sayın cumhurbaşkanı dedi ki, ´Bu hayırcıların bir dikili ağacı yok´. Bizim gemiciğimiz yok, Hollanda´da şirketimiz, sarayımız, zırhlı aracımız yok. Büyük ayakkabı kutucuklarımız yok. Rahmetli Demirel´e bir dönem denilmişti ki ne yaptın? Rahmetlik demişti ki ´Kardeşim bu sattıklarını babamdan mı buldun?´ Bizim her birimizin biriktirdikleriyle bu cumhuriyetin oluşturdukları sizin de ona buna peşkeş çekip varlık fonuna aktardığınız dikili ağaçların tamamı bizimdir."

Meral Akşener´in konuşması sırasında 30 kişilik bir grup ülkücü alana gelerek tepki göstererek, restoranın önünde asılı bulunan ´Meral Akşener hayır lokması´ yazılı pankartı indirmek istedi. Alan bir anda karışırken, araya girenler ile ülkücüler arasında gerginlik yaşandı. Polisler ve araya girenler, tepki gösteren grubun Meral Akşener´in bulunduğu alana girmesine engel oldu. Meral Akşener yaşananlara tepki göstererek, olayları yatıştırmaya çalıştı. Meral Akşener, "Başka anaların doğurduğu çocuklarla kabadayılık yapmak kolay. Gönderin kendi çocuklarınızı. Çoluk çocuğu iş peşinde, hepinizin çoluk çocuğu ballı maaşlar için AKP´lilerle yan yana. Bu garipleri ise yollayın buraya. Tutuklandıklarında da ortada bırakın. Ben sayın cumhurbaşkanının söylediklerini söylemeye başladım olay çıktı. Yaşasın ileri demokrasi. Siz hem Kara Fatma´nın torunlarısınız. Böyle yapın bakalım n´oluyor? 16 Nisan akşamı bütün bu zorbalıkların, baskıların karşılığı bu cesur insanlar, bu cesur kadınlar hayır diyecek, hayır diyecek. 80 milyon kere hayır diyecek" dedi. Polis tepki gösteren grubu alandan uzaklaştırdı.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Soylu Torbacılara Savaş Açtı
Soylu Torbacılara Savaş Açtı
Bakan Soylu net konuştu: Ha terörist, ha torbacı
AK Parti´de Erdoğan´la ‘kurucu ruh´ Heyecanı
AK Parti´de Erdoğan´la ‘kurucu ruh´ Heyecanı
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Mayıs´ta yapılacak olağanüstü kongreyle AK Parti´nin başına geçmesi, “Kurucu ruh yeniden canlanacak” değerlendirmelerine neden oldu.
Kurtulmuş: "Kutlu Doğum  hicri takvime sabitlenecek”
Kurtulmuş: "Kutlu Doğum hicri takvime sabitlenecek”
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Kutlu Doğum hicri takvime sabitlenecek”
Kurtulmuş:AKPM Türkiye Kararını Revize Edecektir
Kurtulmuş:AKPM Türkiye Kararını Revize Edecektir
HDP´li üyeler Türkiye´ye karşı evet dedi.
Saadet´te Gül Depremi
Saadet´te Gül Depremi
Saadet Partisi´nden Abdullah Gül açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım - Devlet Bahçeli görüşmesi başladı
Başbakan Binali Yıldırım - Devlet Bahçeli görüşmesi başladı
Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü´nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´yi kabul ediyor. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, saat 12.00´de başladı.
Binlerce Çocuktan Erdoğan´a Sevgi Sözcükleri
Binlerce Çocuktan Erdoğan´a Sevgi Sözcükleri
Binlerce çocuk Erdoğan´a mektup yazdı böyle satırlar görülmedi
´AKPM´nin Kararı Tarihi Bir Hata´
´AKPM´nin Kararı Tarihi Bir Hata´
Bakan Çelik: “Tarihi bir hata zinciri olarak görüyorum”
´Ey Avrupa Bizi Terbiye Etmenin Zamanı Geçti´
´Ey Avrupa Bizi Terbiye Etmenin Zamanı Geçti´
Bakan Soylu: “Türkiye´yi ısrarla dışlamaya çalışmak Batı dünyası için çok yanlış ve beyhude bir tercihtir”
Bomba İddia,Gül Baykalla Ne Görüştü
Bomba İddia,Gül Baykalla Ne Görüştü
