Şirketler için hangisi daha tehlikeli

SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NA 346 BAŞVURU

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'NDEN VALİ YERLİKAYA’YA ZİYARET

Şekerbank’ın Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası iki ödül…

TDP PENDİK BÜNYAMİN KURŞUN’A EMANET

TDP ÇEKMEKÖY'DEN HALKA SICAK DOKUNUŞ

KISA MESAJLA GELEN TEHDİTLERE DİKKAT

PTT'DEN “KUŞ EVLERİ” KONULU ANMA PULU

  • Cuma 11 ° / 4 ° Güneşli
  • Cumartesi 12 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 9 ° / 5 ° Bulutlu


SULTANGAZİ TARIM, SAHTEKARLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Sultangazi İlçe Tarım; 5996 sayılı kanun çerçevesinde 4036 gıda işletmesinde 4845 kontrol gerçekleştirerek 441 şikayeti sonuçlandırdı. 132 üründen numune alan yetkililer 103 işletmeye 704.941 TL idari para cezası uyguladı.

Dünya genelinde görülen yeni tip korona virüs hastalığı (COVID-19) nedeniyle ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün de bir pandemi olarak kabul ettiği Covid-19 hastalığının henüz kesin bir tedavisi  maalesef  bulumuyor.
Hastalığın yayılmasını önlemek için maske, mesafe, temizliğin yanında ülkeler sokağa çıkma kısıtlamaları uygulayarak önlemler almaya çalışmakla birlikte kısıtlamalar esnasında bir kez daha şahit olduk ki tarımsal üretim ve gıda arzı son derece önem taşıyor.

Tarım Bakanlığı, halkın güvenli gıdaya erişimini kolaylaştırmak ve spekülatif işlemlerin önüne geçmek için bir dizi önlemler aldı. Sultangazi İlçe Tarım Müdürlüğü Bakanlığın belirlediği politikaları doğrultusunda gerekli kontrol ve denetimleri gerçekleştirirken,  salgının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek ve kamu düzenini korumak adına İlçede oluşturulan "Sultangazi Vefa Sosyal Destek Grubu”na her yönüyle destek ve katkı sağlamaya devam ediyor.

Bu anlamda İlçe Tarım Müdürlüğü; 5996 sayılı kanun çerçevesinde 4036 gıda işletmesinde 4845 kontrol gerçekleştirmiş, 441 şikayeti sonuçlandırdı. 132 üründen numune alan yetkililer 103 işletmeye 704.941 TL idari para cezası uyguladı. Hayvan sağlığı ve kurban çalışmalarında ise 49 işletmede 3720 aşılama gerçekleştiren İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri kurbanlık olarak ilçede satışa sunulan 9665 büyük ve küçükbaş hayvanların kontrolleri yapılarak şartları sağlamayan 1160 hayvan için 906.283 TL idari para cezası uyguladı. Alibeyköy barajında kaçak avcılıkla mücadele edilerek gerekli kontrolleri sağlayan İlçe Müdürlüğü çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor