İstanbul'da TDP Parti'den CHP Partisi'ne ziyaret

Kader’den “Down Sendromu Farkındalık Günü” Mesajı…

Şalcı Ailesi’nin Mutlu Günü

Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Başkanı Polat'’tan İstanbul il Sağlık Müdürlüğü’ne ziyaret

Aydemir, 14 Mart Tıp Bayramı mesaj

CEM KARADAĞ: TARİHİMİZ İSTİKLAL MARSIMIZLA ŞAHLANMIŞTIR

Türkiye Değişim Partisi İstanbul il başkan yardımcısı Albayrakoğlu'ndan Miraç Kandili mesajı

Güler'den Miraç kandili mesajı.

  • Salı 16 ° / 11 ° Rüzgarlı
  • Çarşamba 17 ° / 9 ° Güneşli
  • Perşembe 19 ° / 8 ° Parçalı bulutlu


İmamoğlu´ndan Dini Yayınlar Fuarına Engel

37 yıllık İstanbul Dini Yayınlar Fuarı´na CHP engeli.

 

37 yıldır her Ramazan milyonlarca insanı misafir eden İstanbul Dini Yayınlar Fuarı´na CHP engeli. CHP´li Ekrem İmamoğlu ?İşimize engel oluyor? bahanesiyle bu yıl Dini Yayınlar Fuarı için yer tahsis edilmeyeceğini açıkladı. Yıllardır Beyazıt Meydanı ve Sultanahmet´te faaliyet gösteren Dini Yayınlar Fuarı bu yıl ilk kez güvenlik bahanesiyle kurulamayacak. İstanbullular ise bu olaya tepkilerini ?37 yıldır gündeme gelmeyen güvenlik endişesi neden Ekrem İmamoğlu döneminde gündeme getirildi? diye soruyor

İstanbul´da Ramazan ayının en önemli geleneklerinden biri olarak 37 yıldan beri Beyazıt Meydanı ve Sultanahmet ´te kurulan Dini Yayınlar Fuarı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun talimatıyla bu yıl gerçekleştirilemeyecek.

CHP´Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN DİNİ YAYINLAR FUARINA YER YOK!
Pazartesi günü başlayacak Ramazan ayı öncesinde fuar için gerekli hazırlıkların başlamasını bekleyen vatandaşlar, Sultanahmet veya Beyazıt Meydanı´nda herhangi bir hazırlık yapılmadığını görünce şaşırdı. Her yıl Türkiye´nin birçok yerinden ve yabancı turistlerin de aralarında olduğu çok sayıda ziyaretçinin yazar ve yayınlarla buluşmasını sağlayan fuar için yer tahsisine izin verilmediği ortaya çıktı.

İŞİMİZE ENGEL OLUYOR BAHANESİ!
Cuma namazı sonrasında fuarla ilgili neden izin verilmediğine ilişkin soruları yanıtlayan İmamoğlu, Sultanahmet Meydanı´nda mevcut yönetim, yani geçmiş dönemden gelen yönetim, itfaiyenin, emniyetin, Sultanahmet Meydanı´nda bu tarz fuar alanının kurulmasına karşı olduğunu söylediler. Özellikle oradaki esnafın, bu tür kurulumların işlerine zarar verdiğini, toplumun orada sağlıklı bir şekilde buluşamadığı konusunda geniş tespitleri olduğunu söylediler. ´´Peki, ne ön görüyorsunuz´´ dedim. ´´Kurulması yanlış´´ dediler. ´´O zaman kurmayın´´ dedim.

37 YIL SONRA EKREM İMAMOĞLU ENGELİ!
Esnaf, emniyet, itfaiye rahatsızsa kurmayın, tamam. Ne diyorlarsa, kabul ettim. Artı, orada kurulacak olan Diyanet Vakfı diye ismi adlandırılıyor ama orası, yazı yazan özel bir fuar şirketidir. Onu da ifade edeyim. Bana da yazısı gösterildi. Ben de, ´´Yönetime gönderin. Yönetimin, gerekli ve lüzumlu cevapları var, onlar versinler´´ dedim. Onun için biz, Diyanet Vakfı ile her türlü iş birliğini yaparız, Diyanet kurumuyla da her türlü iş birliğini yaparız. Her türlü manevi ortamda oluruz. Aradaki özel şirkettir ve söylediğim gerekçelerden dolayı önceki yönetim, burada kurulmasının kesinlikle yanlış olduğu konusunda bize brifing verdi. Sebebi budur" diye konuşt