İstanbul'da TDP Parti'den CHP Partisi'ne ziyaret

Kader’den “Down Sendromu Farkındalık Günü” Mesajı…

Şalcı Ailesi’nin Mutlu Günü

Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Başkanı Polat'’tan İstanbul il Sağlık Müdürlüğü’ne ziyaret

Aydemir, 14 Mart Tıp Bayramı mesaj

CEM KARADAĞ: TARİHİMİZ İSTİKLAL MARSIMIZLA ŞAHLANMIŞTIR

Türkiye Değişim Partisi İstanbul il başkan yardımcısı Albayrakoğlu'ndan Miraç Kandili mesajı

Güler'den Miraç kandili mesajı.

 • Salı 16 ° / 11 ° Rüzgarlı
 • Çarşamba 17 ° / 9 ° Güneşli
 • Perşembe 19 ° / 8 ° Parçalı bulutlu


İşte Soçi Zaferinin Maddeleri

Tarihi Soçi mutabakatının maddeleri belli oldu! İşte merak edilen o maddeler.

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin´in son dakika görüşmesi sonrası iki ülke arasında mutabık kalınan ?Türkiye-Rusya Federasyonu Arasında Mutabakat Muhtırası´ yayınlandı. Tarihi mutabakatı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı açıkladı.Suriye topraklarında ayrılıkçı gündemleri boşa çıkaracak anlaşmanın maddeleri şöyle sıralanıyor... İşte son dakika haberinin tüm gelişmeler ve 10 maddelik anlaşmanın içeriği.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin´in gerçekleştirdiği son dakika görüşmesinden Suriye ile ilgili önemli kararlar çıktı. Başkan Erdoğan İle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin´in gerçekleştirdiği üst düzey görüşmenin ardından Suriye´deki ayrılıkçı gündemlerin boşa çıkmasını amaçlayan 10 maddelik "Türkiye-Rusya Federasyonu Arasında Mutabakat Muhtırası" isminde bir anlaşma metni yayımlandı. İşte Türkiye ve Rusya arasındaki imzalanan 10 maddelik tarihi mutabakatın detayları ve son dakika haberinin içeriği

"Türkiye-Rusya Federasyonu Arasında Mutabakat Muhtırası"

 • 1. Her iki taraf Suriye´nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğünün muhafazasına ve Türkiye´nin milli güvenliğinin korunmasına olan bağlılıklarını teyit ederler.
 • 2. Terörizmin tüm şekil ve tezahürleriyle mücadele etme ve Suriye topraklarındaki ayrılıkçı gündemleri boşa çıkarma yönündeki kararlılıklarını vurgularlar.
 • 3. Bu çerçevede, Tel Abyad ve Ras Al Ayn´ı içine alan 32 km derinliğindeki mevcut Barış Pınarı Harekatı alanındaki yerleşik statüko muhafaza edilecektir.
 • 4. Her iki taraf Adana Anlaşması´nın önemini teyit eder. Rusya Federasyonu mevcut koşullarda Adana Anlaşması´nın uygulanmasını kolaylaştıracaktır.
 • 5. 23 Ekim 2019, öğlen saat 12.00´den itibaren, Rus askeri polisi ve Suriye sınır muhafızları, Barış Pınarı Harekat alanının dışında kalan Türkiye-Suriye sınırının Suriye tarafına, YPG unsurları ve silahlarının Türkiye-Suriye sınırından itibaren 30 km´nin dışına çıkarılmasını temin etmek üzere girecektir. Bu işlem 150 saat içinde tamamlanacaktır. Aynı saat itibarıyla, mevcut Barış Pınarı Harekat alanı sınırlarının batısı ve doğusunda 10 km derinlikte Kamışlı şehri hariç Türk-Rus ortak devriyeleri başlayacaktır.
 • 6. Münbiç ve Tel Rıfat´tan bütün YPG unsurları silahlarıyla birlikte çıkarılacaktır.
 • 7. Her iki taraf terörist unsurların sızmalarının önlenmesinin temini için gerekli tedbirleri alacaktır.
  • 8. Mültecilerin güvenli ve gönüllü şekilde geri dönüşlerini kolaylaştırmak maksadıyla ortak çalışma yapılacaktır.
  • 9. Bu muhtıranın uygulanmasını gözetmek ve koordine etmek amacıyla müşterek bir denetim ve doğrulama mekanizması ihdas edilecektir.
  • 10. Taraflar Astana Mekanizması çerçevesinde Suriye ihtilafına kalıcı bir siyasi çözüm bulunması amacıyla çalışmalarını sürdürecek ve Anayasa Komitesi´nin faaliyetlerini destekleyecektir.