Ceylan Gittiginiz her yerde; Söylediğiniz her şarkıda biz variz

Türkiye Değişim Partisi Kadınlar Günü Programı Düzenliyor

Türk siyasetin Yükselen Yıldızı

İstanbul'un değişim meşalesi Yusuf Polat'ta

SİYASETTE BAŞARI, EMEK VE SABIR İSTER

Polat’dan Muhasebeciler Günü Mesajı

Türkiye'nin artık bir değişime ihtiyacı var!

SİYASET SAHNESİNDE YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR

  • Pazar 8 ° / 3 ° Bulutlu
  • Pazartesi 10 ° / 1 ° Güneşli
  • Salı 11 ° / 1 ° Güneşli


Pasif Gelir Nedir?

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir az çaba harcayarak gelir elde etmenin yoludur. Ek gelir olarak da ifade edebiliriz, aylık az veya çok pasif gelir elde edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yatırım veya girişimler doğrultusunda elde edeceğiniz kazanç da değişim gösterir. Uyurken bile para kazanmak diye bir tabir var, işte bu tabir pasif gelirin tanımını kısaca anlatmaktadır. Aktif gelirden bahsetmezsek olmaz aktif gelir, pasif gelirin tam aksine zamanınızı ve gücünüzü harcayarak bunun karşılığında gelir elde etmeniz demektir.

     Aktif gelirde çalışmazsanız herhangi bir kazanç elde edemezsiniz. Bir hastalık geçirmek, sakatlanma gibi durumlar söz konusu olduğunda para kazanamazsınız. Bu duruma bir örnek verecek olursak; spor yaparak geçiminizi sağlıyorsunuz eğer spor hayatınızı etkileyecek bir sakatlık geçirirseniz, yaptığınız sporu bir daha yapamayarak gelir elde etmeyeceksiniz.

    Bunların aksine, pasif gelirde birikiminiz sürekli olarak artmaya devam edecektir. Pasif gelir elde etmek ilk zamanlarda fazlaca zaman harcamak gerektirse de sonrasında daha az zaman harcayarak da gelir elde etmeye başlamış olacaksınız.