İstanbul'da TDP Parti'den CHP Partisi'ne ziyaret

Kader’den “Down Sendromu Farkındalık Günü” Mesajı…

Şalcı Ailesi’nin Mutlu Günü

Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Başkanı Polat'’tan İstanbul il Sağlık Müdürlüğü’ne ziyaret

Aydemir, 14 Mart Tıp Bayramı mesaj

CEM KARADAĞ: TARİHİMİZ İSTİKLAL MARSIMIZLA ŞAHLANMIŞTIR

Türkiye Değişim Partisi İstanbul il başkan yardımcısı Albayrakoğlu'ndan Miraç Kandili mesajı

Güler'den Miraç kandili mesajı.

  • Salı 16 ° / 11 ° Rüzgarlı
  • Çarşamba 17 ° / 9 ° Güneşli
  • Perşembe 19 ° / 8 ° Parçalı bulutlu


Polat’dan Muhasebeciler Günü Mesajı

Türkiye Değişim Partisi

Türkiye Değişim Partisi İstanbul il başkanı YMM Yusuf POLAT, Muhasebeciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Değerli meslek örgütümüz TUMOBüyesi va bağımlı çalışan meslektaşlarımızın Muhasebeciler Gününü kutluyorum. Her türlü özveri ile çalışan, ülkenin ekonomisinin bugüne gelmesinde mükelleflere vergi bilinci aşılayarak, kuralları uygulayıp matrahları ve de vergileri belirleyerek büyük katkı sağlayan SMMM, YMM ve şirket, kamu muhasebelerinde görev yapan tüm meslektaşlarıma kolaylıklar diliyorum. Meslek yasasının çıktığı günden bugüne meslek olarak toplumda büyük saygınlık kazanan Muhasebecilik, birçok sınav sonrası erişilebilen bir ünvan oldu. Dört yıllık okul sonrası SMMM staja başlama sınavı, sınav sonrası üç yıl staj süresi, stajdan sonra SMMM yeterlilik sınavları ve sonrası SMMM ünvanı kazanma imkanına sahip olundu. Kısacası Muhasebecilik çok zor elde edilen bir meslek oldu. Yeminli Mali Müşavir olabilmek için de bu süreçlerin üzerine on yıllık meslek deneyimi ve sonrası on dersten sınav ve not ortalamasının 65 olması gerekli görülmektedir. Görüldüğü gibi belki de günümüzde bir yığın sınav ve staj elde edilebilen en zor mesleklerden biri Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir olabilmek.

Tüm zorlukları aşarak bu mesleği yerine getiren ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan tüm meslektaşlarımın MUHASEBECİLER GÜNÜNÜ tekrar kutluyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum.”

Saygı ve Sevgilerimle

YMM YUSUF POLAT