Şirketler için hangisi daha tehlikeli

SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NA 346 BAŞVURU

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'NDEN VALİ YERLİKAYA’YA ZİYARET

Şekerbank’ın Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası iki ödül…

TDP PENDİK BÜNYAMİN KURŞUN’A EMANET

TDP ÇEKMEKÖY'DEN HALKA SICAK DOKUNUŞ

KISA MESAJLA GELEN TEHDİTLERE DİKKAT

PTT'DEN “KUŞ EVLERİ” KONULU ANMA PULU

  • Cuma 11 ° / 4 ° Güneşli
  • Cumartesi 12 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 9 ° / 5 ° Bulutlu


İşte Hulusi Akar´ın 15 Temmuz´da Gördüğü İşkenceler

15 Temmuz´dan çarpıcı Hulûsi Akar raporu

 

FETÖ´cü hainlerin dönemin Genelkurmay Başkanı ve yeni kabinenin Millî Savunma Bakam Hulûsi Akar´ı rehin aldıkları sırada uyguladıkları şiddetin, tıbbi raporu ortaya çıktı.

Genelkurmay Çatı Davası iddianamesinin eklerine giren ve GATA´dan alınan raporda, "Sol gözde cilt lezyonu ve kızarıklık, boğazda ödem, sol omuz arkasında ve buruna bastırmakla ağrı, el bileklerinde cilt altı lezyon mevcuttur" denildi.

15 Temmuz´dan çarpıcı Hulûsi Akar raporu
 
HAYATİ TEHLİKESİ YOK
 
Akar´ın sağlık durumunun anlatıldığı 17 Temmuz 2016 tarihini taşıyan raporda şu bulgulara yer verildi:
 
15 Temmuz´dan çarpıcı Hulûsi Akar raporu
 
 
"Sol göz altında 2 cm, kenarında ise 1 cm cilt lezyonu, burunda bastırmayla ağrılı olup septal hematom (kanama) veya krepitasyon (ödem) alınmamıştır. Boğazda orta ve lateral her iki tarafta 5-6 cm uzunluğunda ve birbirine 12 cm aralıklı olarak paralel seyidi yüzeysel kızarıklık ve ödem mevcut. Sol omuz arkasında bastırmakla ağrı tarif ediyor. Ödem, hareket kısıtlılığı ve ya renk değişikliği mevcut değil. Sol el bileği ön kısmında 3-4 cm uzunluğunda noktasal tarzda ve düzensiz yüzeysel cüt ve cüt altı lezyonları mevcut. Sağ el bileği ön kısmında 3 cm uzunluğunda yüzeysel cilt ve cüt altı lezyonları mevcuttur. Tespit edilen yumuşak doku ve cüt lezyonlarının iyüeşme süresinin 7-10 gün alabileceği, mevcut bulgular ve hayati tehlikesinin bulunmadığı değerlendirilmiştir"
 
?NEFES ALMAMI ENGELLEDİLER?
 
Genelkurmay Çatı Davası iddianamesinin eklerinde, Akar´ın 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü´ne götürülürken kamera kayıtlarından elde edilen görüntüler de yer aldı.
Hulusi Akar saldırıya uğradığı 15 Temmuz gecesini savcılık ifadesinde şöyle anlatmıştı:
 
"Saat 21.00´e doğru arkam kapıya dönük bir şeküde masamda çalışırken kapı çaldı, Tümgeneral Mehmet Dişli´nin geldiğini gördüm. Sonra Özel Kuvvetler Komutanlığı´ndan olduğunu değerlendirdiğim personel dikkatimi çekti. Odanın içerisine hızla ve aniden girmeye kalkışınca ayağa kalktım. Birisi beni iterek sandalyeye oturmamı sağladı. Bir başkası el havlusu tarzında bir şeyle hem ağzımı hem burnumu kapatarak, nefes almamı engeUedi, kolunu boğazıma dolayıp sıktı." (Sözcü)