Şirketler için hangisi daha tehlikeli

SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NA 346 BAŞVURU

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'NDEN VALİ YERLİKAYA’YA ZİYARET

Şekerbank’ın Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası iki ödül…

TDP PENDİK BÜNYAMİN KURŞUN’A EMANET

TDP ÇEKMEKÖY'DEN HALKA SICAK DOKUNUŞ

KISA MESAJLA GELEN TEHDİTLERE DİKKAT

PTT'DEN “KUŞ EVLERİ” KONULU ANMA PULU

  • Perşembe 9 ° / 5 ° Bulutlu
  • Cuma 11 ° / 4 ° Güneşli
  • Cumartesi 12 ° / 2 ° Güneşli


A 4 KAĞIDI NERELERDE KULLANILIR?

Uluslararası standartlarda en yaygın kullanılan kağıt boyutu, A4 ölçülerindedir. Bu nedenle, kağıda ihtiyaç duyulan hemen her yerde A4 kağıt kullanılır.

A4 Kağıdı Nerelerde Kullanılır?

Uluslararası standartlarda en yaygın kullanılan kağıt boyutu, A4 ölçülerindedir. Bu nedenle, kağıda ihtiyaç duyulan hemen her yerde A4 kağıt kullanılır. A4 kağıdının boyutları inç türünden bakıldığında 11,69 inç x 8,27 inç, santimetre cinsinden bakıldığında ise 29,7 cm x 21 cm şeklindedir. Bu ölçüler, standartlaşmış ve kabul görmüş en büyük boyuta sahip olan A0 kağıdın 16’da 1’idir. Aynı zamanda, A5’in iki katı, A3’ün ise yarısıdır.

A4 kağıdının kullanım alanları son derece geniştir. Resmî evraklarda da standart haline geldiği için tüm resmî işlemlerde A4 kağıdı kullanılır. Bu alışkanlık özel işlerde de vardır ve hem kurumsal hem de bireysel yazışmaların büyük çoğunluğu A4 ile yapılır. Ayrıca, eski bir iletişim aracı olan mektupların kağıt boyutu da A4 ile aynıdır.

A4 kağıdının fotokopi kağıdı olarak bilinmesinin sebebi, fotokopi işlemlerinde de yaygın bir şekilde kullanılıyor olmasıdır. Fotokopi makinelerinin ve yazıcıların çoğunda standart çıkış ölçüsü A4 boyutundadır.

Okulda kullanılan defterler ve iş yerlerinde kullanılan dosyalar da çoğunlukla A4’tür. Çizgisiz beyaz bir kağıt olan A4, yazım ve çizim işlerinin tamamında kullanılabilir. A4 kağıdının diğer kullanım alanlarına şöyle örnekler verilebilir:

  • Şirketler ve kurumlar arası yazışmalar
  • Kitap ve dergi dosyaları hazırlama
  • Eskiz ve deneme çizimleri yapma
  • Ödev, tez ve proje yazımı
  • Dilekçe yazımı
  • Başvuru ve istifa mektupları
  • Fiziksel sunum dosyası hazırlama

A4 Kağıt Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Kağıtlar belirli standartlarla üretilirler ve pek çok kağıt türü vardır. Bu kağıt türleri ve üretim tipleri, kağıtların kalitesini doğrudan etkilemektedir. A4 kağıdı için de aynısı geçerlidir. A4 kağıdı 1. hamur kağıt türündedir ve 10 gram ağırlığa sahiptir. Kaliteli bir A4 kağıdı, öncelikle bu nitelikleri karşılar.

A4 standart boyutlarda çizgisiz ve beyaz bir kağıt olduğu için muadillerinin üretilmesi de muhtemeldir. Bu noktada, kağıdın türü ve ağırlığı ayırıcı özellik olarak ele alınabilir. Kaliteli bir A4 kağıda ulaşmak için Avansas gibi bir alışveriş platformu tercih edilebilir.

A4 Kağıtları Yazıcıda Sıkışma Yapar mı?

Fotokopi makineleri ve yazıcılarda meydana gelen en ciddi sorunlardan birisi kağıt sıkışmasıdır. Kağıt sıkışmasının pek çok sebebi olabilir. Çoğunlukla A4 kağıdı kullanıldığı için sıkışmanın problemi olarak kağıdı görmek de muhtemeldir. Fakat bu problem sadece kağıt kaynaklı ortaya çıkmaz.

Kağıt türü ve ağırlığı konusunda standarda uymayan markaların ürettiği A4 kağıtlar, yazıcılarda sıkışmaya sebebiyet verebilir. Orijinal nitelikleri taşıyan A4 kağıtları, sağlıklı çalışan yazıcılarda sıkışma yapmaz. A4 kağıdına ihtiyaç duyulduğunda, Avansas gibi ürün özelliklerini detaylıca gösteren bir siteden alışveriş yapılabilir. Böylece, yazıcıda sıkışmayan A4 kağıdına erişilebilir.

Uygun Fiyatlı A4 Kağıdı Çeşitleri Nereden Satın Alınır?

A4, bireysel ve günlük kullanımda da yaygın bir kağıt türüdür. Fakat bu kağıtların asıl tüketicisi iş yerleri ve ofislerdir. Aynı şekilde, okullar ve devlet kurumları da yoğun bir şekilde A4 kağıdı kullanır. Tüketilebilen bir sarf malzemesi olması ise maddi anlamda bir gider kalemi doğurmaktadır.

Gider kalemine dönüşen A4 kağıdına ihtiyaç duyulduğunda ise en uygun fiyatlı ürünler tercih edilmektedir. Fakat kırtasiye ve marketlerde uygun fiyatlı ürünlere her zaman ulaşmak mümkün olmayabilir. Ofis ve kırtasiye malzemeleri ağırlıklı bir alışveriş platformu olan Avansas’ta A4 kağıdı çeşitlerini en uygun fiyatlarla bulmak mümkündür.

Avansas sitesinde ürün seçeneği çok olduğu için bu platform sıklıkla tercih edilir. Renkli fotokopi kağıdı gibi alternatiflerin de bulunduğu bu sitede toptan alışveriş imkânı da var. Özellikle iş yerleri ve ofisler için A4 kağıdını toptan almak oldukça iyi bir fikirdir. Toptan A4 kağıdı satın almanın en kolay yöntemlerinden birisi ise avansas.com’a göz atmaktır.