Şirketler için hangisi daha tehlikeli

SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NA 346 BAŞVURU

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'NDEN VALİ YERLİKAYA’YA ZİYARET

Şekerbank’ın Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası iki ödül…

TDP PENDİK BÜNYAMİN KURŞUN’A EMANET

TDP ÇEKMEKÖY'DEN HALKA SICAK DOKUNUŞ

KISA MESAJLA GELEN TEHDİTLERE DİKKAT

PTT'DEN “KUŞ EVLERİ” KONULU ANMA PULU

  • Perşembe 9 ° / 5 ° Bulutlu
  • Cuma 11 ° / 4 ° Güneşli
  • Cumartesi 12 ° / 2 ° Güneşli


Salih Tuna İmamoğlu´nu Yerin Dibine Soktu

"İmamoğlu´nu Yeni Samanyolu TV´nin Portakal´ı bile kurtaramaz".

 

Göreve geldiği günden bu yana İstanbul halkına hiçbir hizmet sunamayan CHP´li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun kendisini Başkan Erdoğan´a rakip görmesini eleştiren Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, "Unuttuğu bir şey var, seçmen onu İstanbul´a hizmet yapması ve vaatlerini yerine getirmesi için seçti. Lider olmak istiyorsa geceli gündüzlü çalışıp halka hizmet etmeli. Nasılsa arkamda yeni Samanyolu TV´nin Portakal´ı var, ne yapsam aklar paklar tevil eder diyorsa yanılır ki ne kadar? diye yazdı

CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun eleştirilere tahammülü olmadığını söyleyen Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, "Gözünün üstünde kaşın var denilse kimyası bozuluyor." İfadelerini kullandı.

PR PEŞİNDE KOŞUYOR
Tuna Ekrem İmamoğlu´nun göreve geldiği günden bu yana İstanbul´a hizmet etmediğini söyleyerek, "Seçim tartışmaları zamanında İstanbul´un kaybedecek bir dakikası yok diyordu, mazbatasını aldığı günden bugüne kaç ay geçti bir gün olsun belediye başkanlığı yapmadı. Hep PR peşinde koştu" diye yazdı.

Kayyum atanan HDP´li belediyelere destek için Diyarbakır´a gitmekten fırsat buldukça hizmet etti diyen Salih Tuna "Hizmet" etti dediğim, belediye işçilerini işten çıkardı, ekmeğe ve suya zam yaptı..." dedi.

Ekrem İmamoğlu´nun Başkan Erdoğan´ı kendine rakip olarak görmesinin yanlış olduğunu da söyleyen Tuna, "Anlaşılan o ki siyasi şizofrenlerin ve özellikle de malum odakların fişteklemesiyle kendine Erdoğan´ı rakip görüyor. Ama unuttuğu bir şey var, seçmen onu İstanbul´a hizmet yapması ve vaatlerini yerine getirmesi için seçti. Lider olmak istiyorsa geceli gündüzlü çalışıp halka hizmet etmeli. Nasılsa arkamda yeni Samanyolu TV´nin Portakal´ı var, ne yapsam aklar paklar tevil eder diyorsa yanılır ki ne kadar" ifadelerini kullandı.

İşte Salih Tuna´nın "Yeni Samanyolu TV´nin Portakal´ı da seni kurtaramaz" başlıklı yazısı:

CHP´lilerin Ekrem Bey´in eleştirilmesine hiç tahammülleri yok. İçten içe haklı buldukları ama itiraf etmek istemedikleri eleştirilere bile.
Ekrem Bey mi?
Gözünün üstünde kaşın var denilse kimyası bozuluyor.
O kadar ki, "depremle ilgili toplantıya İBB Başkanı nasıl çağrılmaz, yazıklar olsun" yollu tweet atıp, işin aslını öğrenince tweetlerini silerek özür dileyen kendi yandaşlarını bile payladı.

