Erdoğan´dan Netanyahu´ya Çok Sert Cevap
Başkan Recep Tayyip Erdoğan´dan kritik açıklamalar.
Tarih: 13.3.2019 22:49:40/ 157okunma / 0yorum

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen 5. Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde açıklama yaptı. Başkan Erdoğan Netanyahu´ya çok sert çıkarak, "Dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin. Camiye postallarla giren senin askerin, polisin değil mi? Bunu ne ile izah edeceksin? Bunun izahı olmaz. Bizi tahrik etmeye çalışıyorsan biz tahrik olmayacağız. Biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız, bu oyuna gelmeyiz." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen 5. Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde açıklamalar yaptı.

Başkan Erdoğan´ın açıklamalarından satır başları:

Ülkemiz milletimiz ve tüm insanlık için bu ödül töreninin hayırlara vesile olmasını Rabbim´den temenni ediyorum. Neticeyi sadece haktan, Allah´tan bekleyerek yapılan çalışmalar altın değerindedir. Her şeyin kıymetinin parayala ölçüldüğü dönemde bu ödüller çöldeki vaha gibidir. Dün olduğu gibi bugün de dünyamız iyi insanların yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. Dünün Firavunları, Nemrutları vardı. Bugünün de Nemrutları, Firavunları var. Hak-batıl mücadelesi dün olduğu gibi bugün de var. Dünyayı zalimlerin önünde eğilenler değil zalimlere karşı çıkan Müslümanlar yeşertecektir.

"GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKTI"
Suriye, Irak, Yemen, Libya ve Filistin´de yaşananlar dostu düşmandan ayıran bir Furkan oldu. Maskeler düştü gerçek yüzler ortaya çıktı. Özde demokratlarla sözde demokratlar bu süreçte ifşa oldu. Temel sorunumuzun imkansızlıktan ziyade vicdansızlık olduğu bir kez daha açığa çıktı. Dünyada barış ve huzurun önündeki en büyük engelin irade eksikliği, vicdan kıtlığı aleniyet kazandı. Bu süreçte bazı müslüman devletlerle beraber batılı ülkeler, kurum ve kuruluşlar çok kötü bir imtihan verdiler. Temel insanlık sınavından da sınıfta kaldılar.

NETANYAHU´YA ÇOK SERT TEPKİ
Tayyip Erdoğan´ın ülkesinde gazeteciler cezaevindeymiş. Be Netanyahu sen zalimsin zalim. İsrail´de seçim var diye cezaevlerindeki binlerce kadın, çocuk yaşlı bunlara zulmeden sen değil misin? Dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin. Camiye postallarla giren senin askerin, polisin değil mi? Bunu ne ile izah edeceksin? Bunun izahı olmaz. Bizi tahrik etmeye çalışıyorsan biz tahrik olmayacağız. Biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız, bu oyuna gelmeyiz.

"SİZ SİSİ´NİN DAVETİYLE NASIL OLUYOR DA İCABET EDİYORSUNUZ?"
Aynı şekilde Mısır´da darbe mahkemelerinin kararlarıyla idam edilen gençlerin acısını yüreklerinde hissetmediler. Daha geçenlerde 9 genci idam ettiler. Ey Batı! Avrupa Birliği, hani AB ülkelerinde idam yasaktı. Siz Sisi´nin davetiyle nasıl oluyor da icabet ediyorsunuz. O da bir katliamın düzenleyicisi. Samimi olsaydınız, gerçek demokrat olsaydınız böyle bir idam mekanizmasını çalıştıran davetine icab etmezdiniz. Beni Sisi´yle barıştırmak isteyen çok var. Asla kabul etmiyorum, etmem de. Halkın yüzde 52 oyu almış olan Mursi´yi ve arkadaşlarını mahkum eden bir kişiyle karşı karşıya gelmem.

