Şirketler için hangisi daha tehlikeli

SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NA 346 BAŞVURU

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'NDEN VALİ YERLİKAYA’YA ZİYARET

Şekerbank’ın Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası iki ödül…

TDP PENDİK BÜNYAMİN KURŞUN’A EMANET

TDP ÇEKMEKÖY'DEN HALKA SICAK DOKUNUŞ

KISA MESAJLA GELEN TEHDİTLERE DİKKAT

PTT'DEN “KUŞ EVLERİ” KONULU ANMA PULU

  • Perşembe 9 ° / 5 ° Bulutlu
  • Cuma 11 ° / 4 ° Güneşli
  • Cumartesi 12 ° / 2 ° Güneşli


İmamoğlu'nun Hamidiye Su Yalanı Patladı

İmamoğlu'nun Hamidiye Su oyunu deşifre oldu! Meğer her şey yandaş içinmiş!.

Göreve geldiği günden bu yana adı skandallar ile anılan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı kurum ve kuruluşları 'Hamidiye Su' almıyor diye hedef göstermişti. Bu hamlenin nedeni ortaya çıktı. İmamoğlu'nun, belediyenin içme suyunu, Beylikdüzü Belediyesi’ndeyken 41 milyonluk ihale pasladığı Kültür A.Ş. Müdürü Serdal Taşkın’a ait firmadan maliyeti daha yüksek bardak su ile temin ettiği belirlendi..

Terör destekçisi HDP'nin oylarıyla başkanlık koltuğunu ele geçiren CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yönettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından açılan bir ihale, "Hamidiye su yok satıyor" propagandasını çökertti. Yalan siyaseti ve kirli ittifaklarla seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yaptığı belediye suyuna rağbet etmediği belirlendi.

BELEDİYEDEN DEĞİL ÖZELDEN İÇİYOR
Tasarruf söylemleriyle İBB'yi ele geçiren CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yeni bir skandalı patlak verdi. Kamu kurumlarını ve bazı özel kuruluşları "Hamidiye Su" almıyor diyerek hedef gösteren Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin içme suyunu İBB iştiraki Hamidiye A.Ş.'den temin etmediği belirlendi. Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediyesi'ndeyken 41 milyonluk ihale pasladığı Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın'a ait firmadan maliyeti daha yüksek bardak su satın aldığı bildirildi.

Sözde tasarrufçu Ekrem İmamoğlu'nun, suyu en ucuz bir şekilde temin edebileceği Hamidiye A.Ş.'den almak yerine, araya aracı firma koyması; 'rant çarkını' gözler önüne serdi. 5 yıl boyunca yönettiği Beylikdüzü'nde Hamidiye Suyu belediye kapısından içeri sokmayan İmamoğlu'nun son günlerde dilinden düşürmediği belediye suyuna sahip çıkılmadığı algısı da çökmüş oldu.

ADRESE TESLİM İHALEDE SON NOKTA
Yeni Akit'te yer alan habere göre, İmamoğlu'nun su ihtiyacını karşılayan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın ise Kamu İhale Kurumu üzerinden Beylikdüzü Belediyesi'nden son 4 yılda tam 14 ihale aldı. Bugüne kadar 41 milyonu aşkın ihale kazanan Taşkın'a ait şirketin başka hiçbir kamu kurumundan ihale almaması ise zihinlerde derin şüpheler doğurdu. Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü'ne başkan olmasıyla birlikte ihale yağmuruna tutulan Serdal Taşkın'ın söz konusu ihalelere tek başına girmesi ise 'adrese teslim ihale'deki gelinen noktayı gözler önüne serdi

SU BAHANE RANT ŞAHANE
Yalan siyaseti ve kirli ittifaklarla İBB koltuğunu ele geçiren İmamoğlu, daha önce de Beyaz Masa ekiplerince promosyon olarak dağıtılacak bin 250 koli bardak su için aracı firma ihalesine çıkmıştı.