Erdoğan´dan Flaşh Binali Yıldırım Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan önemli açıklamalar
Tarih: 6.11.2018 22:17:37/ 241okunma / 0yorum

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili olarak "Ortaya çıkan manzara tarihi bir değişime işaret ediyor" ifadelerini kullandı. Grup toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, İran´a yönelik yaptırımları yanlış bulduğunu belirtti. Öte yandan Erdoğan, gazetecilerin ´İstanbul adayı Binali Yıldırım mı?´ sorusuna da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis´te partisinin haftalık olağan grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yerel seçimlerde hedeflerinin 24 Haziran´daki oy oranlarını arttırmak olduğunu belirterek "Ortaya çıkan manzara tarihi bir değişime işaret ediyor" dedi. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan ´İstanbul adayı Binali Yıldırım mı?´ sorusuna yanıt verirken, ABD´nin İran kararıyla ilgili de ´doğru bulmadığını´ belirtti.

Erdoğan´ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Geçtiğimiz cumartesi günü önemli bir yıl dönümünü geride bıraktık. 3 Kasım tarihinde AK Parti iktidarının 17. yılını geride bıraktık. Ortaya çıkan manzara tarihi bir değişime işaret ediyor. Milletimiz her seçimde tercihini AK Parti´den yana koyarak muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma isteğini göstermiştir. 16 yılda 14 seçimle milletimizin karşısına çıktık, her defasında durmak yok, yola devam mesajı aldık. Ülkemize ve milletimize kazandırdığımız eserleri hatırladığımızda bu teveccühün boşa olmadığını görüyoruz.

Ülkemizi 4 temel sütun üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Eğitim, sağlık, adalet ve ehliyet. Ve bu başlıklarda hamlelerimizi başlattık.

DEMEK Kİ 12 KAT ARTIRDIK

Eğitim davası, bu ülkenin ve milletin asırlardır tartıştığı, konuştuğu, üzerinde durduğu ama bir türlü istediği neticeyi alamadığı bir meseledir. Biz öncelikle eğitimin altyapısıyla ilgili eksiklikleri, mazeretleri, talepleri ortadan kaldırmaya yönelik bir hamle başlattık. Eğitime ayrılan kamu kaynağını üniversiteler dahil, 10 milyar liradan bu yıl itibarıyla 120,2 milyar liraya çıkartarak bütçede ilk sıraya yükselttik. Demek ki bire 12, 12 kat artırdık. Derslik sayısı 288 bin ilaveyle 575 bine, öğretmen sayısını 607 bin ilaveyle 920 bine çıkartarak bu alandaki sorunları büyük oranda çözdük. Sadece bu yıl 166 milyon ders kitabını öğrencilerimize ücretsiz dağıttık. Üniversite sayımızı 130 ilave ile 206´ya, akademik personel sayımızı 82 bin ilaveyle 158 bine çıkardık.

ÜNİVERSİTEYİ BİZ ONLARIN AYAĞINA GÖTÜRDÜK

Bakınız ben size gerçekleri anlatıyorum. Sizlere havadan sudan konuşmuyorum. Öğrencilik yıllarımızda 70-75 kişilik sınıflarda biz okuduk ama ülkemin genelinde 100 kişilik sınıfların olduğunu da iyi biliyorum. Bunlar CHP´nin, diğerlerinin iktidarda olduğu dönemlerdi. Bunlardan böyle bir mirası devraldık. Hamdolsun bizim şimdi ortalamamız 30 civarında. Öğretmenlerimizin sayısını artırdık. Biz kitap alamıyorduk. Bu genç nesil teksir nedir onu da bilmez zaten ve ağabeylerimizden teksir kağıtlarını satın almak istediğimiz zaman ağabeylerimiz bize satmazdı.

Biz, kuşe kağıtta, birinci hamur kağıtta ders kitaplarını sıraların üzerine koyduk, ücretsiz olarak öğrencilerimize bunları dağıttık. Bu bir ihale değildi, bu bir lütuf değildi. Bu sadece bizim milletimizin emanetini sahibine teslim etmekti. Iğdır´daki, Kars´taki, Muş´taki, Ağrı´daki, Hakkari´deki öğrencilerimizin, Ankara´ya, İstanbul´a şuraya buraya gelmesini değil, üniversiteyi biz onların ayağına götürdük.