"SUUDİ YÖNETİMİ KATİLLERİN 15 KİŞİ İÇİNDE OLDUĞUNU BULUYOR"
Şimdi ses çıkartanlar malüm ülke tarafından sürekli olarak dışlanıyor. İstediğin kadar dışla, biz hak neyse söyledik. Bizden katliamın belgelerini isteyenlere belgelerini verdik. Gelin dedik, dinlettik. Amerika, Japonya, Fransa, İngiliz, Suudi Arabistan´ın kendisi. Hepsine anlattık. 15 işi 2 uçakla İstanbul´a geliyor ve başkonsoloslukta bu katliamı yapıyor. Nişanlısı kapıda. Veliaht prens açıklama yapıyor ´öbür kapıdan çıktı´ diyor. Dışişleri Bakanı ´yerli işbirlikçilerle bu uygulandı´ diyor. Diyorum ki, ´yerli işbirlikçi varsa bunu açıklamaya mecbursun´. Şunu söylüyorlar ´diğer kapıdan çıktı´. Yahu bu akil baliğ olmamış çocuk mu? Dışarıda eşini bekliyor, eşini almadan gidiyor. Bu adam dünyanın tanınmış gazetecilerden bir tanesi. Bunlar insanoğlunu enayi yerine koyuyorlar. Suudi yönetimi bunun katillerinin o 15 kişi içinde olduğunu biliyor.

"0 BİNDEN FAZLA SURİYELİ ÇOCUK AVRUPA´DA KAYBOLURKEN..."
Çok daha vahim terör gibi meselede iyi terörist, kötü terörist ayrımına gitmeden çekinmediler. Suriye´den, Irak´tan esirgediklerini FETÖ´cü alçaklara YPG´cilere göstermekten çekinmediler. Adaletten kaçan FETÖ´cüler baş tacı edildi. 10 binden fazla Suriyeli çocuk Avrupa´da kaybolurken, teröristleri korumak için kapılarına polisler dikildi. Binlerce silah verilen YPG´li katiller Suriye´nin kuzeyinde terör koridoru amacındaysa bunun müsebbibi terör örgütüne şaşı bakanlardır. Bunları kendilerine hep söyledik. Ama devamlı kaçıyorlar.

"ZALİMLERE İNAT, MAZLUMA SAHİP ÇIKACAK İYİLİK NEFERLERİ BULUNUR"
Allah için seven mümin yürekler bulunur. Zalimlere inat, mazluma sahip çıkacak iyilik neferleri bulunur. İşte Türkiye böylesi kasvetli dönemde, zulüm karanlığını delen bir kandil olmuştur. Dünyada tüm dönor ülkelere yardım konusunda 1 numara milli gelire oranla ölçüldüğünde Türkiye´dir. Yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli kardeşimize sadece kapımızı açmadık, bağrımıza bastık. Şu ana kadar 35 milyar doları aşmış vaziyette yaptığımız harcama. AB verdiği sözü tutmadı. Bize 1 milyar 710 milyon dolar ödeyecekti. Ama ödemediler.

"KÜRT, ARAP KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKTIK"
Sınırlarımıza gelen hiç kimsenin etnik kimliğini, dinini, kültürünü meşrep ve mezhebini sorgulamadık. Kürt, Arap kardeşlerimize sahip çıktık. Ezidilere, hıristiyanlara da kapımızı ardına kadar açtık. Paylaşmanın bereketine inandık, merhametin gücüne iman ettik. Türkiye´yi dünyanın en cömert ülkesi yaptık. Bizler Türkiye olarak 2018´de 8,5 milyar dolarla oran ve miktar bakımından insani yardımlarda zirveye yerleştik. Batılı kuruluşlar gibi kalkınma yardımı altında farklı hesapların içine girmedik. Bize has, Türk milletine has yardım modeliyle kalıcı izler bıraktık.

