Polat’dan Muhasebeciler Günü Mesajı

Türkiye'nin artık bir değişime ihtiyacı var!

SİYASET SAHNESİNDE YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR

ÜNİVERSİTELİ OLMAK ARTIK ÇOK KOLAY

ŞAHİN,' KANAL İSTANBUL İÇİN REFERANDUMA İHTİYAÇ VAR'

BAŞKAN POLAT, KIRKLARELİ İKTİDARA HAZIRLIK MERKEZİ AÇILİŞİNA TÜM İSTANBUL’U DAVET ETTİ.

Türkiye Değişim Partisi İstanbul İl Binasında Tabela Asıldı

Şirketler için hangisi daha tehlikeli

  • Pazartesi 9 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 8 ° / 3 ° Bulutlu
  • Çarşamba 10 ° / 3 ° Parçalı bulutlu


İBB´den İstanbul Barajları Konusunda Açıklama

İBB´nin açıklaması rahatlattı! Barajlardaki korkutan görüntüyle ilgili

 

İBB´den medyaya yansıyan barajlardaki korkutan görüntüyle ilgili bir açıklama geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun ""İstanbul´da barajların doluluk oranı %43´dür ve bu oran mevsim normallerindedir." dedi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul´a ait iki barajda, su yokluğu nedeniyle kullanım dışı kaldığı görüntüler medya yansımış, İstanbul halkı tedirgin olmuştu.

İstanbul´da, barajlardaki su seviyesinin alarm verdiği yönündeki iddialara ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nden açıklama geldi.

Açıklamayı İBB Sözcüsü Murat Ongun yaptı. Ongun şunları söyledi;

Murat Ongun@Mrt_Ongun
 

İstanbul´da barajların doluluk oranı %43´dür ve bu oran mevsim normallerindedir. Kentte kısa sürede su sorunu yaşanacakmış gibi yansıtılan haberler gerçeklerden uzaktır.

İstanbul barajlarındaki su seviyeleri yağışsız geçen günlerin ardından düşmeye başladı. Bu yıl en yüksek ölçülen doluluk oranı yüzde 93.32 olarak Mart ayında ölçülmüştü. O tarihten itibaren düşmeye başlayan doluluk oranları Ağustos ayında yüzde 63.37, Eylül ayında yüzde 53.75 olarak kayıtlara geçmişti. Ekim ayının 25´inde yapılan ölçümlerde ise doluluk oranı yüzde 43.20 olduğu tespit edildi. Bu haberin ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun Twitter´dan yaptığı açıklamada, "İstanbul´da barajların doluluk oranı %43´dür ve bu oran mevsim normallerindedir. Kentte kısa sürede su sorunu yaşanacakmış gibi yansıtılan haberler gerçeklerden uzaktır" ifadeleri kullanıldı.