Bu azarlamadan sadece Gürsel Tekin dostumuz nasibini almadı.
Zira o tweetini silmedi.
Daha evvel de PKK´nın siyasi koluna destek vermek için devletin valisinin Atatürk posterini indirdiği yalanını atmış, yalanı ortaya çıkınca da vazgeçmemişti.
Ben de bunu Gürsel Bey dostumuza özgü çok değişik bir tiryakilik sanmıştım.
Meğer bu yalan tiryakiliği CHP´nin tarz-ı siyaseti haline gelmiş. AK Parti de vicdanı kemiren bu tiryakiliğe kafayı takacağına (Başkan Erdoğan´ın BM´deki tarihi konuşmasını gölgeleyecek kadar acul bir şekilde) sigaraya kafayı takmış.

İMAMOĞLU BAŞKANLIĞINI SİNDİREMEMİŞ
CHP´li dostlarımız Ekrem Bey´i eleştirenlere tahkir üsluplu bir hatırlatmada bulunuyorlar. Diyorlar ki İstanbul´un seçilmiş belediye başkanını kabullenin, içinize sindirin artık.
Haklılar. E tabi şayet kabullenmekte zorluk çekenler varsa.

Lakin, şaşacaksınız ama söyleyeyim: Belediye başkanı olduğunu kabul etmekte asıl zorluk çeken, bu gerçeği bir türlü sindiremeyen bizzat Ekrem Bey´in kendisi.

Seçim tartışmaları zamanında İstanbul´un kaybedecek bir dakikası yok diyordu, mazbatasını aldığı günden bugüne kaç ay geçti bir gün olsun belediye başkanlığı yapmadı.
Hep PR peşinde koştu.

Günahını almayalım; Bodrum´a kaçmaktan, Zülfü ve Tarkan konserlerinde arzı endam etmekten, Kaz Dağları için Kanada Büyükelçisi´ni aramaktan (biliyorum alakası yok ama aradığını kendisi söyledi) ve PKK´nın siyasi kanadına destek vermek için Diyarbakır´a gitmekten fırsat buldukça İstanbul´a da "hizmet" etti.

"Hizmet" etti dediğim, belediye işçilerini işten çıkardı, ekmeğe ve suya zam yaptı...
En son olarak da depremi kendisi için PR´a dönüştürürken tek ayak üzerinde yakalandı.

Yani, depremle ilgili toplantıya çağrılmadığı tezvirinin üzerine yatıp mağduriyet üretmeye çalışırken davet edildiği ortaya çıktı.
Kendisini İçişleri Bakanı´nın, İstanbul Valisi´nin ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı´nın üzerinde gördüğü için depremle ilgili toplantıya genel sekreter yardımcısını gönderdi.

ERDOĞAN´I KENDİNE RAKİP GÖRÜYOR
Siyasi şizofrenler ve yandaş yazarçizerleri kendisine mezarından kalkmış Atatürk muamelesi yapınca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını adeta küçümsemeye başladı.

Anlaşılan o ki siyasi şizofrenlerin ve özellikle de malum odakların fişteklemesiyle kendine Erdoğan´ı rakip görüyor.
Ama unuttuğu bir şey var, seçmen onu İstanbul´a hizmet yapması ve vaatlerini yerine getirmesi için seçti.
Sayın Erdoğan 94´te İBB Başkanı seçildiği dönemde Cumhurbaşkanımız Demirel´di.

Erdoğan gözünü Demirel´in makamına değil halka hizmete çevirdi. Laf değil iş üretti. Akmayan suları akıttı, havayı temizledi, çöp dağlarını kaldırdı...

Öyle lider oldu.

Ekrem Bey dostumuz şunu bilmeli: Manukyan kadar zengin olabilirsin, hasbelkader belediye başkanı da seçilebilirsin.
Ama öyle algı marifetiyle seralarda / hormonlu lider olunmaz.

Lider olmak istiyorsa geceli gündüzlü çalışıp halka hizmet etmeli. (Yalancılığı ne olacak diyorsanız; birdenbire bırakamaz ama en azından azaltarak bırakmayı denemeli.)

Nasılsa arkamda yeni Samanyolu TV´nin Portakal´ı var, ne yapsam aklar paklar tevil eder diyorsa yanılır ki ne kadar.
İstanbul İzmir´e benzemez. Hizmet etmeyen babasının oğlu olsa gözünün yaşına bakmaz.