1 OCAK´TAN İTİBAREN 500 LİRA

Bir aralar sağ olsun bir dostumuzun lafı vardı; ‘Oxford´u Hakkari´ye getirdiniz de okumadık mı´ diye. Biz işte şimdi bunu yaptık. Biz oralara bu üniversitelerimizi getirdik ve 75-76 üniversiteden 206´ya çıkardık. Bununla ne yaptık? Hem eğitim öğretimin maliyetini düşürdük hem de artık müesseseler, fiziki imkanlar sizin önünüzde. Biz bunu sağladık, okumayı da siz başaracaksınız. Böylece üniversiteli öğrencilerimizin sayısını 1 milyon 650 binden 7 milyon 600 bine ulaştırarak neredeyse her bir evladımız için bu eğitim kapısının açık kalmasını sağladık.

Yükseköğrenim öğrencilerimizin kredi-burs rakamını, geldiğimizde ne veriliyordu 45 lira, şimdi 1 Ocak´tan itibaren bu rakam 500 lira. Ya kredi ya burs. Her müracaat edene bu verilecek. Ama bazı öğrencilerimiz nedense ‘burs´ diyor. Bak sen krediye de müracaat etsen şunu bilesin ki faiz uygulaması yok, size en düşük taksitlerle, sigortalı olarak işe girdiğin anda devlet bunu senden tahsil edecek. İster bursa müracaat et ister krediye ama et. İnanın Bay Kemal´e sorsanız bunu bilmez. Haberi yoktur. Ne oluyor, ne gidiyor bu ülkede haberi yoktur.

BİZ DAMDAN DÜŞTÜK BAY KEMAL

Bu Bay Kemal´in genel müdürlüğü döneminde ölülerimizi bile rehin aldılar SSK´nın genel müdürüydü. Her şeyden önce sağlık sistemini baştan sona değiştirdik. Bugün ülkemizde genel sağlık sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse yoktur.

Bir trafik kazası geçirdim Bolu Dağı´nda garibim Osman´ın eline ilaç şisesi verildi o tutuyor serumu biz 4 kişi minibüsün içinde yatıyoruz. Sigortalı mısın emekli misin diyor soruyor komada. Bay Kemal´in genel müdürlüğü buydu. Biz damdan düştük Bay Kemal.

ŞİMDİ ŞEHİR HASTANELERİ GELİYOR

Şimdi şehir hastaneleri geliyor. Şu ana kadar Yozgat Isparta Mersin Adana Kayseri ve Elazığ´da 6 şehir hastanesini hizmete aldık. Toplamda 44 bin 400 yatağa ulaşacak şehir hastanelerimizde sağlık hizmetinde vatandaşlarımızı bir üst sınıfa taşıyoruz.

EMNİYET KONUSU ÖNCELİKLERİMİZİN BAŞINDA

İnşa ettiğimiz 224 adalet sarayı ile yargı mensuplarımızın çalışma mekanlarını yapılan işin önemine uygun hale getirdik. Emniyet konusu önceliklerimizin başında yer almaya devam ediyor. Türkiye, terör örgütleriyle, çetelerle, uyuşturucu tüccarlarıyla, asayişi bozmaya yönelik her türlü eylemle mücadelede tarihinin en başarılı neticelerini bizim dönemimizde almıştır.

TEPELEDİK TEPELİYORUZ TEPELEYECEĞİZ

Karanlık güçlerin beslediği büyüttüğü ne kadar örgüt varsa hepsini tepeledik tepeliyoruz tepeleyeceğiz. Sadece 2016 Temmuz ayından bu yana yapılan operasyonlarda yurt içinde 761 Kuzey Irak´ta 1092, Fırat Kalkanı´nda 3000 Zeytin Dalı Harekatı´nda 4500´ün üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik. FETÖ´den 15 bine yakını tutuklu 17 bine yakını hükümlü olarak cezalarını çekiyor.

