100 ÜNLÜ BİR KİTAPTA BULUŞUYOR

Yaygın ağrı ve hassasiyet fibromiyalji habercisi olabilir

BLACK FRIDAY İLE BİRLİKTE SİBER SALDIRILAR ARTACAK

Yaşam İçin Gerekli Mikrobesinler: Vitamin ve Mineraller

Grip ve COVID-19 arasındaki fark ne?

Bir kitap daha Platform Projesi oluyor

COVİD-19’LU HASTA İLE AYNI EVDE YAŞAMIN 10 ÖNEMLİ KURALI!

Uzaktan eğitim sürecinde kahvaltıyı ihmal etmeyin

  • Cuma 13 ° / 6 ° Güneşli
  • Cumartesi 13 ° / 5 ° Güneşli
  • Pazar 14 ° / 6 ° Parçalı bulutlu


Pasif Gelir Nedir?

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir az çaba harcayarak gelir elde etmenin yoludur. Ek gelir olarak da ifade edebiliriz, aylık az veya çok pasif gelir elde edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yatırım veya girişimler doğrultusunda elde edeceğiniz kazanç da değişim gösterir. Uyurken bile para kazanmak diye bir tabir var, işte bu tabir pasif gelirin tanımını kısaca anlatmaktadır. Aktif gelirden bahsetmezsek olmaz aktif gelir, pasif gelirin tam aksine zamanınızı ve gücünüzü harcayarak bunun karşılığında gelir elde etmeniz demektir.

     Aktif gelirde çalışmazsanız herhangi bir kazanç elde edemezsiniz. Bir hastalık geçirmek, sakatlanma gibi durumlar söz konusu olduğunda para kazanamazsınız. Bu duruma bir örnek verecek olursak; spor yaparak geçiminizi sağlıyorsunuz eğer spor hayatınızı etkileyecek bir sakatlık geçirirseniz, yaptığınız sporu bir daha yapamayarak gelir elde etmeyeceksiniz.

    Bunların aksine, pasif gelirde birikiminiz sürekli olarak artmaya devam edecektir. Pasif gelir elde etmek ilk zamanlarda fazlaca zaman harcamak gerektirse de sonrasında daha az zaman harcayarak da gelir elde etmeye başlamış olacaksınız.


Haber Kaynak : .