"VİCDANSIZLAR ANLAMASA DA MAZLUMLARLA PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Bugün TİKA, AFAD, Kızılay, Diyanet Vakfı sivil toplum kuruluşlarımızla dünyanın en sıkıntılı coğrafyalarında insani yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ecdadımızın yaptığı gibi 4 kıta 7 iklimde Türkiye´nin iyilik sancağını göndere çekiyoruz. İçimizdeki gibi gafiller, vicdansızlar anlamasa da inşallah imkanlarımızı mazlumlarla paylaşmayı sürdüreceğiz.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan Netanyahu Sert Cevap
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Anlamak Mümkün Değil,Kılıçdaroğlu Yine Yalana Sarıldı
Anlamak Mümkün Değil,Kılıçdaroğlu Yine Yalana Sarıldı
CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun YPG yalanı
AK Parti Dini Kullanıyor Diyenlere gelsin,CHP Başörtüsü Dağıtıyor
AK Parti Dini Kullanıyor Diyenlere gelsin,CHP Başörtüsü Dağıtıyor
Başörtüsü dağıtan CHP adayı Salih Usta, "İnanç özgürlüğünü sonuna kadar savunuyoruz" ifadelerini kullandı.
Muharrem İnce ,İnce Hesap Yapıyor
Muharrem İnce ,İnce Hesap Yapıyor
Bir vatandaşın "CHP´nin başında görmek istiyoruz seni, CHP´nin başına geçecek misin?" sorusuna Muharrem İnce, "Ben de istiyorum" cevabını verdi.
AK Parti Dev Mitinge Hazırlanıyor
AK Parti Dev Mitinge Hazırlanıyor
AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak´tan ´Cumhur İttifakı´ İstanbul Yenikapı Mitingi açıklaması
Öcalan ,Saadet İçin Oy İstiyor
Öcalan ,Saadet İçin Oy İstiyor
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan Şanlıurfa´da Saadet´e oy istedi
Erdoğan´dan İsrail´e Çok Sert Tepki
Erdoğan´dan İsrail´e Çok Sert Tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan Trump´ın Golan Tepesi açıklamasına sert tepki
Yıldırım´dan Soruya İlginç Cevap
Yıldırım´dan Soruya İlginç Cevap
Binali Yıldırım´dan Kadir Topbaş ve Melih Gökçek açıklaması! Erdoğan bırak derse
İmamoğlu´ndan Flaşh Turgay Güler Açıklaması
İmamoğlu´ndan Flaşh Turgay Güler Açıklaması
Ekrem İmamoğlu´ndan Turgay Güler çıkışı: Gafil avlayacağım diyen kişi avlandı
Kılıçdaroğlu´ndan Büyük Gaf,´Hatay´da Baraj Yok´ Dedi
Kılıçdaroğlu´ndan Büyük Gaf,´Hatay´da Baraj Yok´ Dedi
6 tane baraj bulunan Hatay´da hiç baraj olmadığını iddia eden CHP Lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı yalan söylemekle itham etti.
Bahçeli CHP ve İyi Parti´ye Ateş Püskürdü
Bahçeli CHP ve İyi Parti´ye Ateş Püskürdü
Bahçeli´den CHP ve İYİ Parti seçmenine çağrı
´Defolu Adaydan Ankara´ya Hayır Gelmez´
´Defolu Adaydan Ankara´ya Hayır Gelmez´
Ankara için önemli gün... Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yaptı
İstanbul´a 24 Saat Toplu Taşıma hizmeti
İstanbul´a 24 Saat Toplu Taşıma hizmeti
Binali Yıldırım´dan "24 saat toplu ulaşım" sözü
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK, 406´sı Engelli ve 330´u Eski Hükümlü Olmak Üzere 3000 işçi alacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ´Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız.´ dedi.
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İstanbul Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR, bin 78 büro personeli, bin 141 İMD olak üzere toplam 2 bin 219 sözleşmeli personel alacak.
KTÜ 15 Personel Alacak
KTÜ 15 Personel Alacak
Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Adli Tıp Kurumu sözleşmeli 200 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı binlerce personel almak için ilana çıktı
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
O üniversite 149´u hemşire toplam 191 sağlık personeli alacak!
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç idaresi personel alımı için ilana çıktı.
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATINDA
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı, 20 ilde, proje kapsamında 155 personel alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı yayınladı
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.

Hz. Muhammed
Kahve kelimesi, Arapça´da “çekirdeğin şarabı” anlamını taşımaktadır.

KIRK YILLIK KAHVE
1974 Hükümet, İmralı adasında gömülü olan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan´ın mezarlarının başka bir yere taşınabilmesine izin verdi.