HAVALİMANLARIMIZIN SAYISINI 30 İLAVE İLE 56´YA ÇIKARDIK

Ulaştırma AK Parti´nin en başarılı olduğu alanlardan biridir. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İzmir Sabuncubeli Tüneli, Ovit Tüneli gibi yüzlerce eseri ülkemize biz kazandırdık. Demiryollarında ülkemizi daha önce örneği olmayan hızlı trenlerle donatmaya başladık. Ülkemizdeki mevcut tren ağlarından bazılarını adeta sıfırdan yapmış gibi yeniledik. Havalimanlarımızın sayısını 30 ilave ile 56´ya çıkardık. Evinden çıkıyorsun 30 dakikada, bilemedin 45 dakikada havalimanındasın. Bizden önce gelen CHP zihniyeti ve diğerleri siz ne yaptınız ya? Bay Kemal çalışıyoruz, çalışıyoruz. Kıskansan da, patlasan da daha çok çalışacağız.

CUMHURİYET´E BİR HEDİYEMİZ OLDU

Cumhuriyetimizin 95´inci yılında açtığımız havalimanımız sayesinde bu alandaki gücümüzü başka bir boyuta çıkardık. Beyefendi ne diyor? Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ankara´da yapılıyor diyor. Sen bizim birçok kutlamamıza katılmadın. Çıktın Tandoğan´da yürüdün falan. Senin hayatın böyle meşru olmayan yollarla geçti. Sen devlet adamı nedir bilmiyorsun, bunu yapamıyorsun. O gün o salonda 10 bine yakın vatandaşımızla kutladık. Orada Cumhuriyete bir hediyemiz oldu. Ne o? İstanbul Havalimanı. Sen o duyguyu yaşamaktan mahrum oldun. Olamazsın, nasibin yok, nasibin...

AK PARTİ´DE ADAYLIK SÜRECİ

12 Kasım´da adaylık başvuruları bizim partimiz içinde sona erecek. Öncelikli mevcut belediye başkanlarımızdan yeniden aday göstereceklerimizi ilan etmek. YSK henüz takvimi açıklamamış olmakla birlikte, Şubat ayı ortası gibi listeleri tamamlamış olacağız. Her ayrıntı üzerinde çalışıyor. Hedefimiz oy oranlarımızı arttırmak. İnşallah bunu da başaracağız. 31 Mart gecesi zaferimizi kutlayacağız.

´OSMAN ÜZÜLME!´

Angola´daki Dünya Şampiyonası´nda Ampute Milli Takımı Dünya 2.´si oldu. Kaptanımız, gazimiz Osman kardeşim çok üzülmüş. Osman üzülme! Niye? Çünkü, Futbolda galibiyet de, beraberlik de mağlubiyet de var. Sen bunları bilen bir gençsin. Avrığa Şampiyonu olduk, Dünya 2.´si olduk, inşallah şimdi de Dünya Şampiyonu oluruz. Şahsım ve milletim adına Ampute Milli Takımımızı kutluyoruz.

ABD´NİN YAPTIRIM KARARI

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan E, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD´nin İran´a yönelik aldığı yaptırım kararıyla ilgili ´Doğru bulmuyorum. Emperyalist bir dünyada yaşamak istemiyoruz´ dedi.

AK PARTİ´NİN İSTANBUL ADAYI BİNALİ YILDIRIM MI?

´Binali Yıldırım İstanbul adayı olacak mı?´ sorusuna da yanıt veren Erdoğan, "Sizin gönüllerinizden geçeni takvim içinde hayata geçiririz" ifadelerini kullandı.

BAKANLAR ADAY OLACAK MI?

Erdoğan, yerel seçimlerde bazı bakanların aday olma ihtimaline ilişkin soruya, "Darda, zorda kalmadıkça neden olmasın!" diye cevap verdi.

