Gaziosmanpaşa´da Belediye Meclis Üyeleri Adayları Tanıtıldı
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Hasan Tahsin Usta, yeni dönem vizyon projeleri ile 31 Mart Seçimlerinde yer alacak belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı
Tarih: 4.3.2019 23:25:45/ 300okunma / 0yorum

 

Programa 5 bin Gaziosmanpaşalı vatandaş katılarak Başkan Usta´ya büyük destek verdi.

Gaziosmanpaşa Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi´nde gerçekleştirilen Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı´na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Acar, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özen ve ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

/resimler/2019-3/4/2332034591394.jpg

BAŞKAN USTA´YA BÜYÜK DESTEK

5 bin Gaziosmanpaşalı vatandaş salonu hınca hınç doldurarak Başkan Usta´ya büyük destek verdi.  Program, Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi öğrencilerinden oluşan senfoni orkestrası eşliğinde İstiklal Marşı ile başladı. Coşkulu bir atmosferde geçen programda Başkan Usta, Gaziosmanpaşa´yı 2023 hedeflerine taşıyacak vizyon projelerini açıkladı. Başkan Usta´nın birlikte çalışacağı yeni ekibi de görücüye çıkarak vatandaşlardan tam not aldı.

“31 MART ÜLKEMİZ İÇİN BİR BEKÂ SEÇİMİDİR”

31 Mart Yerel Seçimleri sürecinin bir beka süreci olduğunu dile getiren İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, “Biz en güzel hizmetleri ülkemize kazandırdık. Fakat bu hizmetlerden bazı kesimler rahatsız oldu ve yolumuzu kesmeye çalıştı. Ama biz hiçbirine aldırış etmedik. Marmaray´ı ile Avrasya Tüneli ile Millet Bahçeleri ile ülkemizi en iyi yerlere taşıdık. Bugün İstanbul bir dünya şehri haline geldi. Türkiye´nin bütün bu büyük projelerle birlikte, daha çok güçlenip daha büyük bir ülke haline gelmesini, kendi ayakları üstünde dimdik duran bir Türkiye olmasını istemediler. Gezi olaylarıyla 17/25 Aralık darbe girişimleriyle ve 15 Temmuz hain işgal girişimiyle Türkiye´nin önünü kesmek istediler. Ama bu vatanı, bayrağını seven canını hiçe sayan vatansever evlatlarımız sayesinde o hain işgal girişimini bertaraf ettik. Son olarak da ekonomi üzerinden ülkemizi vurmaya çalıştılar ama yine vatanını sevenler devletiyle bir oldu ve bu operasyonu bozmak için mücadele etti.  Şimdi önümüzde 31 Mart Yerel Seçimleri var. Ama bu yerel seçim sadece bir yerel seçim değil, bu süreç Türkiye´nin adeta bir beka mücadelesi verdiği bir süreçtir. Yerel seçimlerde bu vatanı seven, bu devletin bekasını düşünen Milliyetçi Hareket Partisi ile bir ittifak kurduk.  Milletimizle kurduk ve adına Cumhur İttifakı dedik. Karşımızda ise kirlik bir ittifak var. Ben inanıyorum ki bu kirli ittifakın belediye meclisine girmesine milletimiz izin vermeyecek. Gaziosmanpaşa´da çok daha güçlü hizmetler için Başkanımız Hasan Tahsin Usta´yı destekleyeceğiz” dedi.

/resimler/2019-3/4/2332279624536.jpg

“GAZİOSMANPAŞA´YI EN İYİ ŞARTLARDA GELECEĞE TAŞIMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZ”

Hizmet süresi boyunca Gaziosmanpaşa´ya ilkleri kazandırdıklarını dile getiren Başkan Usta, “5 yıl boyunca ilçemize ilkleri kazandırarak, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu birçok projeyi hayata geçirdik. Ulaşımdan çevreye, eğitimden kültür-sanata birçok alanda hizmet ederek Gaziosmanpaşa´yı yenilik, değişim ve dönüşümle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Vatandaşlardan aldığı ilhamla Gaziosmanpaşa´yı çok daha ileriye taşıyacağını dile getiren Usta 2023 vizyon projelerini açıkladı:

“Şimdi 2. dönemin başındayız. Beş yıllık tecrübemizle birlikte daha da güçlü bir ekiple ve vatandaşlarımızın desteğiyle Gaziosmanpaşamızda 2023 hedeflerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Başlattığımız kentsel dönüşüm projelerini hızla devam ettirerek 2019 yılı içinde 2.639 konut olmak üzere 2023´e kadar toplamda 9.973 konutu hak sahiplerimize teslim edeceğiz. Her mahallemizde otopark, pazar yeri ve millet kıraathanesi olacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlçemizin en büyük nikah salonunu da içinde barındırmak üzere tiyatro salonu ve kültür merkezini ilçemize kazandıracağız. 4 yeni metro ve 2 yeni tramvay hattı ile her mahalleye yürüme mesafesinde metro istasyonları kazandıracağız. İlçemizde yol, köprü ve cadde düzenlemeleriyle trafik sorununu ortadan kaldıracağız. 7´den 70´e herkesin en az bir spor veya sanat dalı ile ilgilenmesine imkan sağlayabilmek için Gençlik ve Spor Vadisi, Karadeniz Mahallesi Spor Kompleksi, 5000 kişilik Şehir Stadyumu, Gaziosmanpaşa Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi gibi projeleri hayata geçireceğiz. İlçemizde sosyal ve kültürel aktivitelerin merkezi olacak ikinci millet bahçesini hizmetinize sunacağız. İlçemize kazandıracacağımız enerji  aktarma merkezi ile inşallah elektrik kesintileri son bulacak. Şu an projesi hazır olan ve engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir Engelli Yaşam Merkezi´ni ilçemize kazandıracağız. Bu projeleri gerçekleştirmek için 37 meclis üyemizle birlikte bu şehre değer katacak bir çalışma temposu ortaya koyacağız. Gaziosmanpaşa´yı İstanbul´un tercih edilebilen ilk üc ilçesi arasına taşıma hedefimizi sizlerin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Gaziosmanpaşa´yı en iyi şartlarda geleceğe taşımak en büyük hedefimiz.”

“CUMHUR İTTİFAKI MEZARA KADAR DEVAM EDECEKTİR”

Cumhur İttifakı´nın mezara kadar devam edeceğini dile getiren MHP İlçe Başkanı Ahmet Özen, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ında özenle belirttiği gibi Cumhur İttifakı mezara kadar devam edecektir. Cumhur İttifakı´nın ülkemizin bekası açısından ne kadar önemli olduğu açıkça ortadadır. Yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Cumhur Ittifakımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Binali Yıldırım beyefendi, Cumhur İttifakımızın Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Sn. Hasan Tahsin Usta beyefendidir. 31 Mart 2019 günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde bize düşen ittifak bilinciyle hareket ederek tüm vatandaşlarımıza ulaşmaktır” dedi.

Program Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi ve Kadın Koordinasyon Merkezi mezunlarının Başkan Usta´ya hediye takdimi ile son buldu.

