Ev Kadınları Erken Ölüyor
Ev kadınları neden erken ölüyor.İşte Sebebi:
Tarih: 2.4.2017 10:14:17/ 280okunma / 0yorum

 

İster damacanadan veya plastik şişeden olsun isterse musluktan; içtiğimiz suların hepsi sağlığımızı bozuyor. Kanser başta olmak üzere Alzheimer, Parkinson ve ALS gibi hayati tehdit yaratan birçok ciddi hastalığa zemin hazırlıyor.

Kanser kabusundan korkanlar ne yiyip ne içeceğini bilemez hale geldi. İlaçlı, hormonlu gıdalar bir yana; Prof. Dr. Osman Erk, içtiğimiz sulara dikkat çekerek, ciddi uyarılarda bulundu. Damacanalarda ve pet şişelerde satılan suların masum olmadığını söyleyen Prof. Dr. Erk, "Plastik damacanaların sıcak su ile yıkanması, içi doluyken güneşe maruz bırakılması Bisfenol A denilen bir kimyasalı suya geçiriyor. İçme suyundan vücuda giren bu kimyasal çocuklarda büyümeyi engelliyor, erkeklerde kısırlığa neden oluyor. Aynı zamanda tiroit fonksiyonlarını bozuyor, göğüs ve prostat kanserine yol açıyor" dedi. Prof. Dr. Osman Erk, musluklardan akan suyun da temiz olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

KESİNLİKLE İÇMEYİN
Zararlı mikroorganizmaları öldürmek için suya konulan klor ve klorun sudaki organik maddelerle birleşmesi sonucu ortaya çıkan ´trihalometan´ adlı kimyasallar kanserojen özellik gösteriyor.
Klor güvenli ve sağlıklı olduğundan değil, ucuz olduğu için tercih ediliyor. Yapılan çalışmalarla klorlu şebeke suyu kullananlarda, klorlu su kullanmayanlara göre kanser riskinin arttığı görülmüştür.
Şebeke sularının kesinlikle içilmemesi gerekiyor.

ALZHEİMER NEDENİ
Renksiz, kokusuz, tamamen sağlıklı olması gereken şebeke suyu ne yazık ki, endüstriyel kimyasallar, zirai tarım ilaçları, atıklar, kanalizasyon suları, petrol ürünleri ile de kirletiliyor.
Şebeke sularının tortulaşmasını ve organik maddelerden arınmasını sağlamak için sulara eklenen alüminyum da toksik maddedir. Alüminyum özellikle Alzheimer, Parkinson ve ALS gibi hastalıklara yol açar.
Suların evlere ulaşmasını sağlayan boru ve tanklardaki dökülmeler sonucu yapılarında var olan kurşun, kadmiyum, bakır, asbest, çinko, demir, nikel gibi ağır metaller de sulara bulaşabilir.
Bu ağır metaller insülin direnci ve diyabete neden olur.
Meyve suları ve diğer içecekler genellikle musluk suyundan yapıldığı için bu toksik bileşikleri barındırır. Sadece büyükleri değil, küçük bedenlerin de geleceklerini bitirir

DETERJANLAR TEMİZLEMEZ KİRLETİR!
Kanserojen bir madde olan arsenik, suya, havaya, toprağa karışıp vücudumuza giriyor. Bu zehir birçok deri hastalığı, nörolojik ve kalp rahatsızlığına neden oluyor. Arsenikli antibiyotiklerle beslenen hayvanların etleri de hepimizi yavaş yavaş zehirliyor.