ABD´nin YPG ile devriyesine değinen Erdoğan, "Ciddi olumsuzluklara neden olur! Kabul edilebilir değil" ifadelerini kullandı
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Altan: "50.Yıla İşportacılar Pazarı" 
Altan: "50.Yıla İşportacılar Pazarı" 
AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Ramazan Altandan esnafları sevindiren haber. Altan,´ işyerlerinin önü işportacılarfan temizlenecek´
Ramazan Altan: "Her Sabah Duraklarda Çorba"
Ramazan Altan: "Her Sabah Duraklarda Çorba"
Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Altan, Başkan seçildiği takdirde yapacağı çalışmaları hız kesmeden kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.
Demirtaş´tan Ak Parti´ye Oy Verin çağrısı
Demirtaş´tan Ak Parti´ye Oy Verin çağrısı
Selahattin Demirtaş: AKP´ye oy verin!
CHP-İyi Parti İpleri Kopardı
CHP-İyi Parti İpleri Kopardı
CHP-İYİ Parti ittifakında kritik gün! ´Görüşmeleri noktalayın´ talimatı
AK Kadınlardan Engellilere Ziyaret
AK Kadınlardan Engellilere Ziyaret
AK Parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birimi 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla ilçede eş zamanlı ziyaretler düzenledi.
Erdoğan, MİT Başkanı Fidan´ı kabul etti
Erdoğan, MİT Başkanı Fidan´ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı Hakan Fidan´ı kabul etti.
Erdoğan´dan Teşkilata Kibir Uyarısı
Erdoğan´dan Teşkilata Kibir Uyarısı
Erdoğan uyardı: AK Parti´de yeri yok!
HDP il binasına operasyon: 27 gözaltı
HDP il binasına operasyon: 27 gözaltı
Batman´da HDP İl binasına düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK´nın propagandasını yaptıkları belirlenen 27 şüpheli gözaltına alındı.
Kılıçdaroğlu ,Bütçeyi Yerden Yere Vurdu
Kılıçdaroğlu ,Bütçeyi Yerden Yere Vurdu
Meclis´te 2019 yılı bütçe görüşmelerinin ilk gününde söz alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bu bütçeye oy vermek haramdır, vallahi de billahi de." ifadelerini kullandı.
Abdullah Gül Eleştirilere Sert Çıktı
Abdullah Gül Eleştirilere Sert Çıktı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün Ofisi, Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu görüşmeleriyle ilgili "Türkiye ve dünya meseleleri görüşüldü" ifadelerini kullandı.
Bahçeli´den Binali´ye Destek Açıklaması
Bahçeli´den Binali´ye Destek Açıklaması
Devlet Bahçeli´den Binali Yıldırım´ın adaylığı için açıklama
Erdoğan-Bahçeli Zirvesinin Saati Belli Oldu
Erdoğan-Bahçeli Zirvesinin Saati Belli Oldu
Erdoğan - Bahçeli görüşmesinin günü ve saati belli oldu
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK, 406´sı Engelli ve 330´u Eski Hükümlü Olmak Üzere 3000 işçi alacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ´Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız.´ dedi.
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İstanbul Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR, bin 78 büro personeli, bin 141 İMD olak üzere toplam 2 bin 219 sözleşmeli personel alacak.
KTÜ 15 Personel Alacak
KTÜ 15 Personel Alacak
Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Adli Tıp Kurumu sözleşmeli 200 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı binlerce personel almak için ilana çıktı
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
O üniversite 149´u hemşire toplam 191 sağlık personeli alacak!
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç idaresi personel alımı için ilana çıktı.
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATINDA
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı, 20 ilde, proje kapsamında 155 personel alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı yayınladı
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul
Bulutlu
Bugün
12 / 7 °C
Bulutlu
Cumartesi
12 / 9 °C
Sağanak
Pazar
10 / 7 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Tiryakilere kansere davetiye çıkartan sigarayı bırakmanın püf noktalarını anlatan Uz. Dr. Pınar Saraç, sigarayı bırakmadan önce bir "bırakma tarihi" belirlenmesini ve kişinin bırakma nedenlerini yazarak her gün görebileceği bir yerde bulundurmasını önerdi

Sigarayı bırakmanın püf noktaları
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
Kötü kokuları engellemek için buzdolabınıza bir parça gazete kağıdı koyun.

hayatınız kolaylaşsın
2003 Devrik Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin, doğum yeri Tikrit´e 20 kilometre uzaklıktaki El Dor kasabasında bir sığınakta ABD birliklerince yakalandı.