Gül´le ilgili olay yaratacak iddia! Baykal´la gizli görüşüp...
CHP´de Kurultay Sesleri,Kılıçdaroğlu Gidici Mi?
CHP´de Kurultay Sesleri,Kılıçdaroğlu Gidici Mi?
CHP´nin Parti Meclisi toplantısında bazı üyeler olağanüstü kurultay talep etti.
Yıldırım-Bahçeli Görüşmesi Saat Kaçta,Nerede?
Yıldırım-Bahçeli Görüşmesi Saat Kaçta,Nerede?
Başbakan Yıldırım, MHP lideri Bahçeli ile görüşecek
Sivil Havacılık Sınavsız Personel Alacak
Sivil Havacılık Sınavsız Personel Alacak
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) sınav şartı aranmaksızın 7 uçak kontrol ve bakım makinisti ile 4 pilot alınacak.
Adalet Bakanlığı 2 bin 750 Personel Alacak
Adalet Bakanlığı 2 bin 750 Personel Alacak
Adalet Bakanlığı, 2 bin 750 kişiyi personel kadrosundan istihdam edeceğini duyurdu.
Makam Şöförü alımları 2017
Makam Şöförü alımları 2017
4-5 Yıl deneyimli şoförler alınacak
PTT´ye 2 Bin 500 Personel Alınacak
PTT´ye 2 Bin 500 Personel Alınacak
2017 Yılında 2500 personel alınacak.
7 BİN 660 AÇIKTAN PERSONEL ALIMI ŞUBAT 2017
7 BİN 660 AÇIKTAN PERSONEL ALIMI ŞUBAT 2017
Şubat 2017 Ayında Başvurusu Devam Eden 7.660 Açıktan Kamu Personel Alım İlanlarını Sizler İçin Bir Araya Getirdik. İlanlara Başvurular Başladı Hemen Başvurabilirsiniz.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 15 uzman yardımcısı alacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 15 uzman yardımcısı alacak
ÇSGB Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı-Güncellendi
Sağlık Bakanlığı Personel Alacak
Sağlık Bakanlığı Personel Alacak
Sağlık Bakanlığı personel alımı ile 2017´de 16 bin personel göreve başlayacak
Aile Bakanlığı Denetçi Yardımcısı Alım İlanı
Aile Bakanlığı Denetçi Yardımcısı Alım İlanı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 20 Denetçi Yardımcısı alacak.
Adalet Bakanlığı 2017´de 5 bin 870 personel alacak
Adalet Bakanlığı 2017´de 5 bin 870 personel alacak
TBMM´de kabul edilen Adalet Bakanlığı bütçesine göre Adalet Bakanlığı 2017´de 5 bin 870 yardımcı personel alımı yapacak. 2017 Adalet Bakanlığı memur alımı sayısını Bakan Bekir Bozdağ açıkladı.
Adalet Bakanlığı 4 bin personel alacak
Adalet Bakanlığı 4 bin personel alacak
Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü´nde görevlendirilmek üzere 4 bin infaz ve koruma memuru alınacağını duyurdu.
Jandarma Askeri Personel Alımı
Jandarma Askeri Personel Alımı
İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı, devlet personel başkanlığı adresinde yayınladığı ilan ile askeri personel alacağını duyurmuştur.
16 Bin Yeni Memur Alınacak
16 Bin Yeni Memur Alınacak
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak 16 bin yeni personel alımı yapılacağını açıkladı.
TÜM İLANLAR
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:06 05:59 13:12 17:02 20:07 21:45
İstanbul
Güneşli
Bugün
21 / 11 °C
Güneşli
Cuma
22 / 10 °C
Parçalı bulutlu
Cumartesi
24 / 12 °C
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balığı derin dondurucuya kaldırmadan önce içine limon sıkılırsa çözüldüğünde kokusu daha az olur.

BALIĞI SAKLARKEN
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
Dünyanın en kısa uluslararası köprüsü Kanada ile ABD´yi birbirine bağlayan 10 metrelik köprüdür.

10 METRELİK KÖPRÜ
1988 Naim Süleymanoğlu, Avrupa Halter Şampiyonası´nda 62 kiloda koparma dalında 150 kilogram kaldırarak dünya rekoru kırdı.