DEODORANTLAR KANSEROJEN
Özellikle yaz aylarında kadınların çantasından eksik etmediği deodorantlara dikkat! Bu deodorantların büyük kısmında alüminyum kullanılıyor. Alüminyumun kanserojen ve nörotoksik bir bileşik olduğunu söyleyen Prof. Dr. Osman Erk, "Satın aldığınız ürünün içeriğine bakın" diye uyarıyor. Prof. Dr. Erk, evlerdeki kanserojenleri şöyle anlatıyor:
Deterjanlar en tehlikeli kimyasal maddeleri içinde gizleyen, insan ve çevre sağlığına zarar veren ürünlerdir.
Çamaşır ve bulaşık deterjanlarındaki fosfat kaplarda kaldığında zehirlenmelere neden olur.
Bulaşık deterjanlarındaki klor; furan ve dioksin gibi kanserojen bileşiklerin ortaya çıkmasına neden olur.
Banyo ve tuvaletlerde kullanılan temizleyici ürünlerin içinde zehirli kimyasallar vardır.

EVDEKİ TOKSİNLER TEPEDEN TIRNAĞA HASTA EDİYOR
Dışarıdan hava, su, gıdalar, giysiler, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri, mobilyalar gibi birçok madde ile aldığımız kimyasal toksik ürünler kanser de dahil pek çok hastalığa neden oluyor. Toksinlerin olumsuz etkileri uzun sürede yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yorgunluk, davranış bozuklukları, alerjik reaksiyonlar, zeka geriliği, cilt hastalıkları bu maddenin etkisiyle oluşuyor. Prof. Dr. Osman Erk, evlerdeki zehirleri şöyle sıralıyor:

İçme sularında bulunan en önemli toksik maddelerden biri de arseniktir.
Etinin daha pembe ve çekici görünmesi için hayvanlara da arsenikli antibiyotikler verilir.
Kokusuz, tatsız, renksiz radyoaktif bir gaz olan radon gazı, akciğer kanseri yapar. Bu gaz, binaların üzerinde yapıldığı taş ve kayalardan sızarak evlere girer.
Halılar fazla kimyasal içerir.
Halılarda klozetlerden binlerce kat daha fazla bakteri, küf ve mantar vardır.
Çocukların yeni halı üzerinde oynamasına izin verilmemelidir.
Halılar deterjanlarla değil, sirkeli su ile temizlenmelidir.
Yeni mobilyalardaki formaldehit de sağlığı bozar.
Kuru temizlemede yapılan giysilerden uçucu kanserojen olan tetrakloretilen yayılır.
Oda spreyi, yeni boyanmış duvar, mobilya ve arabalar da kanserojen bileşikleri içerir.

EV KADINLARI ERKEN ÖLÜYOR!
Tüm gününü toksik maddeli kimyasallarla evde temizlik yaparak geçiren ev kadınlarının kanserden ölüm oranı, çalışan kadınların 2 katıdır. Yaygın görülen burun akıntısı, göz yaşarması, yorgunluk, baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğu, üst solunum yolu enfeksiyonu, cilt bozuklukları gibi rahatsızlıklar, ev içi hava kirliliğine neden olan kimyasallar yüzünden ortaya çıkar. Çocuklarda alerjik hastalıklar ve astım; yetişkinlerde kanser ve diğer kronik hastalıklar ev içi kirliliğin esiridir.

PLASTİK HAYAT BİTİK!
Plastikten yapılmış şişeler, konserve kutuları, süt ve meyve kutuları birçok zehirli maddeyi barındırıyor. Suni köpükten yapılan tek kullanımlık mutfak gereçlerindeki stiren maddesi kanserojen etki gösteriyor. Plastik malzemelerdeki Bisfenol A adlı bileşen de kansere davetiye çıkartıyor. Plastik su şişelerinin yanı sıra yiyecekiçecek saklanan plastik kaplarda ve içme sularında bulunan Bisfenol A, insülin direnci, obezite ve diyabete de yol açıyor. Hormonları bozuyor...
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kadınları Erken Ölüyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
İstanbul
Bulutlu
Bugün
28 / 22 °C
Bulutlu
Cuma
27 / 21 °C
Gök gürültülü sağanak yağış
Cumartesi
24 / 21 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Bir çift ayakta 250,000 terbezi vardir

İNSAN VÜCUDU
1977 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bülent Ecevit kabinesini kurdu; Ancak, Ecevit hükümeti 3 Temmuz günü Meclis´ten güvenoyu alamadı.