Başkan Hasan Tahsin Usta görev süresi boyunca ilçenin ilk kadın kültür sanat merkezi, gençlik merkezi, kütüphane, yüzme havuzu, spor kompleksi, sanat akademisi, millet bahçesi gibi birçok projeyi ilçeye kazandırarak ilçenin gelişimine ve dönüşümüne katkı sağladı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gaziosmanpaşa Sağlığın Merkezi Olacak
Gaziosmanpaşa Sağlığın Merkezi Olacak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta´yla birlikte Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi Eğitim ve Rehabilitasyon Hastanesi´nin açılışını yaptı.
Başkan Usta: “Küçükköy´e Engelli Yaşam Merkezi Kazandırıyoruz”
Başkan Usta: “Küçükköy´e Engelli Yaşam Merkezi Kazandırıyoruz”
İlçede yaşayan özel çocuklar ve aileleriyle bir araya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ailelerin, çocuklarını güvenle bırakabileceği ikinci Engelli Yaşam Merkezi´ni ilçeye kazandıracakları müjdesini verdi.
Gaziosmanpaşa Ulaşımda Hız Kazanacak
Gaziosmanpaşa Ulaşımda Hız Kazanacak
Gaziosmanpaşa; metro, tünel ve aktarma merkezleriyle İstanbul´un her noktasına artık çok kolay ulaşacak.
Tüm Konserler İptal Edildi
Tüm Konserler İptal Edildi
Yeni Zelanda´da iki camiye düzenlenen terör saldırısı dolayısıyla, İstanbul´da yapılması planlanan birçok konser iptal edildi..
Gaziosmanpaşa´da Baba-Oğul Futsal Heyecanı
Gaziosmanpaşa´da Baba-Oğul Futsal Heyecanı
Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Baba-Oğul Futsal Turnuvası renkli anlara sahne oldu. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da turnuvanın heyecanını ailelerle paylaştı.
Gaziosmanpaşa´dan Beşiktaş´a Yeni Hat Müjdesi
Gaziosmanpaşa´dan Beşiktaş´a Yeni Hat Müjdesi
Gaziosmanpaşa´da hızla artan ulaşım imkânlarına bir yenisi daha eklendi. Gaziosmanpaşa - Beşiktaş ara seferleri, 4 otobüs daha eklenerek hatta dönüştürüldü.
Başkan Usta´dan Meclis Üyelerine Teşekkür
Başkan Usta´dan Meclis Üyelerine Teşekkür
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 2014´ten bu yana birlikte çalıştığı meclis üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Gaziosmanpaşa´da Kültür-Sanat Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Gaziosmanpaşa´da Kültür-Sanat Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle sahnelenen “Nefesin Yeter” isimli tiyatro oyununa Gaziosmanpaşalı tiyatroseverlerin ilgisi yoğun oldu.
Bakan Açıkladı,Belediyelerde Yeni Dönem Başlıyor
Bakan Açıkladı,Belediyelerde Yeni Dönem Başlıyor
Bakan Kurum: Belediyelerimiz personel bulunduracak ve gece gündüz bu personel vatandaşımıza hizmet edecek
Greb Bitti,Şişli Çöp Dağlarından Kurtulacak Mı?
Greb Bitti,Şişli Çöp Dağlarından Kurtulacak Mı?
Yönettiği ilçede çöp tepeleri varken, ortalıkta görünmeyen Hayri İnönü; grev bitip, sokaklar temizlendikten sonra fotoğraf karelerinde yer almaya başladı.
Şişli´de Eylem,Başkan Yurtdışına Kaçtı
Şişli´de Eylem,Başkan Yurtdışına Kaçtı
Şişli Beledyesi´nde maaşlarını alamayan işçiler iş bırakma eylemine başladı
´31 Mart Milat Olacak´
´31 Mart Milat Olacak´
Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner: ´ 31 Mart bir tarihtir, bir milattır´
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK, 406´sı Engelli ve 330´u Eski Hükümlü Olmak Üzere 3000 işçi alacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ´Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız.´ dedi.
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İstanbul Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR, bin 78 büro personeli, bin 141 İMD olak üzere toplam 2 bin 219 sözleşmeli personel alacak.
KTÜ 15 Personel Alacak
KTÜ 15 Personel Alacak
Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Adli Tıp Kurumu sözleşmeli 200 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı binlerce personel almak için ilana çıktı
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
O üniversite 149´u hemşire toplam 191 sağlık personeli alacak!
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç idaresi personel alımı için ilana çıktı.
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATINDA
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı, 20 ilde, proje kapsamında 155 personel alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı yayınladı
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çatlamış olan yumurtayı haşlamak için çatlayan yerine limon sürün ve yumurtayı bir kaşığın içine koyup kaynadıktan sonra 5 dakika haşlayın. Yumurtanız sorunsuz bir şekilde hazır olacaktır.

ÇATLAMIŞ YUMURTA
Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
1963 1963. Yassıada duruşmalarında Anayasayı ihlal suçundan idama mahkum edilen, ancak cezası yaş haddinden müebbete çevrilen eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar, adli tıbbın verdiği, rahatsızlığına ilişkin rapor üzerine, 22 Mart´ta Kayseri Cezaevi´nden tahliye edildi ve bir gün sonra Ankara´da büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Bayar´ın serbest bırakılması tepkilere yol açınca, cezasının ertelenmesine ilişkin karar, 28 Mart´ta kaldırıldı. Gözaltına alınması üzerine Bayar,30 Mart´ta başladığı açlık grevini 3 Nisan´da bıraktı.